500 episodes

Podcast by Radio SKOVORODA

Radio SKOVORODA Radio SKOVORODA

  • Education
  • 5.0 • 8 Ratings

Podcast by Radio SKOVORODA

  Менталочка – Е2 – Як психіка працює зі стресом?

  Менталочка – Е2 – Як психіка працює зі стресом?

  «Стрес продуктивний, а ось дистрес навпаки. Це ніби постійна повна готовність до небезпеки, якої насправді нема». Говоримо, як наша психіка справляється або не справляється зі стресом. Про істерику, шок та ступор як реакції на стрес. Як діяти у кожному з випадків. Про вихід з травми через задоволення базових потреб. Про наш інтелект, цінності та європейськість як інструменти у боротьбі зі стресом.

  «Менталочка» – подкаст про переживанням молоді у час війни. Делікатні інтервізійні розмови про теперішній інтенсивний досвід. Ведучі: експертка з питань гендерної рівності Яна Пекун та кризовий психолог Олексій Удовенко. Проєкт реалізовується МолоДвіжЦентром у співпраці з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні. Слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts Radio SKOVORODA.

  • 1 hr 14 min
  Плани на завтра – Е4 – Право на місто: Гриць Семенчук, Інга Козлова

  Плани на завтра – Е4 – Право на місто: Гриць Семенчук, Інга Козлова

  «Поселити недостатньо: треба запропонувати принципи співжиття та співдії. Ми немов очікуємо, що ситуацію з переселенцями вирішить ООН. Але відповідальність лежить на нас, адже все так швидко не закінчиться». Говоримо у нашому бомбосховищі про виклики та проблеми внутрішньо переміщених осіб. Про участь державі у їхньому вирішенні. Про передові причини конфліктів та шляхи налагодження комфортного перебування переселенців на новому місці. З нами Гриць Семенчук та Інга Козлова. Гриць – національний делегат міжнародної спільноти «Емаус», культурний та громадський діяч, поет та виконавець, відомий як BRAT. Інга – соціологиня, доцентка кафедри соціології УКУ, багаторічна дослідниця міста. «Місто – це спільне благо. Відчувати місто, як своє – це приймати рішення та нести відповідальність».

  Згадані у епізоді матеріали:
  Емаус Оселя: дім для всіх / Ukraїner https://ukrainer.net/emaus-oselya/
  Бути у місті не лише споживаючи: про що книга «Бунтівні міста» Девіда Гарві? https://hmarochos.kiev.ua/2021/04/02/buty-u-misti-ne-lyshe-spozhyvayuchy-pro-shho-knyga-buntivni-mista-devida-garvi/
  Про спільноту взаємодопомоги «Еммаус Оселя» дізнавайтеся тут: http://emaus-oselya.org/ua/
  Віктор Франкл «Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» https://flibusta.club/b/476748/read
  MISTOSITE: українська урбаністична платформа https://mistosite.org.ua/

  Усім думальникам потрібні співрозмовники. Українці зараз роблять чудо і це визнає весь світ. Але тепер нам самім треба зрозуміти, як це чудо буде працювати після нашої перемоги. Тому ми будемо пробувати зрозуміти, які відповіді або щонайменше – які чіткі питання має отримати Україна після перемоги. Автори та ведучі: культурологиня Ірина Старовойт та журналіст Володимир Бєглов. І вони мають для вас «Плани на завтра» – цикл дискусійних програм про виклики та можливості, які вийдуть на перший план одразу після нашої перемоги.

  Проєкт реалізовується у партнерстві з Інститутом стратегії культури. Нові епізоди слухайте щочетверга на SoundCloud, Google та Apple podcasts. Відеоверсію дивіться на каналі ТО_МИ: https://www.youtube.com/watch?v=fPjwXuvXRkI
  Локація зйомки: справжнє укриття, спікізі руїн-бар Б.У.Н.Т.

  • 1 hr 21 min
  Бо любов. Війна – E12 – Сповільнення як ресурс

  Бо любов. Війна – E12 – Сповільнення як ресурс

  «Сповільнення мусило прийти. Ми не можемо бути у активній фазі постійно. Це неможливо! Фаза зменшення інтенсивності – дуже важлива фаза. Це фаза перед відновленням інтенсивності». У цьому епізоді говоримо про зміну ритму, стишення та чому не варто себе за нього картати. Чому не треба пришвидшуватись, а краще підійти до заспокоєння свідомо та поновити ресурс? Про ментальне здоров’я своїх працівників та наше з вами дбає компанія SoftServe, яка підтримує вже 2 сезон подкасту «Бо любов».

  «Лабораторія змін» працює у штатному режимі, а це означає, що ви можете записатись до Володимира Станчишина на особистий прийом. Переходьте за посиланням: https://www.facebook.com/laboratoriya.zmin
  А спецпроєкт «Бо любов. Війна» слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts. У ролі тривожного пацієнта: Артем Галицький.

  • 22 min
  Хоробрі геошки – Е4 – Мальтійська служба допомоги

  Хоробрі геошки – Е4 – Мальтійська служба допомоги

  Мальтійців переважно знають за їхнім акціям до Миколая та Великодня. Ми ж розпитали, як змінилась їхня діяльність у часі війни. У гостях: Олексій Побурко, Степан Пасічник, Ольга Лех. Поговорили про актуальні активності: курси першої медичної допомоги, психологічну підтримку, прихисток, який прийняв вже понад 600 людей. Роботу з волонтерами, гарячу їжу на вокзалі та кордоні: «Якщо людина хоче себе проявити, вона починає шукати: чи малювати графіті, чи робити подкасти, чи волонтерити. Волонтерити – це ставати співтворцем добра».

  «Хоробрі геошки» – магістерська робота Наталі Шкоропаняк, яка є студенткою УКУ та учасницею Католицького скаутства Європи. Подкаст про громадські асоціації України. Знайомство з їхніми цінностями та пріоритетами у часі війни, які наближають нашу перемогу. Слухайте нові епізоди на SoundCloud, Google та Apple podcasts. І якщо вам подобається, що ми робимо і ви хочете, щоб ми могли це робити й надалі, ще більше та впевненіше, підтримуйте нас на Patreon: https://www.patreon.com/radioskovoroda
  Внески символічні, щоб кожному, хто хоче допомогти, було посильно!
  Також можете задонейтити через PayPal radioskovoroda@gmail.com будь-яку комфортну вам суму. Творіть разом з нами нові медіа нової доби!

  • 22 min
  Бо любов. Війна – E11 – Якими ми будемо після війни?

  Бо любов. Війна – E11 – Якими ми будемо після війни?

  «Наш берег перемоги буде спільним, але кожен припливе до нього на своєму кораблі», - любимо Володимира Станчишина за його метафори. Що чекає нашу психіку після війни? І чи можна до цього підготуватись? Як подбати про своє ментальне здоров’я вже сьогодні? «Реадаптація поставиться перед нами нові питання. Що ми втратили? Які ціну заплатили? Хто винен?»

  Чому не всім нам знадобиться терапія? І чому освітні події, семінари, навик слухати себе можуть бути кориснішими? Слухайте у цьому епізоді. Про ментальне здоров’я наше з вами та своїх працівників дбає компанія SoftServe. За що ми її теж любимо!

  «Лабораторія змін» працює у штатному режимі, а це означає, що ви можете записатись до Володимира Станчишина на особистий прийом. Переходьте за посиланням: https://www.facebook.com/laboratoriya.zmin
  А спецпроєкт «Бо любов. Війна» слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts. У ролі тривожного пацієнта: Артем Галицький.

  • 26 min
  Менталочка – Е1 – Життя у стані невизначеності

  Менталочка – Е1 – Життя у стані невизначеності

  Прем’єрний епізод-знайомство нашого нового подкасту, присвяченого переживанням молоді у час війни, аби звернути увагу на тривожність та роботу з нею. Інтервізійні розмови про наш теперішній інтенсивний досвід. У першому епізоді говоримо про психу як процес, травми, механізми роботи з травмами, колективний ПТСР. Чи можна зрозуміти жахи війни та пояснити насильство?

  «Зараз у часі невизначеності будувати будь-які очікування – це стикатись з ризиком розчарування. Коли наші очікування не виправдовуються, ми страждаємо. Але це дає нам паливо для змін! Прийняти – це не змиритись, а зрозуміти».

  Ведучі: експертка з питань гендерної рівності Яна Пекун та кризовий психолог Олексій Удовенко. Подкаст «Менталочка» реалізовується МолоДвіжЦентром у співпраці з UNFPA, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні. Слухайте на SoundCloud, Google та Apple podcasts Radio SKOVORODA.

  • 55 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
8 Ratings

8 Ratings

Top Podcasts In Education

The Atlantic
Dr. Jordan B. Peterson
Lauryn Evarts & Michael Bosstick / Dear Media
TED
Daily Stoic
Motiversity

You Might Also Like

The Ukrainians Audio
The Village Україна
Шит ай ноу Продакшн
The Ukrainians Audio
Діма Малєєв
DiY Podcast