Tahtotila

Jakso 5: Tunti Tahtoa

Podcast: Tahtotila – Jakso 5: "Tunti Tahtoa"

Tahtotila-podcastin viidennessä jaksossa Tahdon toimitusjohtaja Pekka Hyvärinen keskustelee Tahdon perustaja, pääomistaja, advisor ja hallituksen jäsen Lasse Miettisen kanssa. Jaksossa pureudutaan Tahdon palvelustrategiaan, arvoihin ja kulttuuriin sekä pilvipohjaisten IT-ratkaisujen merkitykseen nykypäivän liiketoiminnassa.

Jaksossa käsitellään muun muassa:

  • Tahdon liiketoimintalähtöistä IT-johtamista ja pilvipohjaista IT-infrastruktuuria sekä sitä, kuinka ne tukevat asiakasyrityksiä strategisesti.

  • Tahdon arvoja ja kulttuuria, joissa korostuvat erityisesti inhimillisyys ja kyky auttaa asiakkaita ymmärtämään monimutkaisia IT-ratkaisuja.

  • Sitä, miksi Tahdon asiakaskuntaan kuuluvat erityisesti PK-yritykset ja järjestöt.

  • Pilviratkaisujen roolia digitalisaation, tietoturvan, hybridityön ja tekoälyn megatrendien hallinnassa ja hyödyntämisessä.

Kuuntele jakso YouTubessa, Spotifyssa tai Apple Podcastissa ja opi lisää siitä, miten Tahdon palvelut ja arvot rakentavat kestäviä IT-ratkaisuja asiakkailleen.

#tahtotila #tuntitahtoa #palvelustrategia #pilvipalvelut #yrityskulttuuri #tahtogroup #onnistutaanyhdessä

www.tahtogroup.fi