62 episodes

Športový podcast, v ktorom si môžete vypočuť tých najlepších športovcov, komentátorov a fanúšikov športových disciplín. Hovoríme o financiách v športe, rozoberáme aj osobné prehry či naopak príležitosti. Dozviete sa čo je nové v slovenskom futbale, máme priamy prístup k Lige majstrov a informáciám, ktoré sa dozviete len u nás. Sledujeme hokej, tenis, e-sport a pripravujeme sa na Olympiádu 2021. Novú epizódu Polčasu na telku pridávame každé dva týždne.

Polčas na telku Števo Eisele, Marek Gabonay, Klaudo Slančo, Stano Gális

  • Sports

Športový podcast, v ktorom si môžete vypočuť tých najlepších športovcov, komentátorov a fanúšikov športových disciplín. Hovoríme o financiách v športe, rozoberáme aj osobné prehry či naopak príležitosti. Dozviete sa čo je nové v slovenskom futbale, máme priamy prístup k Lige majstrov a informáciám, ktoré sa dozviete len u nás. Sledujeme hokej, tenis, e-sport a pripravujeme sa na Olympiádu 2021. Novú epizódu Polčasu na telku pridávame každé dva týždne.

  Slováci v Tokiu. Odborník odhaduje, že získame 4 medaily.

  Slováci v Tokiu. Odborník odhaduje, že získame 4 medaily.

  1:50 Čo je ľahšie? Ísť na olympiádu ako novinár alebo ako tlačový atašé.
  3:57 Čo znamená olympiáda pre Japoncov?
  7:08 Aká bude olympiáda? Ako ju ovplyvní pandémia?
  12:44 Neodradili opatrenia športovcov od olympiády?
  16:19 Olympiáda je biznis. Ako to funguje s peniazmi, s príjmami zo vstupného?
  21:57 Aké sú ambície našej výpravy na olympiáde?
  27:30 S akou bilanciou medailí by sme mali byť spokojní?
  Koľko športovcov zo Slovenska bude na olympiáde v Tokiu? Kto má šance získať medailu? A ako bude vyzerať naša delegácia? Pozrite si epizódu, v ktorej hosťom je Ľubomír Souček, riaditeľ mediálneho oddelenia Slovenského olympijského a športového výboru a tlačový atašé na olympiáde v Japonsku. Slovenský olympijský tím je pripravený zabojovať, čo ho však čaká po prílete do Japonska?
  Vypočujte si, ako túto vrcholovú udalosť pozmenila pandémia, čo všetko bude jej súčasťou a čo všetko naopak vypadáva. Na olympijských hrách v Tokiu budú prítomní aj domáci fanúšikovia. Štadióny a haly budú môcť zaplniť z polovice ich kapacity. Maximálna obsadenosť je stanovená na 10 tisíc divákov. Kedykoľvek sa tieto počty môžu meniť. Delegácie a športovcov čaká denné testovanie na koronavírus.
  Na olympijských športoviskách v Tokiu nebude možné konzumovať alkohol. Organizátori sa rozhodli zakázať ho v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu.
  Olympiáda, ktorá začína 23. júla, bude pre Slovensko výnimočná, aj keď budeme mať pravdepodobne najmenšiu výpravu športovcov v histórii. Premiérovo však budeme mať zastúpenie aj na olympijskom golfovom turnaji. Slovenskí kajakári si olympijské miestenky vybojovali pred dvoma rokmi na majstrovstvách sveta v Szegede. V našom podcaste Polčas na telku sme vám priniesli epizódu so stolnými tenistami. Ani tí v Tokiu nebudú chýbať. Tokio privíta aj Mateja Tótha, slovenského chodca, ktorý je v plnej príprave na OH 2020 v Tokiu. Slávnostný sľub do rúk prezidentky SR Zuzany Čaputovej zo strany nielen slovenskej olympijskej, ale aj paralympijskej výpravy, sa uskutoční 15. júla.
  Živé prenosy z olympiády vám prinesú športové TV stanice Eurosport HD. Pre zákazníkov s Orange TV sú v júli dostupné aj v základných televíznych balíčkoch. Eurosport 1, 2 HD
  vysielajú v Orange TV vo vysokom televíznom rozlíšení. Viac informácií nájdete na www.orange.sk

  • 31 min
  Vlado Weiss: Slovenskí hráči si v Slovane pýtajú viac ako v zahraničí

  Vlado Weiss: Slovenskí hráči si v Slovane pýtajú viac ako v zahraničí

  V rozhovore Klauda Slanča s legendárnym Vladom Weissom sa dozviete o futbalových plánoch a cieľoch Slovana Bratislava. Dokáže sa Slovan presadiť v Európe a vyrovná sa lepším českým teamom? Tréner tiež vysvetlí, prečo do klubu prišli gruzínski futbalisti, ako je spokojný s príchodmi do kádra a naznačí, kto ešte posilní Slovan. Ako hodnotil prestup svojho syna do Kataru? Aký plat si pýtajú slovenskí hráči v Slovane? V rozhovore sa vracajú aj k hodnoteniu šampionátu Euro 2020 a jeho pôsobeniu v zahraničí.

  Vladimír Weiss je bývalý reprezentačný futbalista a úspešný tréner. Ako tréner na klubovej scéne priviedol do skupinovej fázy Ligy majstrov UEFA Artmediu Petržalka, s ktorou mal na dosah historický postup do osemfinálne súťaže. Na klubovej scéne pôsobil aj v Saturne Ramenskoje, FC Kairat Almaty a ŠK Slovan Bratislava. Je naším jediným trénerom, ktorý postúpil so slovenskou futbalovou reprezentáciou na Majstrovská sveta vo futbale (JAR 2010). Po víťazstve s Talianskom postúpili naši hráči zo skupiny. Viedol aj futbalovú reprezentáciu Gruzínska. Je jednou z najvýraznejších osobností slovenského futbalu.

  • 27 min
  Tenisový sviatok začal. Profíci vám napovedia, kto bude kráľom a kráľovnou Roland Garros.

  Tenisový sviatok začal. Profíci vám napovedia, kto bude kráľom a kráľovnou Roland Garros.

  Vypočujte si najnovšiu epizódu Polčasu na telku a odhaľte aktuálne výkony najlepších tenistov a tenistiek sveta. Hosťom Stana Gálisa je profesionálny tenisový komentátor Dávid Pavlík. Páni tenis nielen sledujú, ale ním doslova žijú. Keď sme pri sledovaní, určite si nenechajte ujsť vysielanie v HD rozlíšení na staniciach Eurosport 1 HD a Eurosport 2 HD. Obe stanice v júni a júli prináša Orange TV pre svojich zákazníkov už v základnom televíznom balíčku. Viac informácii nájdete na: www.orange.sk/roland-garros
  Čo sa v rozhovore dozviete?
  1:23 Ako zmenil Covid tenisový svet za posledný rok?
  2:19 Dlhšia prestávka bola príležitosťou trochu viac potrénovať. Predpovedal som, že nám vystrelia noví hráči. Ale zatiaľ tomu nič nenasvedčuje, že?
  3:27 Roger Federer je prihlásený do turnaja, využil ročnú pauzu, uvidíme, ako sa mu bude dariť. Mužská dvojhra je najväčším lákadlom na turnaji. Rafael Nadal triumfoval 13x v Paríži. Aké sú jeho šance tento rok?
  4:58 Nadal dominuje na turnaji, čím to je, že práve antuka mu najviac sedí?
  6:36 V jednom turnaji prehral so Zverevom….
  7:08 Spomínal si aj Medvedeva, v jeho prípade nemôžeme dúfať a čakať, že by nejako vystrelil…
  8:18 Ďalší v poradí je držiteľ 18. Grandslamov, Novak Đoković.
  9:38 Počet grandslamov tvorí obraz u fanúšikov, je to obrovská prestíž. Môže Roger prekvapiť?
  11:12 Ďalší do partie je Dominic Thiem. Prečo je momentálne v útlme?
  12:18 Možno sa práve tam chytí. Bude však záležať od žrebu.
  13:00 Ďalšie meno – Tsitsipas.
  14:00 A čo Alexander Zverev?
  14:45 Sú tam aj ďalšie mená, Berrettini …
  16:07 Zápasy bude vysielať aj TV stanica Eurosport HD, Orange TV ju prinesie už v základnom balíčku
  16:40 Čo Slováci?
  17:40 Ktoré slovenské dievčatá sa predstavia?
  18:42 Kto sú hlavné favoritky ženskej dvojhry?
  21:28 Čo také české tenistky?
  22:33 Páči sa mi štýl Ashleigh Bartyovej. Mohol by na antike jej štýl fungovať?
  23:50 Môže v ženskom pavúku niekto vyskočiť, tzv čierny kôň turnaja?
  26:16 Iga Natalia Świąteková. Už sa naplno začala venovať tenisu?

  • 28 min
  Je proti počítačovým hrám, jeden turnaj si ale zahrá. Kuzminová vás odpoveďami prekvapí!

  Je proti počítačovým hrám, jeden turnaj si ale zahrá. Kuzminová vás odpoveďami prekvapí!

  Vypočujte si rozhovor Stana Gálisa so špičkovou športovkyňou, Nasťou Kuzminovou. Dozviete sa, kde sa momentálne nachádza, kde a s kým plánuje svoju budúcnosť. Stano načal aj pre Nasťu nepríjemnú tému, gaming, hranie hier. Je totiž otvorenou kritičkou tejto formy športu, tu nás však veľmi prekvapila.
  Anastasiya Vladimirovna Kuzmina je bývalá slovenská biatlonistka ruskej národnosti, ktorá predtým ako začala reprezentovať Slovensko, reprezentovala Rusko. Je majsterka sveta v biatlone v pretekoch šprintu na 7,5 km. Je trojnásobnou olympijskou víťazkou v biatlone a získala aj tri strieborné medaily na Olympijských hrách.
  2:15 Venuješ sa stále športu?
  3:00 Ako vašu rodinu zasiahla pandémia?
  4:30 Ženský biatlon začal stagnovať, kde hľadať príčinu?
  7:55 Čo momentálne robíš?
  15:50 Čo si myslíš o elektronických hrách, o e-športe?
  19:10 Čo vravíš o forme atletickej hry, že je tam možná motivácia na pohyb a na reálne športové výkony?
  23:15 Športový manažment absentuje v niektorých športoch. Čo vravíš?
  24:40 Zmenila si názor?
  25:27 Ako je to s tvojím návratom do Ruska?
  29:30 Nasti, ďakujeme za tvoje slová, za tvoju lásku ku Slovensku.

  • 31 min
  Odhalí VAR gól, ktorý nemá byť uznaný?

  Odhalí VAR gól, ktorý nemá byť uznaný?

  Pozvanie do Polčasu na telku prijal Vladimír Medveď, projektový manažér VAR a bývalý rozhodca, s ktorým sa rozprával Klaudo Slančo prevažne o systéme video asistenta rozhodcu. VAR je zavedený aj počas živých televíznych prenosoch na Slovensku, a to vďaka mobilnej jednotke. Vypočujte si v rozhovore, čo všetko už odhalil a čo všetko by mohol odhaliť v prípade, že by bol u nás už skôr. Prečo sa tak nestalo? Aj to sa dozviete počas rozhovoru s odborníkom na VAR, ktorý povie aj to, koľko máme vyškolených rozhodcov a ich asistentov, kto ich školil a aká VAR budúcnosť nás vo Fortuna lige či nižšej lige ešte čaká. 
   
  1:47 môžete bližšie predstaviť systém VAR v slovenskej Fortuna lige? 
  2:38 máme zhruba trojročné oneskorenie za veľkým futbalovým svetom. Je to oneskorenie, alebo mal byť systém VAR u nás už oveľa skôr. 
  4:40 aký je princíp fungovania systému VAR. Pri ktorých situáciách vstupuje do hry? 
  7:50 VAR pomohol veľa vecí posunúť k lepšiemu, ale registrujeme prípady kontroverzie. Je možné s VAR protokolom ohýbať? 
  10:55 kto určuje, či sa sa daná situácia bude alebo nebude posudzovať cez systém VAR
  14:19 máme veľa prípadov, napríklad sporný zápas Trenčín – Dunajská Streda, verím, že týchto prípadov bude menej a bude to menej rezonovať, ako to je vo svete
  16:55 aj dôkladný rozbor cez VAR ukáže, že situácia bola nejednoznačná, a potom nech sa arbiter uchýli už k akémukoľvek rozhodnutiu, vzniká kontroverzia, čo s tým? 
  18:50 kým vo veľkých súťažiach je systéme VAR je v centralizovaných pracoviskách, na Slovensku začíname s mobilnou jednotkou, ktorá je dostupná pri televíznych zápasoch, kedy sa na Slovensku dočkáme centralizovaného systému monitorujúceho prvú a druhú ligu? 
  22:47 ako dlho ste testovali, koľkých rozhodcov máme certifikovaných, skúste nám to viac priblížiť
  27:07 VAR funguje vo veľkých ligách, stále však pretrvávajú názory, že Juventus, Inter, Real či Barcelona – napriek tomu, že tam funguje VAR, sú stále zvýhodňovanými klubmi. Môže toto čakať aj kluby na Slovensku? 

  • 29 min
  Olympionik, ktorý nevychádza do okolitého sveta a žije v zlatej klietke

  Olympionik, ktorý nevychádza do okolitého sveta a žije v zlatej klietke

  Richard Nagy je slovenský plavec. Narodil sa v Želiezovciach na Slovensku. Zúčastnil sa letných olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro a má namierené na olympiádu v Tokiu. Momentálne však žije a trénuje v uzatvorenom komplexe na Slovensku. Cíti sa ako človek uzatvorený v zlatej klietke? Podrobnosti, ako to vyzerá v takomto prostredí, prezradí v rozhovore so Stanom Gálisom. 

  0:40 snažím sa nedostať covid, snažím sa nemyslieť, že mám 28 rokov a že som čp sa týka plávania v dôchodkovom veku 
  1:40 po tom babätovskom plávaní som mal krízu, ale od 4 rokoch som začal znova plávať a už som neprestal 
  2:45 potkýnal som sa na ceste a rodičia sa báli, že sa zraním, tak ma prihlásili radšej na plávanie 
  3:20 vždy som bol v top 10, keď som bol dieťa, potom sa to zlomilo, keď som prestúpil do klubu J&T Bratislava k Davidovi Baranovi, tak som bol jeden z najhorších, postupne som naháňal tých, čo boli na dráhe vedľa mňa
  3:55 ste boli skvelá partia, Katka Listopadová, Tomáš Klobučník, Rišo Varga – ten ťa údaje porážal bez toho, aby zapájal ruky. 
  4:50 aj o dva roky mladšie dievča ma porazilo. Mal som aspoň dôvod makať o čosi viac
  5:50 od tých 15 rokov robím nadplán, robím pre seba
  6:08 mám šesť rekordov na dlhom a päť na krátkom bazéne
  6:20 Marcel Géry, Martina Moravcová boli esá, mal si nejaký vzor? 
  6:55 keď Marcela Moravcová končila v 2012, tak tam sme sa stretli, ja som jej vykal, sa z toho smiala
  7:20 Marck Špic, z tej dávnej minulosti, keď získal medaily na mníchovskej olympiáde, nebol tvoj vzor? 
  8:05 v 2012 si bol malý krôčik od toho, aby si sa dostal na olympiádu v Londýne, neškrie ťa to? 
  8:20 v našom klube bola Katka Listopadová, Tomáš Klobučník, Katka Filová, Kača Milnik, bolo nás tam 5 až 6, všetci sme o to bojovali 
  10:05 do Rio De Janeiro v 2016 si sa dostal, tam si šiel ako strieborný medailista z MS Európy. Ambície si teda mal? 
  11:05 na olympiáde si súťažil aj v diaľkovom plávaní, ako si k tomu prišiel? 10 km trať v mori. 
  12:40 na koľkom miest si skončil v Riu? 
  13:01 aké máš spomienky na olympiádu? Stretol si najlepších športovcov sveta. 
  13:58 vychutnal si z prvého radu aj olympijský triumf, ako to bolo? 
  16:00 ako si sa dostal do Sheffieldu? 
  16:45 má s tým, že si v Sheffielde Dukla Banská Bystrica problém? 
  17:42 tebe sa podarilo vyštudovať psychológiu na Vysokej škole, ako sa ti to podarilo? 
  19:12 čo je v Sheffilde iné, čo sa týka plávania? 
  20:04 začal si 1500 voľným spôsobom, 400 metrov polohovka, prechádzaš na kratšie trate, prečo? 
  21:00 čo bude s olympiádou v Tokiu, chystáš sa? 
  21:50 kde momentálne pôsobíš, kde trénuješ? 
  23:00 trénoval som iba niečo vyše tri mesiace, a potom som šiel ku dnu ako kameň
  23:34 aký máš denný režim v Šamoríne? 
  24:20 ktoré bazény sú pre teba najlepšie? 
  24:50 čím to je, kvalitou vody, osvetlením, teplotou? 
  26:40 kto z plavcov s tebou je v Šamoríne? 
  27:40 čo sa týka zdravotnej regenerácie, ako ste na tom? 

  • 29 min

Top Podcasts In Sports