150 episodes

Podcast a blog o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta digitálnych technológií komentované tak, aby im každý porozumel.

incident podcast incident produkcia

  • Technology

Podcast a blog o kybernetickej bezpečnosti a odvrátenej strane technológií okolo nás. Najnovšie incidenty, správy a zaujímavosti zo sveta digitálnych technológií komentované tak, aby im každý porozumel.

  140. incident podcast

  140. incident podcast

  Útočníci sa úspešne vracajú k starým technikám, ako napríklad AutoHotKey, alebo AutoIT. Twitter začne spoplatňovať 2FA formou SMS, Fortinet opakovane patchuje celú sadu svojich zariadení. Ako ChatGPT dokáže tvoriť zmysluplné texty? Nový Burton Snowboard chvíľku asi nekúpite. Blue team versus Red team.

  VIAC o 140. incident podcast na blogposte TU.

  • 36 min
  139. incident podcast

  139. incident podcast

  Apple vydal patche aj pre platformu iPhone 5 a iPhone 6, NATO testuje schopnosť umelej inteligencie chrániť kritickú infraštruktúru, Umelá inteligencia sama odporúča ako ju zneužiť a zo slovenčiny by minulý rok zmaturovala. Rada pre mediálne služby chce edukovať a chrániť ale asi najmä generovať  pokuty za nezmyselnosti.

  viac na www.incident.sk

  • 1 hr 1 min
  138. incident podcast

  138. incident podcast

  O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť je bonusom pre  internetových „vreckárov“ a umelá inteligencia ChatGPT prekvapuje.  viac na www.incident.sk

  • 1 hr
  137. incident podcast

  137. incident podcast

  Kam sa uberá umelá inteligencia – UI, alebo Artificial Intelligence - AI, aké typy AI poznáme, na akom stupni vývoja AI sme dnes. Ako vníma hrozby AI agentúra ENISA? Dá sa simulovať ľudský mozog? Sú súčasné CMOS technológie dostatočné, alebo potrebujeme niečo nové, napríklad memristory.

  Viac o podcaste v blogposte na incident.sk

  • 47 min
  136. incident podcast - Qubit Tatry 2022 špeciál

  136. incident podcast - Qubit Tatry 2022 špeciál

  Nestihli ste Qubit Tatry 2022 ?  Škoda, bol to vynikajúci event, zaujímavé okrúhle stoly a prezentácie a prirodzene zaujímaví ľudia. Usporiadateľský tím konferencie redakcii Incident podcast pripravil výborné prostredie a my zasa pre vás niekoľko výborných rozhovorov.

  Dnes to budú 4 rozhovory:
  [00:02:53] Rozhovor č.1:
  S Mirom Hlohovským, CEO a Head of Digital spoločnosti OMNICOM. Rozprávame sa o Digitálnej transformácii. Čo to je, ako sa na ňu pripraviť, ako ju zvládnuť, čo očakávať a aj to či sa môže nepodariť a aké riziká z toho môžu plynúť.

  [00:23:55] Rozhovor č.2:
  S Veronikou Krajčovičovou, CEO v spoločnosti bugino, s.r.o. sa rozprávame o tom, ako riešiť informačnú a kybernetickú bezpečnosť v malých a stredných podnikoch a dokonca aj v mikropodnikoch, čo sú najmä tzv. jednoosobové sročky a živnostníci. Tento segment síce tvorí viac ako 70% HDP v našej krajine, ale je finančne a znalostne poddimenzovaný, aby dokázal riešiť veci súvisiace s IaKB samostatne. Ale riešenia existujú.

  [00:46:36] Rozhovor č.3:
  S Borisom Mittelmanom, System Engineerom v spoločnosti VEEAM o zálohovaní a obnove.
  Zálohujete? Že niečo áno a niečo nie? Poznáte spoločnosť VEEAM? Vedeli ste, že spoločnosť VEEAM, ktorá je 6. krát po sebe lídrom v Backup and Recovery Software Solutions, teda v riešeniach pre zálohovanie a obnovu dát, systémov, virtuálok, atď.  má pre jednotlivcov riešenie zadarmo?

  [01:04:48] Rozhovor č.4:
  So Zuzanou Omelkovou CISO resp. Manažérom kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti GAMO sa rozprávame o úlohách CISO. O tom, či to ako CISO v technologickej firme má pri riešení bezpečnosti jednoduchšie alebo práve naopak.

  Dnešný podcast bude o niečo dlhší, ale určite nebude nezaujímavý! Tak sa pohodlne usaďte!
  Príjemné počúvanie

  incident.sk

  • 1 hr 25 min
  135. incident podcast

  135. incident podcast

  Zero Day zraniteľnosti v Apple iOS, ako šifrovať správy vo Facebooku, Threma, Signal, WhatsUp majú problém s trackovaním polohy, Google dostáva pokuty za neoprávnené používanie biometrických údajov, ako sa buduje e-Goverment v Estónsku, zaujímavý prieskum spoločnosti Rapid7 o používaní hesiel, Microsof zľahčuje únik údajov svojich zákazníkov.

  Viac na incident.sk !

  (Ospravedlňte prosím zhoršenú kvalitu zvuku, technologický škriatkovia zariadili, že sa aj masjter tesár utnul.)

  • 51 min

Top Podcasts In Technology

Lex Fridman
Jason Calacanis
NPR
The New York Times
Reid Hoffman
Jack Rhysider

You Might Also Like

SME.sk
vedatorskypodcast
SME.sk
SME.sk
Aktuality.sk
SME.sk