9 episodes

Opowiadania dźwiękiem pisane

Próbka Próbka

  • Fiction

Opowiadania dźwiękiem pisane

  Dyrektor, który zwariował

  Dyrektor, który zwariował

  Jak wyobrażacie sobie swoją idealną szkołę? Część z moich marzeń o szkole pojawia się właśnie w dziewiątym słuchowisku. Zapraszam do słuchania i życzę otrzeźwienia systemowi polskiego szkolnictwa.

  • 11 min
  Bajka o złotej karcie

  Bajka o złotej karcie

  Lubicie bajki? My na pewno. Chociaż dzisiaj bajki kojarzą się raczej z produkcjami Disneya, to ja pamiętam bajki, na których się wychowałem. To były słuchowiska nagrywane na kasetach magnetofonowych. Ktoś jeszcze pamięta, że takie coś było?

  Kiedy po długich latach odsłuchiwałem te bajki okazało się, że były to bardzo budżetowe słuchowiska, ale cieszyły i bawiły.

  Nasze ósme słuchowisko jest właśnie bajką, ale nie taką ze starych czasów. Jest to bajka w pełni współczesna, a co gorsza, wiele ludzi zdaje się w nią wierzyć bez zastrzeżeń. Mamy nadzieję, że morał jednak da coś do myślenia.

  • 9 min
  Multipleks

  Multipleks

  W siódmym naszym słuchowisku zapraszamy was do multipleksu. Nie będzie to jednak taki zwyczajny multipleks, jaki wam się kojarzy. Chociaż nie znamy podobnego w realu, nie jest on wcale aż taki nieprawdopodobny. Jesteście ciekawi?

  • 7 min
  Świeć Panie nad jego duszą

  Świeć Panie nad jego duszą

  Chrześcijaństwo to... No właśnie. Co?!

  Choć bardzo uproszczona, odpowiedź na to pytanie znajduje się w naszym szóstym słuchowisku. Ale czy inna odpowiedź albo definicja chrześcijaństwa jest potrzebna?... Sprawdźcie i przekonajcie się sami.

  • 12 min
  Alergia

  Alergia

  Jedną z chorób cywilizacyjnych w dzisiejszych czasach jest alergia. Alergia praktycznie na wszystko: sierści zwierzaków, pyłki roślin, nie mówiąc już o różnych rzeczach do jedzenia. Alergeny mnożą się nieustannie.

  Jeśli moglibyście stworzyć własny typ alergii, jaki to byłby rodzaj? Czekamy na propozycje w komentarzach.

  Tymczasem w piątym naszym słuchowisku przedstawiamy osobę, która jest uczulona na najdziwniejszy czynnik z możliwych. Chociaż tego typu alergia bardzo przydałaby się w dzisiejszych czasach, osoba taka nie miałaby łatwego życia. Czy wiecie już o jaką alergię chodzi?

  • 12 min
  Kościół Jedności Narodowej

  Kościół Jedności Narodowej

  Mamy niedosyt trudnych tematów w Próbce. Dlatego czwarte słuchowisko naszej produkcji podejmuje temat wiary.

  Jakie kluczowe pytania stawiamy w tym temacie? To już musicie sami odkryć. Zapewniamy tylko, że nie zabraknie tak przez nas lubianej ironii.

  • 8 min

Top Podcasts In Fiction

iHeartPodcasts and Grim & Mild
Night Vale Presents
The McElroys
Dr. NoSleep
audiochuck
David Cummings