Talkshop - Mów po Angielsku

Liczby po angielsku w biznesie. Jak czytać dane i kwoty? cz.1 #82

➡️ Zrozumiesz kluczową różnicę między słowami figuresnumbers i digits, dzięki czemu już nigdy nie pomylisz „cyfr” z karty kredytowej z ogólnymi „liczbami” czy „wynikami sprzedaży”.
➡️ Dowiesz się, jak naturalnie i uprzejmie dopytać o usłyszaną kwotę (np. gdy przez telefon nie jesteś pewien, czy klient powiedział 13 czy 30).
➡️ Opanujesz sztukę podawania wartości w przybliżeniu (tzw. vague language), ucząc się mówić o kimś, że ma „trzydzieści parę lat” (30-ish) lub że coś trwa „około” (or so, nearly, about).
➡️ Odkryjesz, że angielskie „zero” ma dwa zupełnie różne oblicza – i dowiesz się, kiedy używać profesjonalnego zero (np. przy współrzędnych), a kiedy szybkiego i luźnego oh (np. w numerach pokoi czy datach).
➡️ Przećwiczysz wymowę na autentycznych materiałach, powtarzając kwestie dialogowe za bohaterami z takich produkcji jak The Office, Family Guy, Riverdale czy Schitt’s Creek.

✅ Transkrypt:
https://asap.waw.pl/liczby-po-angielsku-82/

Become a supporter of this podcast: https://www.spreaker.com/podcast/talkshop-mow-po-angielsku--4904866/support.

---
🚀 Sprawdź moje kursy
https://asap.waw.pl/kursy-angielskiego-online/

✉️ Napisz do mnie:
https://asap.waw.pl/kontakt/

🌐 Ucz się z Talkshop i Asystentem AI
https://asap.waw.pl/podcast-talkshop/