6 episodes

My w Canon o druku możemy rozmawiać godzinami. I do tych rozmów zapraszamy ekspertów, którzy dzielą z nami tę pasję. Bo druk niejedno ma imię…Posłuchajcie naszych rozmów o druku i odkrywajcie z nami jego różne oblicza...

Rozmowy o druku - Podcast Canon Canon Polska

  • Technology

My w Canon o druku możemy rozmawiać godzinami. I do tych rozmów zapraszamy ekspertów, którzy dzielą z nami tę pasję. Bo druk niejedno ma imię…Posłuchajcie naszych rozmów o druku i odkrywajcie z nami jego różne oblicza...

  2022 i 2023 w branży druku. Podsumowania i prognozy. Podcast Canon | Odcinek 6

  2022 i 2023 w branży druku. Podsumowania i prognozy. Podcast Canon | Odcinek 6

  Niemal co czwarta gazeta na świecie jest produkowana w Polsce. Nasz kraj wyrósł na poligraficzną potęgę – dużo dzieje się zarówno w sferze biznesowej, jak i czysto technologicznej.  A przełom roku to idealna okazja, aby podsumować aktualne trendy, wyzwania i szanse poligrafii.

  Dlatego znów spotkaliśmy się w studiu, aby nagrać szósty już odcinek podcastu Canon „Rozmowy o druku”. Porozmawialiśmy o nowatorskich technologiach, o cyberbezpieczeństwie, o łańcuchach dostaw i odpowiedzialnej środowiskowo produkcji. Przyjrzeliśmy się nowoczesnym systemom pomagającym firmom zarządzać dokumentami oraz zastanowiliśmy się: toner czy atrament?

  W szóstym odcinku podcastu "Rozmowy o druku" za mikrofonem spotkało się troje przedstawicieli Canon Polska, a rozmowę poprowadził redaktor dziennika Rzeczpospolita.

  https://www.canon.pl/business/insights/articles/branza-druku-2022-2023/

  • 1 hr 11 min
  Firma jutra, czyli jak przedsiębiorstwa mogą skorzystać na cyfrowej rewolucji. Podcast Canon | Odcinek 5

  Firma jutra, czyli jak przedsiębiorstwa mogą skorzystać na cyfrowej rewolucji. Podcast Canon | Odcinek 5

  Większa konkurencyjność na rynku, możliwość wdrożenia nowych modeli biznesowych, dużo większa elastyczność pracy i bardziej zmotywowani pracownicy – to tylko niektóre korzyści, jakie firmom może dać cyfrowa transformacja.

  Dyskusje dotyczące cyfrowej transformacji zazwyczaj skupiają się na stronie czysto biznesowej. Tymczasem wpływ cyfrowych zmian na pracowników jest niezwykle istotny. Jeśli pracownicy muszą ręcznie wykonywać proste czynności biurowe, a wiedzą, że istnieją od tego systemy, to źle wpływa na ich motywację do pracy. O czym przekonuje Michał Mikulski z Canon Polska, ekspert m.in. od zagadnień cyfrowej transformacji: - Ważne jest, żeby pracownicy mieli poczucie, że rozwiązania stosowane w pracy są efektywne, oszczędzają ich czas i pozwalają im wykonać pracę w produktywny sposób – mówi Michał Mikulski nawiązując tym samym do coraz bardziej popularnych systemów zarządzania informacjami (Information Management)

  W piątym odcinku podcastu „Rozmowy o druku” bierzemy pod lupę właśnie cyfrową transformację
  https://www.canon.pl/business/insights/articles/cyfrowa-rewolucja-w-firmie/

  • 58 min
  Wydrukować własne cztery kąty. O trendach w aranżacji wnętrz. Podcast Canon | Odcinek 4

  Wydrukować własne cztery kąty. O trendach w aranżacji wnętrz. Podcast Canon | Odcinek 4

  To ostatni „krzyk mody” w dziedzinie aranżacji wnętrz. Drukowane materiały szturmem podbijają wnętrza na całym świecie. Nowoczesnym technologiom druku zawdzięczamy wysokiej jakości tapety, fotoobrazy, a nawet… dokładne odwzorowanie arcydzieł mistrzów malarstwa.

  Z coraz popularniejszym drukiem w aranżacji wnętrz wiąże się nie tylko wiele nowych inspiracji dla klientów, ale też dobre wiadomości dla biznesu: według agencji badawczej Reports and Data globalna wartość rynku cyfrowego druku tapet do 2027 roku ma osiągnąć aż 14,44 miliardów dolarów.

  Dlaczego drukowane aranżacje wnętrz zachwycają coraz większą liczbę klientów? Na co warto zwrócić uwagę, rozważając oklejenie sypialni drukowaną tapetą? I czy możliwe jest ozdobienie wnętrza… własnym zdjęciem z wakacji?

  O tym wszystkim w czwartym odcinku podcastu Canon „Rozmowy o druku” dyskutowali praktycy aranżacji wnętrz.
  https://www.canon.pl/business/insights/articles/trendy-w-aranzacji-wnetrz

  • 1 hr 10 min
  Czas przełomu. Biurowy krajobraz w czasie pandemii. Podcast Canon | Odcinek 3

  Czas przełomu. Biurowy krajobraz w czasie pandemii. Podcast Canon | Odcinek 3

  Praca zdalna wcale nie stała się tak popularna, jak przewidywano. Duże firmy rozważają rezygnację z dużej części papierowych wydruków, podczas gdy średnie wybierają raczej tradycyjne rozwiązania w zakresie druku i organizacji pracy. Dla wielu przedsiębiorców kluczowe są dziś zagadnienia cyberbezpieczeństwa.

  To tylko niektóre wnioski, wypływające z lektury najnowszego badania realiów pracy w biurach. Na zlecenie Canon Polska agencja Insight Lab w połowie września 2021 r. przebadała ponad 200 polskich średnich i dużych firm, kompleksowo przyglądając się ich przyzwyczajeniom i potrzebom.

  Ale statystyki to tylko punkt wyjścia do szerszej dyskusji o dzisiejszej roli druku w firmach. Dlatego w trzecim podcaście z cyklu „Rozmowy o druku” nasi rozmówcy przyglądają się aktualnym standardom pracy biurowej oraz temu, czego dziś oczekują pracodawcy i pracownicy. Zastanowiają się także, co czeka nas w przyszłości, i dla kogo największe wyzwanie stanowi szeroko zakrojona cyfryzacja dokumentów.

  https://www.canon.pl/business/insights/articles/rozmowy-o-druku-praca-w-pandemii/

  • 1 hr 4 min
  Technologia – nasza tarcza przed cyberzagrożeniami. Podcast Canon | Odcinek 2

  Technologia – nasza tarcza przed cyberzagrożeniami. Podcast Canon | Odcinek 2

  Od niechcianego posta na Facebooku, poprzez kradzież poufnych danych firmowych, aż po wyłudzenia niebagatelnych kwot. Rodzajów i sposobów przestępstw cyfrowych jest dziś naprawdę wiele. A co więcej, tak naprawdę często nie znamy faktycznej skali ataków cyfrowych, do jakich dochodzi na świecie każdego dnia.

  Technologia w takich sytuacjach myli się rzadko, a najsłabszym ogniwem okazuje się zazwyczaj człowiek. Tym większa jest rola dostawców sprzętu i oprogramowania, którzy - zwłaszcza w przypadku mniejszych organizacji - wymuszają pewne standardy postępowania.

  Jak zatem w świecie cyfrowym zapewnić firmie odpowiednie bezpieczeństwo?
  Czy spowodowana przez pandemię zmiana trybu pracy może być dodatkowym zagrożeniem?
  I co jest groźniejsze dla firm: sama perspektywa włamania hakera, czy wizerunkowa katastrofa związana z informacją o wycieku danych?

  Na te pytania odpowiadamy w drugim odcinku podcastu Canon Polska „Rozmowy o druku”. Zagadnienie cyberbezpieczeństwa nie kończy się tylko na zainstalowaniu programu antywirusowego, o czym przekonacie się słuchając rozmowy z naszym ekspertem w obszarze bezpieczeństwa danych.

  • 1 hr 3 min
  Jak zmienia się rynek wydawniczy. Podcast Canon | Odcinek 1

  Jak zmienia się rynek wydawniczy. Podcast Canon | Odcinek 1

  Ileż to razy w ostatnich kilkunastu latach słyszeliśmy o zmierzchu drukowanej książki i rosnącej popularności e-booków czy audiobooków. Jednak ostatnie dane rynkowe - na które wpływ miały także obostrzenia związane z pandemią - wskazują na zauważalne wzrosty produkcji i sprzedaży tradycyjnych form wydawniczych.

  Bez wątpienia rynek wydawniczy podlega intensywnym zmianom, książki konkurują dziś z e-bookami, serwisami społecznościowymi, platformami VOD i ogólnie z szeroko pojętą cyfrową rozrywką.

  Ale wyzwania często stają się szansami biznesowym...w naszej pierwszej audycji z cyklu ROZMOWY O DRUKU możecie dowiedzieć się jak obecną sytuację oceniają wydawcy, przedstawiciele drukarni oraz producenci sprzętu drukującego i czy jako branża umiemy sprostać wymaganiom konsumentów.

  Przewodnikami w naszej podróży po zmieniającym się rynku wydawniczym będą osoby od lat związane z tą branżą, reprezentujące 3 rożne punkty widzenia:
  Hanna Mirska-Grudzińska - założycielka i redaktor naczelna wydawnictwa Marginesy. 
  Wojciech Hunkiewicz - założyciel Mazowieckiego Centrum Poligrafii.
  Michał Młynarczyk - ekspert od druku profesjonalnego małego formatu w Canon Polska

  • 1 hr 1 min

Top Podcasts In Technology

Lex Fridman
Jason Calacanis
The Cut & The Verge
The New York Times
NPR
The Wall Street Journal