118 episodes

Podcast a blog o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta digitálnych technológií komentované tak, aby im každý porozumel.

incident podcast incident produkcia

  • Technology

Podcast a blog o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta digitálnych technológií komentované tak, aby im každý porozumel.

  108. incident podcast

  108. incident podcast

  Viete čo je Passwordless autentifikácia? Aj Ćína má GDPR, ako sa líši od toho európskeho? Ak ste obeťou útoku a dôvodom je zraniteľné zariadenie, tak je na mieste aj otázka, ako dôsledne ste reagovali na varovania výrobcu – rozoberáme starý VPN problém Fortinetu. Apple vydal varovanie aj nové patche. Problémom je zero-clik zraniteľnosť, ktorú zneužíva aj špionážny softvér Pegasus od NSO Group. Aké je prepojenie ruských štátnych orgánov a ruského kyberprostredia? Petrohradská trolia farma účinne rozdeľuje spoločnosť západnej Európy. Ako si vážite svoje zdravotné údaje?

  • 40 min
  107. incident podcast

  107. incident podcast

  Americký T-Mobile: 5 únikov dát za 3 roky a ten posledný stojí za to. Pomsta mladého hackera. Vývojová knižnica – SDK – spoločnosti Realtek je deravá a ohrozuje viac ako 200 Wi-Fi smerovačov od 65 spoločností – možno aj ten váš! Proton Mail priznal, že anonymizácia jeho používateľov je už minulosťou. Rezignovať ho donútili švajčiarské federálne orgány!

  Rozhovor: dnes na tému etický hacking a problémy NCZI a iných štátnych inštitúcií s bezpečnosťou štátnych aplikácií s Paľom Luptákom.

  • 1 hr 11 min
  106. incident podcast

  106. incident podcast

  Ako hacknúť ovládanie hotelovej izby, TCP/IP stack v proprietárnom NicheStack TCP/IP ohruzuje priemyselné zariadenia renomovaných výrobcov ako Siemens, Emerson, Honeywell, Mitsubishi Electric, Rockwell Automation či Schneider Electric. Krádeže Zero-day zraniteľností. Kľúčové riziká o ktorých sa hovorilo na Black Hat USA 2021. Americká armáda testuje umelú inteligenciu na predikciu udalostí niekoľko dní vopred. Reinkarnácie ransomware skupín. Kybernetický útok na Bieloruské štátne orgány.

  • 47 min
  105. incident podcast

  105. incident podcast

  Mail je stále najzneužívanejší spôsob na zavlečenie nákazy, organizácie spomaľujú v aplikovaní bezpečnostných záplat, najčastejšie zneužívanou zraniteľnosťou za posledných 7 mesiacov je chyba, ktorá je známa už 3 roky, DarkSide a REvil sa síce odmlčali, ale ozval sa BlackMatter. Je to nový nástupca? Ako sa dostať medzi 500 TOP cybersec spoločností na svete?  Vypočujte si „triller rozhovor“ s Ondrejom Krehelom aj o tom, ako a s kým sa vyjednáva pri výkupnom.

  • 1 hr 9 min
  104. incident podcast

  104. incident podcast

  Viete čo dokážu Cyber Deception Security Technológie? Koho a ako majú oklamať?

  Americký Národný inštitút pre štandardizáciu a Technológie – NIST splnil jednu zo základných úloh a zadefinoval pojem kritický softvér. Útok ako cez kopirák, po Solarwinds tu máme Kaseya. Problém s print spoolerom v OS Windows je nakoniec väčší problém ako sa zdá. Prečo ľudia odchádzajú z IT? Kam posunie projekt Perception vývoj v oblasti AI?

  Viac na: incident.sk

  • 1 hr 3 min
  103. incident podcast

  103. incident podcast

  Windows 11 prichádza, Dôvody úspešnosti útokov Ransomware, zvláštny bug na telefónoch iPhone, zraniteľný TLS protokol, Zyxel USG zariadenia majú problém, sú USA naozaj kybernetickou veľmocou? A aký je rozdiel medzi Digitalizáciou a Digitálnou transformáciou?

  • 42 min

Top Podcasts In Technology

Listeners Also Subscribed To