20 episodes

Bláznivá šou o zákulisí koncertov a rockovej hudby so SiFonom a Bendegúzom.

Backstage | Rádio Anténa Rock Rádio Anténa Rock

  • Music

Bláznivá šou o zákulisí koncertov a rockovej hudby so SiFonom a Bendegúzom.

  Aké sú pôvodné povolania rockových hviezd?

  Aké sú pôvodné povolania rockových hviezd?

  Doktor biológie, geológ, politológ ale aj pracovník v továrni na výrobu podprseniek  Neuveríte, aké sú pôvodné povolania mnohých rockových velikánov, ktorí sa preslávili najmä na hudobných pódiách. Ešte prekvapivejšie je, že viacerí sa svojej pôvodnej profesii stále venujú. Napríklad Brian May z kapely Queen je astrofyzik, Tom Morello z Rage Against The Machine na Harvarde vyštudoval politické vedy, Dexter Holland z The Offspring má dokonca doktorát z molekulárnej biológie. SiFon a Bendegúz prinášajú prekvapivé zistenia, ktoré vás možno prinútia oprášiť školské vedomosti  Počúvajte v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock.

  Ktoré kapely jazdia na turné loďou či vlakom?

  Ktoré kapely jazdia na turné loďou či vlakom?

  Vláčik, autobus, električka, bicykel a dokonca aj kolobežka! Aj medzi slávnymi muzikantami sú takí, ktorí odmietajú cestovať v luxusných limuzínach či súkromných lietadlách. Aké netradičné dopravné prostriedky používajú kapely ako Blink 182 či Kiss? Ktorý muzikanti radi šoférujú vlastné autá? Rubrika Backstage so SiFonom a Bendegúzom prináša zákulisné informácie, ktoré sa na verejnosť nedostanú len tak. Počúvaj v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock.

  Najväčšie a najmenšie koncertné pódiá

  Najväčšie a najmenšie koncertné pódiá

  Ktorá kapela hráva na tých najväčších pódiách, ako vyzerá stavba takých obrovských konštrukcií a koľko to celé trvá? SiFon s Bendegúzom sa v najnovšej rubrike Backstage pozorne pozrú na to, aký stage majú skupiny Rammstein, Metallica či The Rolling Stones. O svoje skúsenosti sa podelí aj legendárny gitarista Jimi Cimbala z kapely No Control. Rubriku Backstage počúvajte v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock.

  Ako sa stravujú kapely na turné?

  Ako sa stravujú kapely na turné?

  Ťažko by ste hľadali väčších hladošov, ako sú kapely na turné. Či sú to mäsožravci, vegetariáni alebo vegáni, všetci si radi pochutia na špecialitách. Ako vyzerá catering pre kapely priamo na koncerte a koľko to stojí peňazí? Aké špeciality im treba pripraviť a čo Bendegúza mimoriadne zaskočilo? V rubrike Backstage sa SiFon a Bendegúz povŕtali v stravovacích návykoch skupín na turné a pospomínali najzaujímavejšie zážitky. Backstage môžeš počúvať v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock. A tu na podcastoch aj so špeciálnymi bonusmi.

  Koľko nástrojov ovládajú rockové legendy?

  Koľko nástrojov ovládajú rockové legendy?

  Multiinštrumentalisti sú tým najlepším, čo rocková scéna prináša. Hviezdy ako Lenny Kravitz, Sting či Dave Grohl sa preslávili nielen hitmi, ale aj schopnosťou zahrať na veľké množstvo hudobných nástrojov. Kto z nich je najväčší frajer a aký najčudnejší nástroj sa v rockovej hudbe vyskytol? SiFon s Bendegúzom sa pozreli na tých najzaujímavejších muzikantov a nezabudli pridať aj vlastné skúsenosti a vtipné historky. Rubriku Backstage môžeš počúvať v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock. A tu na podcastoch aj s bonusmi, ktoré sa do vysielania nedostali.

  Ako sa žúrovalo v zlatej ére rock’n’rollu?

  Ako sa žúrovalo v zlatej ére rock’n’rollu?

  Ako sa dostal žralok do vírivky s Led Zeppelin? Prečo behal nahý Slash po púšti? A ktorá kapela je skutočným majstrom v žúrovaní? Divoké večierky, šialené fanúšičky a noci na hoteloch – to je záruka bezbrehej zábavy. SiFon s Bendegúzom sa pozrú na najväčšie rockové párty a pospomínajú aj na vlastné zážitky z koncertov  Rubriku Backstage, počúvaj v exkluzívnej premiére každú nedeľu dopoludnia na Rádiu Anténa Rock.

Top Podcasts In Music

Listeners Also Subscribed To