13 episodes

Taka Jak Ty Podcast - Garbriela Gargas pisarka rozmawia z goscmi na rozne tematy, takie jak - pisanie i wydawanie ksiazek, motywacja i inspiracja, zycie i babskie sprawy. Do rozmow zaprasza znane i mniej znane osoby: wydawcow, autorow, ludzi z pasja, etc.

Taka Jak Ty Podcast Gabriela Gargas - pisarka

  • Books

Taka Jak Ty Podcast - Garbriela Gargas pisarka rozmawia z goscmi na rozne tematy, takie jak - pisanie i wydawanie ksiazek, motywacja i inspiracja, zycie i babskie sprawy. Do rozmow zaprasza znane i mniej znane osoby: wydawcow, autorow, ludzi z pasja, etc.

  Katarzyna Pawlikowska – “Idealnie jest być nieidealną, za to prawdziwą” – Taka Jak Ty podcast odc.013

  Katarzyna Pawlikowska – “Idealnie jest być nieidealną, za to prawdziwą” – Taka Jak Ty podcast odc.013

  Dzisiejszym gościem Gabrieli Gargaś jest Katarzyna Pawlikowska.  Katarzyna Pawlikowska - kobietolożka, która od lat łączy wiedzę z różnych dziedzin z wynikami aktualnych badań, poszukując prawdy o społecznych i konsumenckich zachowaniach kobiet. Autorka trzech książek – w tym nowości wydawniczej „YEStem kobietą!” - i kilkuset publikacji oraz badań, między innymi psychografii Polek i Polaków 2018. Ekspertka ds. kobiet TVN i innych mediów (także cyklu „Kobiece DNA” w DD TVN). Felietonistka Onetu. Influencerka kobiet dojrzałych na Instagramie (@Yestemkobietą!). „Idealnie nieidealna za to prawdziwa” – uważa, że szczęście przychodzi z wiekiem. Charyzmatyczna wykładowczyni i mówczyni motywacyjna. Jedyna Polka prelegentka podczas The Global Summit on Marketing to Women w Nowym Jorku, z którym związana jest od kilku lat. Laureatka najważniejszych konkursów z dziedziny marketingu i komunikacji w Polsce i na świecie. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w biznesie (Brief, 2017). Od wielu lat jurorka w ważnych biznesowych konkursach, między innymi Stewie Award („Oskary biznesu”). Autorytet w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, strateg i doradca biznesowy. Współzałożycielka Garden of Words, pierwszej polskiej agencji komunikacji marketingowej uwzględniającej kobiece kody komunikacji.   Rozmawiamy o : - kobiecym poczuciu winy,- matkowaniu nie tylko dzieciom ale i mężowi/partnerowi,- o tym jak wychowanie ma wpływ na nasze życie,- o tym dlaczego kobiety stawiają swoje potrzeby niżej od potrzeb wszystkich innych dookoła, - o wyrzutach sumienia, ktore niczym wrzód zatruwają nas od środka, kiedy wychodzimy gdzieś same, zostawiając w domu rodzinę,- o tym jakie są współczesne Polki,- o sile i inspiracjach jakie można czerpać przede wszystkim z faktu bycia kobietą.  Zapraszam Was do odsłuchania tej motywującej, miejscami zabawnej rozmowy. Zapraszam również do komentowania rozmowy. Do osoby, która napisze najciekawszy komentarz zostanie wysłana książka autorstwa Katarzyny Pawlikowskiej: "Yestem kobietą"  Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:  z Archiwum : Katarzyny PawlikowskiejSłońce i szczęście w duszy : zawsze!  Z Archiwum: Katarzyny PawlikowskiejWykłady, wywiady, telewizja. Codzienne życie Kasi.:-)  Książka Kasi Pawlikowskiej : Yestem kobietą  Linki pomocnicze, czyli gdzie znaleźć Kasię:https://www.instagram.com/katarzyna.pawlikowska/https://kobieta.onet.pl/autorzy/katarzyna-pawlikowskahttps://www.facebook.com/yestemkobieta/ www.katarzynapawlikowska.comhttps://www.linkedin.com/in/kasiapawlikowska/  ___________________________________________

  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 59 min
  Maria Sadowska – Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę – Taka Jak Ty podcast odc. 012

  Maria Sadowska – Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę – Taka Jak Ty podcast odc. 012

  Marysia Sadowska – Wulkan energii. Kobieta, które swoje dzieciństwo spędziła z bezdomnymi, ludźmi pokrzywdzonymi przez los. Uważa, że każda kura może stać się orłem, a każdy człowiek zasługuje na drugą szansę . Członek zarządu Fundacji Barka.  „Przyszedł do nas Heniu, był jak kolorowa pisanka, a tak bynajmniej postrzegałyśmy go z siostrą. Był od góry do dołu w tatuażach.  Po 20 latach wyszedł z więzienia. Nosił przy sobie nóż. Nie miał jednego oka, a jego fizyczność wywoływała lekki lęk, ale nie u nas, u dzieci. Bo dzieci nie operują stereotypami. I Heniu po przyjściu do Barki, zauważył, że ktoś go traktuje jak człowieka, a dzieci go uwielbiają. Heniu poszybował wysoko.  On, podobnie jak inne osoby, które przychodzą do wspólnoty znajdują się niekiedy na dnie ludzkiej egzystencji, a mimo to, potrafią się podnieść. Każdy z nas jest taką kurą, która jeśli dostrzeże, że ma skrzydła może wysoko poszybować.”  Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:

  Andrzej Janik, kiedyś opiekun owiec w gospodarstwie w Chudobczycach  „ Babcia zapytała tatę, czy zamykamy drzwi na klucz, tata uspokoił ją i powiedział, że nie, bo wszyscy kryminaliści, są i tak z nami pod jednym dachem”.  „ Całe nieszczęście tego świata, to brak miłości.”  Marysia Sadowska z mężem  „ Ważne, by nie oceniać pochopnie, tych ludzi, którzy są wykluczeni ze społeczeństwa. Ważne, by pochylić się nad drugim człowiekiem i wyciągnąć w jego stronę pomocną dłoń”  Zbyszek Ściana, Lider Barki, który z żoną i synami prowadzi dom wspólnotowy w Marszewie  Rozmawiamy o :- Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka”, która powstała w odpowiedzi na rosnące problemy społeczne okresu transformacji. Barbara i Tomasz Sadowscy pragnęli stworzyć środowiska, struktury społeczne, w których „zapomniani oraz niechciani” członkowie społeczeństwa polskiego mieliby szansę rozwoju osobistego i społecznego,- życiu we wspólnocie spełnianiu marzeń i kupnie kampera,- drugich szansach, na które zasługuje każdy człowiek,- potrzebie akceptacji,- dzieciństwie wśród bezdomnych, ludzi o przejściach,- o tym, co w życiu ważne,- takich ranach w człowieku, które powodują, że on sam siebie niszczy.  Basia Sadowska, założycielka Barki  Tomasz Sadowski, założyciel Barki  Dane kontaktowe do Barki:Fundacja Barka strona internetowaFundacja Barka strona Facbookowa  Nr konta bankowego Fundacji Barka: 1090 1362 0000 0000 3611 3738  _________________________  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 1 hr 12 min
  Joanna Prorok – Otrzymałam szansę, aby dalej żyć – Taka Jak Ty podcast odc. 011

  Joanna Prorok – Otrzymałam szansę, aby dalej żyć – Taka Jak Ty podcast odc. 011

  Joanna Prorok – kobieta z uśmiechem na twarzy. Blogerka, kobieta po transplantacji serca. Jak sama powiedziała: " moje nowe serce daje mi siłę, jakiej do tej pory nie miałam".  Asia  otrzymała drugą szansę, aby żyć dalej.

  „To, że nadal mogę cieszyć się życiem zawdzięczam dojrzałej decyzji mojego młodego dawcy, który świadomie, jeszcze za życia postanowił oddać swoje organy po śmierci. Nowe serce daje mi teraz siłę, której wcześniej nie miałam. Daje też szczęście i miłość. Każdy kolejny dzień jest najpiękniejszym spośród tych wszystkich, które są jeszcze przede mną" - Joanna Prorok         Zdjęcia z archiwum Joasi Prorok  Rozmawiamy o jej obecnym życiu, a także o:

  transplantacji serca,

  strachu przed operacją,

  przeszczepach,

  życiu,

  skąd czerpać siłę podczas choroby,

  jak to jest żyć z sercem człowieka, który stracił życie,

  o chorobie jej syna,

  o szczęściu i zwyczajnych chwilach

  o jej najnowszej książce

  Zapraszam Was serdecznie do wysłuchanie mojej rozmowy z tą pełną życiowej energi kobietą.

  Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:   

        Asia nie przestaje myśleć pozytywnie. Cieszy się z każdego dnia, a pozytywne myślenie daje jej siłę:

  ,,Chcieć znaczy móc. 

   Wszystko jest w naszych rękach.

   Wszystko czego chcesz- wszelka radość,  miłość,  dostatek,

   powodzenie czy szczęście- jest w zasięgu ręki i czeka, byś to wziął.

   Musisz wzbudzić w sobie głód.  

  Musisz mieć świadomość celu. 

  A gdy już określisz zamiar, rozpalisz ogień pragnienia, 

  wszechświat dostarczy ci wszystko,  czego chcesz. 

  Dostrzeż wspaniałe i piękne rzeczy wokół siebie, błogosław i wychwalaj je. 

  Jeśli coś nie spełnia twoich oczekiwań, nie trać energii na narzekanie. 

  Obejmij umysłem wszystko czego chcesz, byś mógł dostać jeszcze więcej"   -Lisa Nichols  Linki pomocnicze:

  Blog Asi: Kardio Zakręcony Świat  _________________________  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 34 min
  Anna Wyzuj-Rogalska – Każdego dnia uśmiecham się do życia! – Taka Jak Ty podcast odc. 010

  Anna Wyzuj-Rogalska – Każdego dnia uśmiecham się do życia! – Taka Jak Ty podcast odc. 010

  Anna Wyzuj-Rogalska – kobieta z pasją, z wykształcenia dziennikarka i filozof, blogerka, która walczy ze skutkami choroby i dalszym leczeniem.

  Na raka piersi zachorowała na początku 2017 roku, mając 36 lat. Miała raka złośliwego  z przerzutami do węzłów. Jest po obustronnej mastektomii. Ani przez chwilę nie traciła wiary, że wygra z chorobą. Pierwsze chwile z rakiem nie zabrały jej radości życia. Podczas chemii Ania nie przestała  pracować, starała się być aktywną przez całą swoją chorobę. Jeździła offroadami i biegała.  Codziennie uśmiecha się do życia. Bierze z życia garściami wszystko to, co najlepsze!  Rozmawiamy o jej obecnym życiu, a tematy, które między innymi poruszamy to:  pasja,

  rak piersi,

  masektomia,

  życie,

  skąd czerpać siłę podczas choroby,

  jazda offrodowa,

  bieganie,

  czym jest kobiecość  Zapraszam Was serdecznie do wysłuchanie mojej rozmowy z tą uśmiechniętą, pełną pasji kobietą.  Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:     Zdjęcie: z archiwum Ani Wyzuj - Rogalskiej  "Pozytywne myślenie ma wielką moc, więc warto wykorzystywać jego siłę!" - Ania Wyzuj Rogalska

    Zdjęcie: z archiwum Ani Wyzuj - Rogalskiej  "Nie mam jednej piersi, węzłów, jajników. Wiem co to chemia czerwona, biała, karboplatyna, radioterapia, sterydy i brak estrogenu…

  Mogłam też umrzeć, ale nie umarłam…

  Walczyłam i nadal walczę ze skutkami i dalszym leczeniem…

  I mimo tego jestem nadal kobietą…

  Żyje i mówię głośno o tym że nie mam piersi…

  I w końcu zrobiłam sesję o której marzyłam…" - Anna Wyzuj - Rogalska

    Zdjęcie: z archiwum Ani Wyzuj - Rogalskiej  "Kobiecość to stan umysłu a nie stan posiadanych organów. To siła, akceptacja siebie takiej jaka jestem i życie w zgodzie ze sobą. To czułość, radość, naturalność, tajemniczość. Kobiecość to uśmiech, mój cierpliwy mąż, rodzina, przyjaciele" - Anna  Wyzuj- Rogalska    Zdjęcie: z archiwum Ani Wyzuj - Rogalskiej

  Linki pomocnicze:

  blog: http://www.zabieganyrak.pl/  facebook: https://www.facebook.com/ania.wyzuj.3  _________________________  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 1 hr 4 min
  Aleksandra Sobczyk – Bądź swoim przyjacielem – Taka Jak Ty Podcast odc 009

  Aleksandra Sobczyk – Bądź swoim przyjacielem – Taka Jak Ty Podcast odc 009

  Aleksandra Sobczyk –  psycholog, certyfikowany trener, doradca zawodowy, nauczyciel akademicki, coach oraz właścicielka Centrum Psychologii i Coachingu Relacji. Coaching to również jej styl życia i bycia w kontakcie ze sobą i otaczającymi ją ludźmi.  Podczas COACHINGU RELACJI towarzyszy osobom w osiągnięciu bardziej satysfakcjonujących relacji: - Z SAMYM SOBĄ dla lepszego zrozumienia siebie, swoich potrzeb; życia w zgodzie ze sobą; odnalezienia wewnętrznej motywacji do działania; zrealizowania swoich marzeń; - W ZWIĄZKU MIŁOSNYM dla osób, które są uwikłane w toksyczne relacje lub chcą uratować swój związek, dla SINGLI pragnących stworzyć szczęśliwy związek oraz dla PAR chcących pogłębić swoje relacje.  "Jakość Twojego życia zależy od jakości relacji, które tworzysz!" - Aleksandra Sobczyk

                                                                                                                                                                                                                                 fot : z arichwum Aleksandry Sobczyk   

  Rozmawiamy między innymi o tym:  jak być dla siebie najlepszym przyjacielem,

  że niekiedy warto siebie trochę porozpieszczać

  o relacjach międzyludzkich

  o toksycznych znajomociach

  związkach i rozwiązkach miłosnych

  o prawdziwych przyjaźniach, które budują lata wspólnych doświadczeń. Bo przecież przyjaźń to zjedzenie wspólnie przysłowiowych "beczek soli".

  o zdradzie, która niekiedy wkrada się do związku

  0 potrzebie bycia razem  Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:  Linki pomocnicze:

  Strona: www.aleksandrasobczyk.pl/  email: coach@aleksandrasobczyk.pl  facebook: facebook.com/pytaniacoachingowe/  _________________________  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 1 hr 10 min
  Gabriela Gargaś – Czego o mnie nie wiecie – TJT008

  Gabriela Gargaś – Czego o mnie nie wiecie – TJT008

  Gabriela Gargaś - Pisarka. Autorka książek obyczajowych.

  Ten odcinek będzie inny od poprzednich.  Jakiś czas temu w postach na Facebook'u mogłyście zadać mi pytanie, a ja odpowiedziałam na nie w moim najnowszym podcaście.  Były to pytania dotyczące nie tylko książek. :-)   

  Opowiadam między innymi o :

  Najnowszej książce :"Minione chwile"  Co najbardziej lubię w mojej pisarskiej pracy  Co mnie smuci a co cieszy  A nawet o tym, jacy mężczyźni mi się podobają ;-)     Zapraszam Was serdecznie do wysłuchania tego podcastu.     Wysłuchaj rozmowy klikając przycisk Play (►) poniżej:   

  Linki pomocnicze:

  Gabriela Gargaś  Facebook   |   Instagram     _________________________  Zapraszam Was również serdecznie do wysłuchania moich poprzednich rozmów z cyklu “Taka Jak Ty”, oraz do pobrania za darmo mojego najnowszego opowiadania pt “Będę na Ciebie czekać”. Będzie mi bardzo miło jak udostępnisz swoim znajomym moje rozmowy oraz zostawisz komentarz poniżej.

  • 27 min

Top Podcasts In Books