7 episodes

Filmy. Gry. Nowoczesna kultura. Blog na pełnej kulturce.

Pełna Kulturka Pełna Kulturka

  • TV & Film

Filmy. Gry. Nowoczesna kultura. Blog na pełnej kulturce.

  Pełna Kulturka Podcast: Mortal Kombat [#6]

  Pełna Kulturka Podcast: Mortal Kombat [#6]

  Get over here! I posłuchaj kolejnego odcinka Pełna Kulturka Podcastu, który tym razem zabiera Was, drodzy słuchacze, do świata pełnego przemocy, krwi i urwanych głów. Tam gdzie królują Scorpion, Sub-Zero, Liu Kang i Shang Tsung. No... Po prawdzie to nie jest aż tak ostro, ale Castel, jako wieloletni fan serii Mortal Kombat nie mógł sobie odpuścić nawiązań do słynnych gier o - jak to się drzewiej określało - "mordobiciu". Wszystko za sprawą niedawno opublikowanego zwiastuna filmowego rebootu, który trafi do widzów w połowie kwietnia. Oczywiście, jak każdy odcinek PKP, ten też oferuje znacznie więcej niż tylko Fatality. Najpierw wejście smoka, a potem zaglądamy na inne planety!

  • 13 min
  Pełna Kulturka Podcast: "Na rauszu", trauma bohaterki "Lśnienia" i oscarowa ruletka [#5]

  Pełna Kulturka Podcast: "Na rauszu", trauma bohaterki "Lśnienia" i oscarowa ruletka [#5]

  Pierwszy weekend z otwartymi kinami był magiczny. Gdy zasiadłem na widowni krakowskiego kina Mikro przypomniałem sobie, jak bardzo brakowało mi tej bladoniebieskiej poświaty, którą ekran oświetla ludzi siedzących w rzędach przede mną. Jak brakowało mi śmiechu, który dzieli ze mną cała sala. Jak brakowało mi tego uczucia oburzenia na tę parę, która tuż za mną zbyt namiętnie i głośno komentuje wydarzenia w filmie. W tej atmosferze obejrzałem przedpremierowo "Na rauszu" z Madsem Mikkelsenem w roli głównej - i między innymi o tej duńskiej produkcji usłyszycie w najnowszym Pełna Kulturka Podcaście. Posłuchacie też o trawiącej Shelley Duvall - bohaterkę "Lśnienia" Stanleya Kubricka - chorobie psychicznej i urazie, który pozostawiła współpraca z genialnym reżyserem. Nie zabraknie także shortlisty oscarowych nominacji. Jak zawsze, Pełna Kulturka poleca się do słuchania. Bartłomiej Plewnia, zapraszam!

  • 20 min
  Pełna Kulturka Podcast: Ruszamy w kosmos [#4]

  Pełna Kulturka Podcast: Ruszamy w kosmos [#4]

  Z Pełną Kulturką można się wybrać wszędzie, nawet w przestworza! W tym tygodniu kolejny odcinek P.K.P. przybliża więcej gier niż "ruchomych obrazków", ale tych też nie brakuje (i do tego odnosi się kosmiczne nawiązanie). Poza tym mam dla was pierwsze wrażenia z produkcji elektronicznej, o której obecnie mówi cała Polska i spora część świata. Kilka razy już na łamach PK o niej było i jeszcze kilka razy na pewno będzie. Castel znowu siada za stery tej międzyplanetarnej lokomotywy. Kto gotów, niech zapnie pasy. Lecimy!

  • 11 min
  Pełna Kulturka Podcast: Solidarność naszą bronią [#3]

  Pełna Kulturka Podcast: Solidarność naszą bronią [#3]

  PKP nie zwalnia (wbrew powszechnej opinii) i uderzamy z trzecim odcinkiem na Pełnej Kulturce. Ciężkie czasy nastały dla Polski, a konkretnie Polek. Czas miecza i topora, czas pogardy i żółtego zimna. Walczymy razem z Wami, drogie Panie, póki co propozycjami na spędzanie przerw pomiędzy kolejnymi protestami. The fight goes on!

  • 13 min
  Pełna Kulturka Podcast: Pieski na Alasce, film z recyklingu i Brooklyn 9-9 [#2]

  Pełna Kulturka Podcast: Pieski na Alasce, film z recyklingu i Brooklyn 9-9 [#2]

  Jedna z ciekawszych i niedocenionych zarazem premier w świecie niezależnych gier wideo w 2020 roku to "The Red Lantern". Mimo niespecjalnie rozbudowanej mechaniki i faktu, że tytuł można ograć w ciągu zaledwie 2-3 godzin, jest to czas bardzo dobrze spędzony dzięki trzem elementom: pięknej Alasce, psiakom i aktorce, która podkłada głos pod główną bohaterkę. W tym podcaście Pełnej Kulturki między innymi o tym, co urzeka w grze o podróży do tytułowego "czerwonego lampionu". Posłuchacie też o nowym krótkometrażowym filmie nt. zmian klimatycznych, który został "zmontowany w całości z materiałów z recyklingu". Wspomnę też o "Brooklyn 9-9" - 6. sezon tego serialu pojawił się w tym miesiącu na Netfliksie. Bartłomiej Plewnia, zapraszam!

  • 11 min
  Pełna Kulturka Podcast: Strike first, strike hard, no mercy [#1]

  Pełna Kulturka Podcast: Strike first, strike hard, no mercy [#1]

  Idzie nowe na Pełnej Kulturce. Ruszamy z nowym cyklem podcastów. W każdy weekend Castel i Bartuś na zmianę będą się z Wami dzielić swoimi propozycjami na weekendowe granie, oglądanie filmów, czytanie książek, komiksów czy binge-watching seriali. Każda propozycja oczywiście okraszona komentarzem i spostrzeżeniami na temat danej produkcji, sezonowo bądź ogółem. Spokojnie! Tym razem obiecujemy nie nagrywać audiobooków o długości 45 minut. Jak to ktoś z naszych bliskich powiedział: "będzie w sam raz do posłuchania na czas relaksującej kąpieli". Albo podczas przejażdżki tramwajem czy autobusem.   Premierę naszych PKP [Pełna Kulturka Podcastów] wziął na siebie Castel. Serdecznie zapraszamy do słuchania!

  • 8 min

Top Podcasts In TV & Film

HBO and The Boston Globe
Ben Mandelker & Ronnie Karam | Wondery
HBO
Kate Casey
The Ringer
iHeartPodcasts