500 episodes

Podcast by Radio SKOVORODA

Radio SKOVORODA Radio SKOVORODA

  • Education
  • 5.0 • 8 Ratings

Podcast by Radio SKOVORODA

  У molo є питання – Е7 – Володимир Станчишин, як тримати своє ментальне здоров’я?

  У molo є питання – Е7 – Володимир Станчишин, як тримати своє ментальне здоров’я?

  «Молодь належить сама собі, вона цілком вільна, тому всі суспільні зміни відбуваються за її безпосередньої активної участі». Говоримо з психотерапевтом Володимиром Станчишиним про нормальність сприйняття ненормальної війни, емоційні гойдалки, чорно-біле мислення, дорослішання та переоцінку цінностей. «Щоб мати позитивні зміни після перемоги, сьогодні треба знайти своє місце. Запитати себе, хто я? Що я роблю для перемоги та для себе? Як змінююсь, як розвиваюсь, як відпочиваю? З ким?»

  Подкаст «У molo є питання» – це голос української молоді. Говоримо, щоб не стати втраченим під час війни поколінням. Ведучий: Олег Малець – керівник мережі молодіжних просторів ТВОРИ! Проєкт реалізовується МолоДвіжЦентром у співпраці з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Слухайте по вівторках на SoundCloud, Google та Apple podcasts Radio SKOVORODA.

  • 34 min
  Привіт опери – Е9 – Українська романтична (невідома) опера

  Привіт опери – Е9 – Українська романтична (невідома) опера

  У цьому епізоді знайомимось з українською романтичною оперою ХІХ століття, яка залишається невідомою і для музикантів, і для глядачів. Стефанія Олійник розбирає контекст того часу, в якому змінюється ставлення до мистецтва загалом та музиканта зокрема. У німецького історика культури Йоганна Готфріда Гердера з’являється ідея, що справжнє мистецтво має виражати цінності, звичаї та настрої народу. А музиканти з придворних композиторів перетворюються на супер-зірок. Українська музика протягом ХІХ століття теж еволюціонує від співогри (водевілю) до опери. Першою повноцінною оперою на національну тематику, збереженою до тепер, став «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського. А кульмінацією еволюції української опери ХІХ століття стала творчість Миколи Лисенка.

  Слухаємо:
  1) Петро Ніщинський – Вечорниці
  2) Хор русалок з опери «Утоплена» Миколи Лисенка
  3) Фрагмент фіналу «Наталки Полтавки»
  4) Арія Одарки з опери «Купало» Анатоля Вахнянина

  «Привіт опери» – спільний проєкт Radio SKOVORODA та Львівської національної опери. Подкаст про оперу як жанр та явище. Про її історію від класики до авангарду. Найвідоміші твори та їхні історії. Анонси, прем’єри, композитори, виконавці, закулісне життя. І жодних привидів, лише привіт! Усе для того, аби ви частіше ходили до опери.

  • 33 min
  Менталочка – Е7 – Тарас Яремій, гумор у час війни

  Менталочка – Е7 – Тарас Яремій, гумор у час війни

  «Чим гірше ти живеш, тим краще жартуєш – це гумор у терапії. Коли усвідомлюєш усю нікчемність ситуації, виходить розрядка». Про гумор під час війни говоримо з молодим стендапером Тарасом Яремієм. І свідомо робимо акцент на слово «молодий», адже «Менталочка» – це подкаст про переживання молоді у час війни.

  Звісно, цей епізод весело розпочинається та минає, хоча не без несподіваних поворотів. Спілкуємось про таке:
  - Жартувати зараз – це про допомогу чи безвідповідальність?
  - Гумор за Фройдом, що допомагає проживати, а не уникати;
  - Біль, який стає ресурсом для гумору;
  - Польський та греко-католицький стендап;
  - Стендап як прояв демократії та (не)лідерство думки.

  «Менталочка» – подкаст про переживанням молоді у час війни. Делікатні інтервізійні розмови про теперішній інтенсивний досвід. Ведучі: експертка з питань гендерної рівності Яна Пекун та кризовий психолог Олексій Удовенко. Проєкт реалізовується МолоДвіжЦентром у співпраці з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні. Слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts Radio SKOVORODA.

  • 57 min
  Плани на завтра – Е14 – Театр крізь війну: Ольга Пужаковська, Артем Вусик

  Плани на завтра – Е14 – Театр крізь війну: Ольга Пужаковська, Артем Вусик

  «Якщо весь світ театр, то люди сьогодні у ньому вже не лише актори, а й режисери, менеджери, адміністратори». У нашому бомбосховищі говоримо про місце театру в час війни. З нами Ольга Пужаковська – директорка і художня керівниця львівського Театру Лесі та Артем Вусик – режисер, засновник харківського театру «Нєфть» і львівського театру «Варта».

  Театр як рушій суспільних змін: не лише дзеркало, а й прожектор. Відповідно, чи мають право актори та актриси не мати громадянської позиції? Про що український театр сьогодні: це терапія, документування чи розвага? Як повномасштабна війна впливає на театральні колективи і чому вистоять не всі?

  Усім думальникам потрібні співрозмовники. Українці зараз роблять чудо і це визнає весь світ. Але тепер нам самім треба зрозуміти, як це чудо буде працювати після нашої перемоги. Тому ми будемо пробувати зрозуміти, які відповіді або щонайменше – які чіткі питання має отримати Україна після перемоги. Автори та ведучі: культурологиня Ірина Старовойт та журналіст Володимир Бєглов. І вони мають для вас «Плани на завтра» – цикл дискусійних програм про виклики та можливості, які вийдуть на перший план одразу після нашої перемоги.

  Проєкт реалізовується у партнерстві з Інститутом стратегії культури. Нові епізоди слухайте щочетверга на SoundCloud, Google та Apple podcasts. Відеоверсію дивіться на каналі ТО_МИ: https://www.youtube.com/watch?v=cDuiaileslg
  Локація зйомки: справжнє укриття – спікізі руїн-бар Б.У.Н.Т.

  • 1 hr 10 min
  Бо любов. Війна – E21 – Екзистенційна криза та пошуки сенсу

  Бо любов. Війна – E21 – Екзистенційна криза та пошуки сенсу

  Це один з найважливіших та найвчасніших епізодів нашого спецпроєкту «Бо любов. Війна». Боремось з Володимиром Станчишиним з екзистенційною кризою, шукаємо сенс та пояснюємо, чому це важливо. Для чого життя, якщо у ньому відбувається стільки жаху? Говоримо про війну на екзистенційному рівні та наші перемоги!

  Про ментальне здоров’я своїх працівників та наше з вами дбає компанія SoftServe. Спецпроєкт «Бо любов. Війна» слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts. У ролі тривожного пацієнта: Артем Галицький.

  • 31 min
  Пластовий обіт – Е8 – Тарас Садовий, думки з передової

  Пластовий обіт – Е8 – Тарас Садовий, думки з передової

  Для запису цього епізоду ми зв’язались з Тарасом Садовим – «чорноморцем», який зараз зі зброєю у руках боронить нашу країну в лавах ЗСУ. Слухайте думки з передової про користь пластового досвіду, самозарадність пластунів та пластовий обіт як дороговказ у найтемніші часи. Також ми згадали, як свого часу Тарас на козацькій чайці через усе Чорне море дійшов аж до Стамбулу та побажали усім доброго вітру! «Коли один воює, то десятеро мають прикривати його з тилу».

  «Пластовий обіт» – тематичний подкаст до 110-річчя Пласту. Авторка та ведуча: Оксана Пужаковська – пластунка, піарниця, випускниця нашої школи подкастів. Говорить з пластунами про те, як вони у часі війни тримають свій фронт та як їм у цьому допомагає пластовий гарт. Слухайте нові епізоди щовівторка на SoundCloud, Google та Apple podcasts.

  • 34 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
8 Ratings

8 Ratings

Top Podcasts In Education

Jordan Harbinger
Dr. Jordan B. Peterson
Ashley Corbo
Natasha Graziano
Rich Roll
TED

You Might Also Like

The Ukrainians Audio
The Village Україна
The Ukrainians Audio
Шит ай ноу Продакшн
Nariman Aliev
The Ukrainians Audio