27 episodes

Jako wydawców i redaktorów MIT Sloan Management Review Polska fascynują nas zagadnienia łączące dwa obszary: biznes i najnowsze technologie. Nie obce są nam tematy AI, VR, blockchain, uczenie maszynowe, które decydują dziś o efektywnym i innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy. Rozmawiamy z czołowymi liderami cyfrowej transformacji, oferując solidną dawkę praktycznych wskazówek. Wśród występujących znaleźli się m.in.: Patty McCord, Horace Dediu, Michael Schrage czy Jason Pontin.

MIT Sloan Management Review Polska MIT Sloan Management Review Polska

  • Business
  • 5.0 • 1 Rating

Jako wydawców i redaktorów MIT Sloan Management Review Polska fascynują nas zagadnienia łączące dwa obszary: biznes i najnowsze technologie. Nie obce są nam tematy AI, VR, blockchain, uczenie maszynowe, które decydują dziś o efektywnym i innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy. Rozmawiamy z czołowymi liderami cyfrowej transformacji, oferując solidną dawkę praktycznych wskazówek. Wśród występujących znaleźli się m.in.: Patty McCord, Horace Dediu, Michael Schrage czy Jason Pontin.

  Randori – spójrz na swoją firmę oczami hakera

  Randori – spójrz na swoją firmę oczami hakera

  Według badań około 70% organizacji zaobserwowało, że ich zewnętrzna powierzchnia ataku rozszerzyła się w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na rosnące wykorzystanie chmury, usług stron trzecich, IoT i zewnętrznych systemów. Jak dobrze chronione są polskie organizacje pod kątem cybernetycznym? Czy istnieje rozwiązanie, które w 100% uchroni firmę przed atakiem hakera? O tym opowie Grzegorz Porycki, Key Account Manager w Cloudware Polska. Rozmawia Paulina Kostro.


  Słuchając nagrania dowiesz się m.in.:


  • Czym jest Attack Surface Management i dlaczego z biznesowego punktu widzenia warto , pochylić się nad rozwiązaniami, które go wykorzystują?
  • Jakie są zalety rozwiązania Randori od IBM i czym wyróżnia się na tle innych tego typu narzędzi?
  • Czym jest Shadow IT i w jaki sposób rozwiązanie od IBM zapobiega temu zjawisku?
  • W jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc w ochronie cybernetycznej firm teraz i w przyszłości?
  Special Guest: Grzegorz Porycki.

  • 29 min
  Jak millenialsi widzą i odbierają pokolenie Z

  Jak millenialsi widzą i odbierają pokolenie Z

  Pojawiło się wiele opracowań dotyczących charakterystyki generacji Z, z których wynika wprost, że jest to pokolenie roszczeniowe, demonstrujące postawę „mi się należy”. „Zetkom” bardzo zależy na autonomii w pracy i równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Około połowa z nich deklaruje, że rzuciłaby pracę, która uniemożliwiałaby im work-life-balance. Ponadto częściej niż pracownicy z pozostałych pokoleń , zgłaszają odczuwanie większego stresu i mniejszego emocjonalnego dobrostanu. Jak jest naprawdę? O tym opowie Ewelina Furtak, szefowa marketingu Cloudware Polska. Rozmawia Paulina Kostro.


  Słuchając nagrania dowiesz się m.in.:


  • Czym charakteryzuje się pokolenie Z?
  • Jak wygląda codzienna komunikacja z przedstawicielami tej generacji?
  • Czy to prawda, że „zetki” są trudniejsze w zarządzaniu?
  • W jaki sposób pracodawcy mogą radzić sobie z ich roszczeniową postawą?
  • Które postawy i zachowania „zetek” warto naśladować?
  Special Guest: Ewelina Furtak.

  • 40 min
  Język ma znaczenie. Włączająca komunikacja w inkluzywnej organizacji

  Język ma znaczenie. Włączająca komunikacja w inkluzywnej organizacji

  „Średni udział kobiet w organizacjach niemal odzwierciedla udział kobiet w populacji w Polsce, a 29% firm można by nazwać bardziej kobiecymi niż męskimi” – taki wniosek płynie z badania Za kurtyną różnorodności, które jesienią 2022 roku przeprowadziła redakcja MIT Sloan Management Review. Ale czy język, jakim posługują się organizacje odzwierciedla udział kobiet w biznesie? „Niektóre żeńskie końcówki w nazwach zawodów brzmią nienaturalnie i dziwnie” – twierdzi 52% osób, które wzięły udział w badaniu BNP Paribas Bank Polska Jak język kształtujerzeczywistość?


  O to, jak mówić w sposób włączający – nie tylko o kobietach – zapytaliśmy dr Ewelinę Moroń, twórczynię słownika feminatywów i trenerkę prostej polszczyzny oraz Magdaleną Pilarską z Banku BNP Paribas Polska. Z podcastu dowiesz się:


  • Jak język komunikacji w firmie wpływa na jej kulturę organizacyjną?
  • Czy potrzebujemy feminatywów w biznesie?
  • Jak komunikować się w inkluzywny sposób?
  • Jaka jest historia feminatywów w języku polskim?
  Special Guests: Ewelina Moroń and Magdalena Pilarska.

  • 48 min
  Cała prawda o analitykach digital

  Cała prawda o analitykach digital

  „Zapewne każdy z nas chciałby powiedzieć, że jego organizacja jest data-driven, jednak z moich obserwacji wynika, że jeśli 5-10% firm podejmuje decyzje na bazujące na danych, to jest to dobry wynik” – mówi Anna Moczulska, head of digital analytics w Artegence, gdzie zarządza wszystkimi działaniami zespołu odpowiedzialnego za analitykę produktów cyfrowych klientów. Ekspertka podkreśla, że ludzie często nie rozumieją, czym jest podejmowanie decyzji na podstawie danych. „Uważają, że skoro zaglądają raz w tygodniu do Google Analytics to już tworzą organizację data driven. Tymczasem w zarządzaniu organizacją napędzaną danymi nie chodzi wyłącznie o narzędzia, lecz o mindset, który sprzyja zbieraniu potrzebnych danych dobrej jakości” – przekonuje gościni podcastu.


  Posłuchaj rozmowy o sensownej analityce digital, którą redaktorka Joanna Koprowska przeprowadziła z Anną Moczulską, head of digital analitics w Artegence.


  Z tego odcinka podcastu O BIZNESIE „MIT Sloan Management Review Polska” dowiesz się m.in.:  po czym poznać dobrego analityka digital i dlaczego warto zapłacić mu więcej,
  jak budować organizację napędzaną danymi,
  dlaczego w większości firm zarządzanie danymi przypomina stajnię Augiasza i jak uprzątnąć ten bałagan,
  czego analityk digital nie zrobi za prezesa,
  jak zadbać o satysfakcję analityka w firmie, by nie odszedł do konkurencji lub agencji.


  Poznaj wskazówki, dzięki którym Twoja organizacja przestanie tonąć w bezwartościowych danych, a zacznie rozkwitać dzięki cennym wnioskom wynikających ze skrupulatnie wybieranych źródłach informacji o klientach.
  Special Guest: Anna Moczulska.

  • 46 min
  Women in the tech business

  Women in the tech business

  Ulrika Jägare opracowała pierwszą strategię sztucznej inteligencji (AI) dla międzynarodowej firmy telekomunikacyjnej Ericsson, a aktualnie kieruje globalną inicjatywą AI i automatyzacji w obszarze Internetu Rzeczy. Marie Hogan kierowała natomiast w Ericsson zespołami odpowiedzialnymi za rozwój sieci 4G i 5G, a dziś koncentruje się na wprowadzeniu sieci 6G. W podcaście "MIT Sloan Management Review Polska" opowiedziały o technologiach, nad którymi pracują oraz o sytuacji kobiet w technologicznym biznesie. Rozmawia Maria Korcz.


  Z podcastu dowiesz się m.in.:  Czym technologia 6G będzie różnić się od dotychczasowych technologii komunikacyjnych
  Jak sztuczna inteligencja zmieni biznes w nadchodzących latach
  Czy stereotyp o tym, że branża technologiczna to działka mężczyzn jest wciąż aktualny
  Dlaczego obecność kobiet w biznesie technologicznym jest ważna
  Special Guests: Marie Hogan and Ulrika Jägare.

  • 28 min
  Zarządzanie tożsamością w organizacji – czy to już konieczność?

  Zarządzanie tożsamością w organizacji – czy to już konieczność?

  Liderzy firm i działy IT znajdują się pod zwiększoną presją związaną z zapewnieniem cyberbezpieczeństwa w swoich organizacjach. Jak bowiem podaje KPMG już 69% firm w Polsce odnotowało w 2021 r. przynajmniej jeden cyberatak. W związku z tym większość z nich uważa, że nie może już polegać na ręcznych i podatnych na błędy procesach przypisywania i śledzenia uprawnień użytkowników i z tego względu decyduje się na wdrożenie rozwiązania klasy IAM (Identity and Access Management), czyli zarządzania tożsamością i dostępem. Jest to struktura procesów biznesowych, zasad i technologii, która ułatwia zarządzanie tożsamościami elektronicznymi lub cyfrowymi. Dzięki wdrożonej strukturze IAM menedżerowie ds. technologii informacyjnej mogą m.in. kontrolować dostęp użytkowników do krytycznych informacji w swoich organizacjach.


  Wysłuchaj podcastu MIT Sloan Management Review Polska, w którym Ewelina Furtak, dyrektor marketingu w Cloudware Polska, opowiada m.in. o tym:  Jaki jest poziom cyberbezpieczeństwa w Polskich firmach?
  Czym jest zarządzanie tożsamością i dlaczego jest istotnym elementem w kontekście bezpieczeństwa cybernetycznego firm?
  Jaka jest różnica między zarządzaniem tożsamością a uwierzytelnianiem?
  Jak wygląda zarządzanie tożsamością w praktyce?
  Special Guest: Ewelina Furtak.

  • 33 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In Business

Boston Consulting Group BCG
WaitWhat
Ramsey Network
Money News Network
DOAC
Dan Fleyshman