26 episodes

Umělecký svět z pohledu insiderů. Rozhovory s osobnosti na jevišti i těmi, kolem něho.

Jevišt‪ě‬ Anna Beránková

  • Arts

Umělecký svět z pohledu insiderů. Rozhovory s osobnosti na jevišti i těmi, kolem něho.

  Jeviště #25 -Poslední díl s týmem INFO.CZ

  Jeviště #25 -Poslední díl s týmem INFO.CZ

  Tohle je poslední díl podcastu Jeviště. Připravila jsem pro vás celkem dvacet šest dílů s herci, zpěváky, režiséry, uměleckými řediteli i zdravotními klauny. A po roce natáčení jsem se rozhodla zatáhnout za Jevištěm oponu. Ten poslední dvacátý sedmý díl je speciální. Na divadlo a kulturu jsem se chtěla podívat z pohledu diváků. Pozvala jsem si tak do studia na společný rozhovor své kolegy z INFO.CZ.

  • 35 min
  Jeviště #25 - David Frýdl

  Jeviště #25 - David Frýdl

  Jak je to možné? Co je to? O co vám jde v tom vašem divadle? To jsou základní otázky, na jejichž odpovědi vytváří bezpečný a vlídný prostor divadlo MANA. Odpovědi ale nedostanete naservírované na zlatém podnose od divadla, ty je potřeba hledat v sobě. „Odpovědi na otázky si musí člověk najít sám v sobě a ve svém životě. My mu vytvoříme prostor, aby se mu ta odpověď dobře hledala. Dáme mu tam inspirativní momenty a podněty. Vytváříme vlídné prostředí, kde se lidé budou cítit osloveni a naplněni. Proto máme různorodou dramaturgii – od vážných témat až po zábavné tituly,“ říká farář a provozní a technický ředitel divadla MANA David Frýdl.

  • 32 min
  Jeviště #24 - Martin Zavadil

  Jeviště #24 - Martin Zavadil

  Vyberete si divadelní inscenaci, na kterou se chcete večer podívat, hezky se oblečete a pak už vyrazíte do…obýváku, abyste si ji pustili na obrazovce v rámci platformy Dramox. Možná to zní, jak za času covidu, kdy jsme byli zavření doma a o návštěvě divadla jsme si mohli jen zdát. A ikdyž v této době Dramox skutečně vzniknul a zaznamenal u české veřejnosti úspěch, daří se mu i v této době, když každý večer můžeme s chutí vyrazit za kulturou. Dramox totiž nefunguje jako konkurence živých inscenací, ale spíše jako jejich reklama a podpora. 

  • 35 min
  Jeviště #23 – Michal Hrubý a Tomáš Přenosil

  Jeviště #23 – Michal Hrubý a Tomáš Přenosil

  Studio DVA v září tohoto roku oslavilo deset let výročí na scéně Paláce Fénix na Václavském náměstí. To je ale jen začátkem jejich úspěchu. Nezávislá divadelní a umělecká společnost zahájila činnost v roce 2000. Od roku 2004 je organizátorem Metropolitního léta hereckých osobností na Letní scéně Vyšehrad. V roce 2018 přibyly mimopražské scény – Letní scéna Vítězná a scéna na nádvoří Tvrze Divice na Lounsku. V říjnu 2018 pak Malá scéna divadla Studio DVA v ulici Na Perštýně. Dalším velmi důležitým faktem je, že Studio DVA slaví úspěch nejen u diváků, ale také herců a lidí z celého divadelního týmu. Pro Michala Hrubého jako producenta divadla a Tomáše Přenosila, PR a marketingového ředitele, je extrémně důležité být empatickými lídry, poskytovat lidem bezpečný prostor a pečovat o ně, aby se cítili dobře.

  • 1 hr 1 min
  Jeviště #22 – Prokop Zach

  Jeviště #22 – Prokop Zach

  Prokop Zach je mladý umělec, se kterým přichází pro prostoru, ať už studia či divadla, dobrá nálada. Je rozkročen do mnoha směrů a má mnoho zálib a vášní. Herectví, rap, společenský tanec, akrobacie, hra na kytaru či ukulele. Hraje v divadle v Celetné, v divadle na Fidločcce či v divadle bez zábradlí. Zakládá svůj vlastní divadelní soubor, kde se svými kamarády herci připravuje hru vzal si na starosti také režii. A do toho ještě stále studuje konzervatoř, obor hudebně dramatický. S Prokopem jsme probrali v podcastu nejen jeho autenticitu a co je pro něj v životě důležité, ale také to, co se mu na umělecké profesi nelíbí a čemu by se rozhodně chtěl vyhnout. 

  • 41 min
  Jeviště #21 – Andrea Holá

  Jeviště #21 – Andrea Holá

  Jaká charakteristika vám pomůže přiblížit osobnost Andrey Holé? Např. když se mluví o té malé kudrnaté holce, nebo ještě lépe, o té malé holce s velkým hlasem. Andrea se však setkala i s jinými nálepkami, konkrétně během vystupování v soutěži Hlas Česko Slovenska. Nálepkami o jejím vzhledu, které nejen nepotěší, ale navíc i rozesmutní a uvrtají do pochybností. Sama se nicméně naučila své tělo přijímat takové, jaké je, že díky němu může vykonávat svou práci a být v ní dobrá, anebo také sdílet svou cestu ke spokojenosti i se svými studentkami na hodinách zpěvu.

  • 51 min

Top Podcasts In Arts

Fresh Air
NPR
The Moth
The Moth
99% Invisible
Roman Mars
Snap Judgment Presents: Spooked
Snap Judgment
The Magnus Archives
Rusty Quill
The Book Review
The New York Times