21 episodes

Séria podcastov o tom ako fungujú peniaze, ako ich investovať a ako naplno využiť potenciál moderného portfólia. Skúsený hlas rozumu a pokoja uprostred chaosu a spoľahlivý sprievodca svetom moderného investovania.

Invest Portal Martin Bittara

  • Business

Séria podcastov o tom ako fungujú peniaze, ako ich investovať a ako naplno využiť potenciál moderného portfólia. Skúsený hlas rozumu a pokoja uprostred chaosu a spoľahlivý sprievodca svetom moderného investovania.

  IP: Investovanie v neistých časoch | hosť: Lukáš Baloga

  IP: Investovanie v neistých časoch | hosť: Lukáš Baloga

  Dnešnou témou Invest Portal podcastu je investovanie v neistých časoch. Dnes na túto tému bližšie porozprával Mirom Gáfrik hosťom Lúkáš Baloga.    Čo sa dozviete? 

  1. Ako spoznať dlhodobo úspešné spoločnosti na finančných trhoch? 

  2. Je diverzifikovanie len o počte spoločností? 

  3. Kedy nastane dlho očakávaná finančná kríza? 

  4. Aké príležitosti prinášajú turbulentné časy? 

  5. Mení sa dlhodobá paradigma na trhoch?    O Lukášovi Balogovi: Lukáš Baloga je držiteľom dvojitého diplomu na Ekonomickej univerzity v Bratislave a Nottingham Trent University v Nottinghame. Počas svojej kariéry zastával viaceré posty spojené finančnými trhmi od finančného analytika nadnárodnej spoločnosti, až po portfólio manažéra slovenského OCP. V súčasnosti pôsobí ako senior finančný analytik v česko-slovenskej spoločnosti zaoberajúcou sa princípmi a taktiež si projektový manažér v neziskovej organizácii združujúcej slovenských hráčov private equity a venture kapitálom.   

  Invest Portal Podcast si môžete tiež vypočuť na podcastových platformách alebo sa s nami môžete spojiť cez FB skupinu Invest Portal Forum, či domovskú stránku www.investportal.sk. Taktiaž nás nájdete na Discorde.  

  FB skupina: https://www.facebook.com/groups/1160544644490816 

  Discord: https://discord.gg/a63zBj4d 

  Youtube: https://youtu.be/sjsLv5yI9A4

  Disclaimer: Táto téma podcastu má edukačný charakter, preto nejde o investičné odporúčanie alebo investičnú ponuku. V podcaste zaznejú osobné názory autorov.

  • 48 min
  IP: Investovanie do ESG | Firma KOOR ako prvá slovenská firma so striebornou ESG nálepkou

  IP: Investovanie do ESG | Firma KOOR ako prvá slovenská firma so striebornou ESG nálepkou

  Dnešnou témou Invest Portal podcastu je investovanie do enviro/energo a ESG. Dnes na túto tému bližšie porozprávajú hostia Milan Orlovský a Michal Heseka zo slovenskej firmy KOOR, ktorá ako prvá zo Slovenska získala striebornú ESG nálepku od firmy EcoVadis.   

  Moderátorom dnešnej časti podcastu je Martin Bittara, ktorý si s hosťami podcastu prešiel nasledovné témy:   

  1. Čím sa zaoberá slovenská firma KOOR   

  2. Ako získali striebornú nálepku ESG od EcoVadis (unikát vo V4)  

  3. Ako vyzerá investovanie do obnoviteľných zdrojov a energetiky ako takej  

  4. Ako investovať do ESG prostredníctvom KOOR ESG SICAV  

  5. Aké majú plány do budúcna  

  6. Naozaj nás čaká zelená budúcnosť?     Disclaimer: Táto téma podcastu má marketingovo - edukačný charakter, preto nejde o investičné odporúčanie alebo investičnú ponuku.    Invest Portal Podcast si môžete tiež vypočuť na podcastových platformách alebo sa s nami môžete spojiť cez FB skupinu Invest Portal Forum, či domovskú stránku www.investportal.sk. Taktiaž nás nájdete na Discorde.  

  FB skupina: www.facebook.com/groups/1160544644490816

  Discord: https://discord.gg/a63zBj4d

  Youtube: https://youtu.be/9luowYIpdWo  Firma KOOR: www.koor.sk

  • 35 min
  Market Watch #1 (3. týždeň) 2023

  Market Watch #1 (3. týždeň) 2023

  V dnešnom debutovom Market Watch v roku 2023 spolu sa pozrieme na zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa udialo za posledné týždne, taktiež, čo sa v najbližšom období udeje, aby ste mali ucelené informácie o dianí na svetových trhoch.  

  Dnes som si pre vás pripravil témy: 

  - ako sa nad globálnou ekonomikou hromadia mračná, 

  - ako cena ruskej ropy v rubľoch padla na viac než dvojročné minimum a hroziaci vojnový konflikt medzi Ruskom a Čínou, 

  - regulácia EÚ veľkých vyhľadávačov a platforiem ako je Google, Facebook, či Instagram, 

  - novinky firiem Tesla, Netflix a Virgin Orbit, 

  - horúce novinky v prípade krachu burzy FTX.    Dnešným sponzorom invest portal podcastu je online broker XTB. XTB od začiatku tohto roka, presnejšie 9. januára 2023 ponúka jednu akciu do výšky 30 dolárov zadarmo každému novému individuálnemu zákazníkovi, ktorý si otvorí účet na investičnej platforme XTB. Cieľom kampane „Akcia zdarma pre dobrý začiatok“ je podporiť vzdelávanie v oblasti investovania do akcií ako u nás na Slovensku, tak aj v Českej Republike. Tí, čo nevedia, XTB si neúčtuje žiadne poplatky za obchody s akciami a ETF pri mesačnom objeme do 100 000 EUR.  Samozrejme, buďte opatrní a nezabudnite nás sledovať, kde sa vás snažíme pomocou podcastov, portálu a fb, či discord skupine snažíme informovať o dianí na trhoch, či vzdelávať.  

  FB skupina: https://www.facebook.com/groups/1160544644490816

  Discord: https://discord.gg/a63zBj4d

  Hlavný web: https://investportal.sk 

  Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=eLgMUC_QPgg  Dnešný podcast vám priniesol Invest portal v spolupráci s Gafrik Research.

  • 21 min
  Investičná presilovka: Aktívne vs Pasívne investovanie

  Investičná presilovka: Aktívne vs Pasívne investovanie

  Vitajte u Investičných presiloviek, sérií podcastov od Invest Portal, o tom ako fungujú peniaze, ako ich investovať a ako naplno využiť potenciál inovatívneho a moderného investovania.  Moje meno je Miro Gafrik a spolu s Martinom Bittarom sa pozrieme na to, či je lepšie aktívne alebo pasívne inestovanie, a ktoré si má investor vybrať.  

  Vysvetlíme si: 

  - Výhody aktívneho investovania 

  - Je pasívne investovanie čierny pasažier? 

  - Ktoré by mal mať investor? 

  - Aké má investor možnosti 

  - Názor na Slovenské dôchodkové piliere    Nezabudnite nás ďalej počúvať, sledovať na FB skupine Invest Portal Forum alebo na webe www.investportal.sk. Dnešný podcast vám priniesol Invest portal v spolupráci s Gafrik Research.   

  Invest Portal Forum na FB: https://www.facebook.com/groups/1160544644490816  

  Invest Portal na Discorde: https://discord.gg/YdJ3FSM3   

  Podcast si môžeš vypočut aj cez Youtube: https://youtu.be/neyS5ELnaIk  Sponzorom podcastu je online broker XTB: https://www.xtb.com/sk. V prípade, že chceš investovať,  môžeš tak spraviť cez XTB, kde od 9. januára  beží kampaň, kde môžeš získať akciu zdarma do hodnoty 30 USD. Aby si mal nárok na akciu zdarma, musíš si založiť účet v XTB a vykonať prvý vklad. Doba tejto XTB kampane trvá do odvolania. Ak sa chceš o akcii dozvedieť viac, informácie nájdeš na našom webe: https://investportal.sk/xtb-akcia-zdarma-pre-dobry-zaciatok-pre-kazdeho-noveho-klienta/

  • 30 min
  Market Watch: Vianočný špeciál / Zhrnutie roka 2022 a výhľad na rok 2023

  Market Watch: Vianočný špeciál / Zhrnutie roka 2022 a výhľad na rok 2023

  Vitajte u Invest Portal Podcastov, sérií podcastov o tom ako fungujú peniaze, ako ich investovať a ako naplno využiť potenciál moderného portfólia.  

  Dnešný Vianočný špeciál Market Watchu si pre vás opäť pripravil Miro Gáfrik. V dnešnom dieli podcastu sa dozviete zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa udialo v tomto roku a, taktiež, čo v nasledujúcom roku 2023 očakávať a ako sa na to pripraviť.  

  Témy podcastu:  

  1. Zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa udialo v tomto roku 2022: 

  - spľasnutie dlhopisovej bubliny, 

  - pokles akciových trhov i kryptomien, 

  - vojnový konflikt na Ukrajine a nárast cien energií v Európe, 

  - obchodné partnerstvo USA a EÚ, 

  - problémy Číny. 

  2. Hroziaci pád Binance 

  3. Čo v nasledujúcom roku 2023 očakávať a ako sa na to pripraviť.     Nezabudnite nás ďalej počúvať, sledovať na fb skupine Invest Portal Forum alebo na webe www.investportal.sk. 

  Dnešný podcast vám priniesol Invest portal v spolupráci s Gafrik Research. Sponzorom podcastu je online broker XTB: https://www.xtb.com/sk  

  Podcast si môžeš vypočut aj cez  Youtube: https://youtu.be/syNcLq2S8ck

  Invest Portal Forum na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1160544644490816  

  Týmto vám celý Invest Portal tím želá príjemné a pokojné vianoce, plné pokoja, radosti i lásky s tými najbližšími, oddýchli si a načerpali nové sily do nového roka.   Majte sa pekne a dopočutia nabudúce!

  • 21 min
  Market Watch 48. týždňa

  Market Watch 48. týždňa

  Vitajte u Invest Portal Podcastov, sérií podcastov o tom ako fungujú peniaze, ako ich investovať a ako naplno využiť potenciál moderného portfólia.  

  Dnešný Market Watch 48. týždňa pre vás opäť moderuje Miro Gáfrik. V dnešnom diely podcastu sa dozviete zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo sa udialo za posledné dva týždne, taktiež, čo sa v najbližšom období udeje, aby ste mali ucelené informácie o dianí na svetových trhoch.  

  Čo vás v dnešnej epizóde čaká? Dnešnými hlavnými témami sú: 

  - Európa a USA sa stávajú silnými obchodnými partnermi 

  - Krátke makro novinky 

  - V roku 2023 nás čaká prílev nových IPO? 

  - Spoločnosť Ledger predstavila prelomovú hw peňaženku Ledger Stax  

  Ak v poslednom období počúvate Market Watch, každá jedna spomenutá téma nadväzuje na seba. Preto naozaj platí, takto získavate ucelené informácie o dianí na svetových trhoch.   Nezabudnite nás ďalej počúvať, sledovať na fb skupine Invest Portal Forum alebo na webe www.investportal.sk. Dnešný podcast vám priniesol Invest portal v spolupráci s Gafrik Research.   

  S poznorom podcastu je online broker XTB: https://www.xtb.com/sk  

  Podcast si môžeš vypočut aj cez Youtube:  https://youtu.be/4OeWrN1n40A

  Invest Portal Forum na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1160544644490816  

  Príjemné počávanie a investujte opatrne!

  • 22 min

Top Podcasts In Business

Erika Kullberg
Freakonomics Network & Zachary Crockett
Ramsey Network
Jocko DEFCOR Network
NPR
Andy Frisella #100to0

You Might Also Like

Nadácia PARTNERS
Finax
XTB Online Trading
Denník N
RealLife English