NMHH Podcast

Rádió 100 – 17. epizód: Sport és rádió: Török László és Lantos Gábor

Ki ne hallotta volna még soha Szepesi György 1953. november 25-i legendás rádióközvetítésének hangfelvételét, amikor a magyar labdarúgó válogatott 6:3 arányban a saját otthonában, a londoni Wembley Stadionban győzte le a 90 éve veretlen angol nemzeti tizenegyet az azóta az évszázad mérkőzésének választott találkozón? A sport szinte a kezdetek óta jelen volt a rádió életében és egyre fontosabbá vált. Mai vendégeink, Török László és Lantos Gábor sportriporterek felvázolják a történelmi hátteret, mesélnek a körkapcsolásokról, felidézik a Sportszerkesztőség családias hangulatát, melynek tagjait a szenvedély, a szakmai alázat, a tisztelet és a bajtársiasság kötötte össze. A beszélgetés során olyan néhai nagyszerű kollégákra is emlékeznek, mint a már említett Szepesi György, Knézy Jenő vagy Molnár Dániel. A Rádió 100 jubileumi podcast a Rádiós Médiaszolgáltatók Egyesülete (RAME) sorozata a magyar nyelvű rádiózás indulásának közelgő 100. évfordulója alkalmából. A húsz epizódból álló sorozat általános perspektívából foglalkozik a magyar rádiózás fejlődésével, és mozaikokat villant fel az elmúlt száz év történelméből, különös tekintettel a hazai kereskedelmi rádiózás kialakulására. A podcast sorozat támogatója a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság. Iratkozz fel az NMHH YouTube csatornájára: https://www.youtube.com/@nmhhvideo Kövess be minket Facebookon: https://www.facebook.com/nmhholdala/ Instagramon: ⁠https://www.instagram.com/nmhh.hivatalos⁠ és Spotify-on: https://podcasters.spotify.com/pod/show/nmhhpodcast