28 episodes

Praktický podcast o on-line marketingu, tvorbě webů, budování e-shopů a podnikání.
Předcházejte zbytečným chybám a staňte se pro vaše zákazníky důvěryhodnými a dohledatelnými na internetu.
Pracuji na volné noze jako marketér s duší grafika a díky spolupráci se stovkami klientů i z vlastního podnikání vím, co funguje a co ne.

REMOTED Honzy Barboříka Jan Barbořík

  • Business

Praktický podcast o on-line marketingu, tvorbě webů, budování e-shopů a podnikání.
Předcházejte zbytečným chybám a staňte se pro vaše zákazníky důvěryhodnými a dohledatelnými na internetu.
Pracuji na volné noze jako marketér s duší grafika a díky spolupráci se stovkami klientů i z vlastního podnikání vím, co funguje a co ne.

  Chcete vlastní e-shop? Co všechno si promyslet dopředu?

  Chcete vlastní e-shop? Co všechno si promyslet dopředu?

  Setkávám se s mnoha lidmi, kteří se chtějí pustit do vlastního online prodeje na internetu. A všímám si, že zdaleka ne všichni mají svůj projekt do detailu promyšlený.

  V dnešním díle bych rád shrnul základní oblasti, které je vhodné mít promyšlené ještě před tím, než se pustíte do praktické tvorby svého nového e-shopu.

  Jsou to:  Produkty k prodeji
  Vaše cílová skupina
  Konkurenční prostředí
  Proces objednávky
  Způsob prodeje
  Peníze a čísla
  Plány do budoucna
  Lidé v projektu
  Technická stránka věci

  Sice dopředu nikdy nevíte, co vás čeká, ale je důležité se co nejlépe připravit a nevrhat se do toho slepě bez rozmyslu. Chystáte se přeci jen investovat do tvorby e-shopu nemálo peněz.

  Jak řekl americký generál a politik Dwight David Eisenhower: „Při přípravě bitvy jsem vždy zjistil, že plány jsou k ničemu ale plánování je nezbytné.“  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

  • 13 min
  Hacknutý WordPress - jak napadení poznat a co s tím?

  Hacknutý WordPress - jak napadení poznat a co s tím?

  Protože vás povídání o Wordpressu zaujalo, vracím se k němu i v tomto díle. Řeč bude o jeho bezpečnosti a zabezpečení.
  Jaká jsou hlavní bezpečnostní rizika WordPressu?
  Jak poznat, že je web napadený?
  Co můžete udělat jako běžný uživatel, abyste předešli napadení svého Wordpressu?
  A co dělat, když máte podezření, že je web napadený?
  Jaké jsou pokročilejší možnosti prevence a léčení napadených stránek?  Pokud by vás zajímala bezpečnost Wordpressu více do hloubky, doporučuji článek: ⁠Velký průvodce bezpečností WordPressu⁠.  Přeju vám, ať jste zdraví vy i vaše weby. 🙂  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu a své zkušenosti s bezpečností Wordpressu třeba na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠⁠ nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

  • 15 min
  Je dobrý nápad postavit svůj e-shop na Shoptetu?

  Je dobrý nápad postavit svůj e-shop na Shoptetu?

  Tento díl je o tvorbě e-shopů na české platformě Shoptet. 🛒 Proč jsem si jej vybral, proč jej doporučuji svým klientům a proč mu věřím také u vlastních projektů.   Dozvíte se mimo jiné:

  ✅ jaké jsou možnosti tvorby e-shopu

  ✅ co všechno lze na Shoptetu postavit

  ✅ pro koho je vhodný

  ✅ jaké jsou jeho slabé stránky a limity

  ✅ komunita lidí kolem něj  Shoptet není jediným takovýmto řešením na českém trhu, ale pro mě je nejlepší.  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu e-mail s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu a své zkušenosti se Shoptetem třeba na  ⁠⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠⁠ nebo na ⁠⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠⁠.

  • 15 min
  Redakční systém WordPress - světová jednička

  Redakční systém WordPress - světová jednička

  Protože jsem si pro tvorbu stránek jako svou specializaci a hlavní platformu vybral WordPress, toto povídání bude o něm. O tom, jak jsem se k němu dostal, v čem je dobrý a v čem naopak moc ne a taky co všechno na něm jde postavit. Slavíme spolu 15 let výročí. 15 let téměř každodenního používání a stovek vytvořených webů. Za tu dobu urazil WordPress velkou cestu a stal se z něj nejpopulárnější nástroj na tvorbu stránek na světě.  Co to WordPress je a k čemu všemu se dá použít? Jak je na tom s bezpečností? Lze si stránky na WordPressu udělat i svépomocí? To a mnoho dalšího se dozvíte v této epizodě.  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠⁠ nebo na ⁠⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠⁠.

  • 15 min
  Tvořte obsah, který prodává

  Tvořte obsah, který prodává

  Dnešní povídání bude o tom, jak přemýšlet při tvorbě obsahu (nejen) na internetu. 

  Mnoho lidí umí skvěle prodávat naživo při osobním kontaktu. Dokáží zaujmout, srozumitelně představit svou nabídku jak laikům, tak lidem kteří už se vyznají. Dobrý obchodník přesvědčí k nákupu i poradí. A prodá to tak, že zákazník odchází spokojený a s úsměvem.

  Občas lidem nedochází, že i na internetu je to stejné. Jen s tím rozdílem, že obsah pro lidi v odlišných fázích rozhodování musíme tvořit cíleně a dopředu tak, abychom zaujali lidi, kteří nejsou rozhodnutí pro nákup, dali informace váhajícím i přesvědčili ty rozhodnuté pro nákup u nás a dobře se o ně poté postarali.  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠⁠⁠na LinkedInu⁠⁠⁠ nebo na ⁠⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠⁠.

  • 11 min
  Web jako středobod vaší on-line komunikace

  Web jako středobod vaší on-line komunikace

  Existuje mnoho komunikačních kanálů na internetu. Dnešní díl chci věnovat tomu nejdůležitějšímu z nich. Vašemu webu. A tomu, proč jsou vaše internetové stránky to nejdůležitější, co na internetu máte. Pokud je tedy máte.  ⚠️ Pokud byste chtěli dostávat pravidelné tipy a rady o tom, jak začít s online marketingem svépomocí, přihlaste se k jejich odběru na stránkách ⁠⁠⁠https://www.samsobemarketerem.cz⁠⁠⁠. Jednou za dva týdny vám pošlu email s praktickými tipy, které budete schopni sami hned aplikovat do praxe.  💻 Více se o mně dozvíte na mém webu ⁠⁠https://www.devenio.cz⁠⁠

  📨 Jestli máte chuť, můžete mi napsat zpětnou vazbu třeba ⁠⁠na LinkedInu⁠⁠ nebo na ⁠⁠podcast@janbarborik.cz⁠⁠.

  • 9 min

Top Podcasts In Business

BBC Radio 5 Live
Ramsey Network
NPR
Ray Rike & Dave Kellogg
Money News Network
Dan Fleyshman