26 episodes

Nechte se inspirovat příběhy obyčejných lidí, kteří žijí tak trochu neobyčejný život. Cestují po světě, pracují v zahraničí nebo vydělávání online.

V rozhovorech se bavíme nejen o cestování, ale i životě jako takovém. Snažíme se ukázat, že se dá žít i jinak, než náš učili, a že život může být i víc, než jen práce od 9h do 5h.
Naši životní cestu kolem světa sledujte na Instagramu @svetjecool

Svět Je CooL Svět je COOL

  • Society & Culture

Nechte se inspirovat příběhy obyčejných lidí, kteří žijí tak trochu neobyčejný život. Cestují po světě, pracují v zahraničí nebo vydělávání online.

V rozhovorech se bavíme nejen o cestování, ale i životě jako takovém. Snažíme se ukázat, že se dá žít i jinak, než náš učili, a že život může být i víc, než jen práce od 9h do 5h.
Naši životní cestu kolem světa sledujte na Instagramu @svetjecool

  František Kamenický o cestě za svobodou, koučování i digitálním nomádství

  František Kamenický o cestě za svobodou, koučování i digitálním nomádství

  Dneska si povídám s Františkem Kamenickým. On sám o sobě tvrdí, že na něm není nic zajímavého, já si to ale nemyslím. Už jen to, že se vzdal prestižní pracovní pozice, aby mohl trávit víc času s rodinou a aby mu život neprotékal mezi prsty, ho dělá neobyčejným člověkem. Každý z náš máme své sny, ale ne všichni mají dost odvahy na to, za nimi jít.

  Franta se v současnosti živí jako kouč osobního rozvoje a v zimním měsících dělá instruktora snowboardingu. Je taky digitální nomád a část z roku cestuje obytňákem po Evropě.

  Mě se na Frantovi nejvíc líbí jeho vášeň pro svobodu, a proto se celý rozhovor tak nějak točí okolo svobody a svobodného životního stylu. Dost probíráme taky jeho povolání kouče a celkově jeho život, který mu leckdo závidí.

  Odkazy zmíněné v epizodě
  Alfa LEF Team

  Facebook Cesta za svoboudou.

  Apul.cz  Pokud nás chceš podpořit, napiš nám hodnocení, sdílej nás na Instagramu ve stories a označ @svetjecool. Udělá nám to obrovskou radost.

  A pokud žiješ neobyčejným životem, napiš mám na do directu nebo nás kontaktuj přes svetjecool.cz a další díl může být o tobě! :-)

  • 53 min
  Ema Paulů: “Být delegátka není profese, ale životní styl”

  Ema Paulů: “Být delegátka není profese, ale životní styl”

  Když se řekne delegátka cestovní kanceláře, mnozí z nás si vybaví slečnu Pamelu z filmu Účastníci zájezdu. V dnešním díle podcastu Svět je CooL si povídám se slečnou Emou, která má s prací delegátky mnoholeté zkušenosti a objasní nám, jak to ve skutečnosti v této profesi chodí.
  Neobyčejný život delegátky má své daně a Ema nám nechá nahlédnou pod pokličku této práce snů, abychom zjistili, že vše není tak růžové, jak se na první pohled zdá.
  Bavíme se o tom, jak vypadá život delegátky CK. Dozvíte se, jak se liší skutečnost od toho, jak je mnohdy tato práce vykreslována, jaká je pracovní náplň delegáta, co musí obětovat za svobodu, jak vypadá běžný pracovní rok delegáta, jak se stát delegátem, ale taky na co si dát pozor při výběru dovolené a mnohem víc.
  Já jsem se při nahrávání dozvěděla spoustu nových informací a věřím, že totéž čeká vás.
  Ema o své profesi píše facebookový blog - Delegát-Rep, dělá kurzy "Jak se stát delegátem" a napsala také knihu! Sledujte ji na facebooku a dozvíte se víc.

  Sledujte nás taky na Instagramu - Svět je CooL, kde sdílíme zákulisí našeho života na cestách.

  • 1 hr 5 min
  Pracuješ na Novém Zélandu? Nenech se okrást!

  Pracuješ na Novém Zélandu? Nenech se okrást!

  Blíží se Velikonoční svátky a mnoho z nás je na Zélandu zaměstnáno v zemědělství. Víte, na co máte ze zákona právo a jak postupovat, pokud se váš zaměstnavatel snaží zákon obejít? Vše se dozvíte v dnešním díle. 

  Dnešní krátká epizoda je část podcastu, který jsme s Kačkou nahrávaly téměř před rokem. Mnoho věcí se změnilo, nekalé praktiky některých zaměstnavatelů však zůstávají stejné, a proto je dobré si před Velikonocemi připomenou, na co máme právo a nenechat se okrást.

  Odkazy: 

  Employment.govt.nz – Stránky, kde lze najít veškeré informace o tom, na co máte jako zaměstnanec právo a nárok. Najdete tam také, jak postupovat při řešení problémů se zaměstnavatelem.

  Holiday Act 2003 – Legislativa, kde se píše o proplácení svátků na NZ

  Employment Mediation Service

  Pokud ti dnešní epizoda poskytla nové informace, dej nám hodnocení a sdílej ji se svými kamarády. 

  Sleduj nás na Instagramu @svetjecool

  • 24 min
  O životě na Trailu - Te Araroa SOBO & sólo

  O životě na Trailu - Te Araroa SOBO & sólo

  V dnešním díle si povídám s Alex aka Sashimi, kterou jsem potkala, když jsem přecházela Nový Zéland na TA trailu. S Alex jsme se zakecaly na kraji cesty a já hned věděla, že ji v budoucnu budu chtít vyzpovídat do podcastu. Alex s rozhovorem naštěstí souhlasila a vzniklo z toho dvouhodinové povídání o jednom z nejnáročnějších treků na světě.  TA je 3000km dlouhý trail, vedoucí skrz oba ostrovy nového Zélandu. Dá se jít jak ze severu na jih (SOBO), což je běžnější, a tak šla taky Alex nebo naopak, z jihu na sever (NOBO), tak jsem šla já. Celý trail trvá 3-5 měsíců a vede všemi možnými i nemožnými terény. Přes pláže, města, pastviny, lesy, bažiny až po hory a řeky nebo polní cesty. Alex šla celý trail 4 měsíce a skončila teprve před několika týdny.  Celý dnešní rozhovor vedeme v duchu vzpomínaní na naše dobrodružství, bavíme se o výbavě, přípravě, nástrahách na cestě, hodně dlouho se zasekneme u typů na trampské jídlo a řešíme taky fyzickou i finanční náročnost cesty.  Než se pustíte do poslechu našeho povídání, hned teď jděte na Instagram a koukněte na Alex profil (@running.sashimi) a její fotky z trailu, ať máte představu, o čem mluvíme :)  Odkazy zmíněné v rozhovoru
  Oficiální stránky Te Araroa Trail  - Na těchto stránkách najdete veškeré informace o Trailu.

  The Trail App- oficiální trailová aplikace. V aplikace jsou ke stažení offline mapy i trail notes s popisem jednotlivých úseků. V mapě najdete zdroje vody i výškový profil jednotlivých úseků.

  NZ Mountain Safety Council - Youtube videa o bezpečnosti v horách, jak brodit řeky, atd.

  Garmin inReach Mini - GPS Personal Locator

  PolarSteps - cestovatelská aplikace, která trekuje vaši cestu, můžete si do ní psát deník i ukládat fotky. A nejlepší je, že na konci dobrodružství si můžete nechat vyrobit i knihu!

  • 2 hr 4 min
  Te Araroa - sama na cestě pěšky skrz Nový Zéland Q&A

  Te Araroa - sama na cestě pěšky skrz Nový Zéland Q&A

  Ahoj tady Niky. Jsem na takové misi, které se říká Te Araroa Trail, cesta je je dlouhá 3000km a vede skrz celý Nový Zéland. Vydala jsme se na ní s cílem najít sama sebe a hlavně vybrat nějaké peníze pro spolek OVAHELP, který pomáhá onkologickými pacientům bojovat s jejich nemocí. Na Instagramu se mě ptáte na různé otázky, a tak jsem se rozhodla, tady ze Zélandu, l nahrát odpovědi. Dozvíte se, jak vypadá můj den, co mě nejvíc štve, co jsem na cestě našla, ale i praktické rady ohledně dlouhých hiků nebo poutí. Sledovat mojí cestu můžete na Instagramu @Nikyvszeland a podpořit ji na stránkách https://www.darujme.cz/vyzva/1201672 Já děkuji OVAHELP za jejich práci a za to, že mě stále motivují pokračovat. www.ovahelp.cz

  • 36 min
  Sólo cestování po Jižní Americe - odjela sama bez plánů i znalosti španělštiny

  Sólo cestování po Jižní Americe - odjela sama bez plánů i znalosti španělštiny

  Nikola Zajíčková se vydala na 3měsíční sólo cestu Jižní Amerikou. Neměla ani plán, ani znalost španělštiny. Bavíme se o místech, které navštívila, o tom, jaké je cestování po Jižní Americe bez znalosti španělštiny, kolik taková cesta stojí nebo jestli je tam tak nebezpečno, jak se říká.
  Já jsem po tomto rozhovoru téměř začala balit kufr a chystat se do Jižní Ameriky, co vy?
  Všechny zmíněné odkazy najdete na svetjecool.cz, sledovat nás můžete na IG @svetjecool

  • 35 min

Top Podcasts In Society & Culture

Listeners Also Subscribed To