
5 episodes

Tieners in Huis: Ouders komen van Mars Tieners in Huis
-
- Kids & Family
-
-
5.0 • 1 Rating
-
Tieners in Huis is de community voor ouders van bijna-pubers van tien tot ouders van studenten die klaar zijn om op kot te gaan.
In deze podcast Ouders komen van Mars gaan mama Evelien Kayaert en expert Anky De Frangh op zoek naar antwoorden om je tiener beter te begrijpen. Met een dosis humor en veel herkenbaarheid wou Evelien, mama van twee tienerdochters tools om te navigeren tussen alle oogrollen en sneren door. In deze podcast krijg je handvatten om jouw tiener zo goed mogelijk te begeleiden en zelf ongedeerd de puberjaren te overleven. Aan de hand van typische doch onbegrijpelijke gedragingen en uitspraken van tieners zoeken we oplossingen en creëren we begrip.
-
Ouders komen van Mars - Motivatie om te studeren?
De motivatie van mijn tiener om te studeren op een schaal van 10? Euhm, min 10?
Hoe zorg ik er voor dat mijn tiener dat schoolwerk toch ter harte neemt, zonder opnieuw de zeurende ouder te zijn?
Mama Evelien Kayaert schetst heel herkenbare situaties bij het gebrek aan motivatie van tieners in huis.
Psychologe Anky De Frangh licht toe hoe het komt dat de flinke leerling in de lagere school opeens alle motivatie heeft verloren eenmaal ze de middelbare school betreedt én geeft nuttig tips om hiermee aan de slag te gaan.
Gelukt om hen te motiveren, maar komt jouw tiener dan toch opnieuw met een onvoldoende thuis? Hoe ga je daar dan mee om?
Meer weten? Ontdek het boek van Evelien Kayaert en Anky De Frangh: Ouders komen van Mars -
Ouders komen van Mars - Lui, luier, luist
Eigenlijk kunnen ze best veel, die tieners. Ze zouden bijvoorbeeld een fantastische hulp in het huishouden KUNNEN zijn. Met de nadruk op ‘kunnen’. Want aangezien hun fijne motoriek al perfect ontwikkeld is, zou afwassen, schoonmaken, koken … allemaal al perfect moeten lukken. Maar dat huishouden interesseert hen geen zier.
In deze aflevering gaat mama Evelien op zoek naar de oorzaak waarom onze tieners zich altijd blijken te vervelen, maar toch ook voor niets energie hebben. En dat doet ze niet alleen! Anky De Frangh, klinisch psychologe, biedt handvatten, tips en tricks om jouw tiener dan toch in gang te krijgen!
Meer weten? Ontdek het boek van Evelien Kayaert en Anky De Frangh: Ouders komen van Mars -
Ouders komen van Mars - Jetlag, all day every day
Tieners op tijd in bed krijgen, is vaak een onmogelijke opdracht. Ze op tijd uit bed krijgen, is zo mogelijk nog moeilijker. En daagt de tiener dan eindelijk op aan de ontbijttafel, dan is dat vaak met een knoert van een ochtendhumeur. De ochtendstond heeft geen goud in de mond. Zo blijkt.
Mama Evelien gaat samen met klinisch psychologe en gedragstherapeut Anky De Frangh op zoek naar de oorzaken van dit veranderend slaapritme.
Hoe komt het dat ze niet in hun bed te krijgen zijn? Wat te doen met dat ochtendhumeur en hoeveel slaap heeft een tiener nu eigenlijk nodig?
Anky bezorgt ons hanvatten, tips en advies om ze gemakkelijk in én uit bed te krijgen.
Meer weten? Ontdek het boek van Evelien Kayaert en Anky De Frangh: Ouders komen van Mars -
Ouders komen van Mars - Waar komen die grote emoties vandaan?
Waar komen die grote emoties vandaan?
Het humeur van je tiener, het grootste mysterie als ouder om te ontrafelen. Het ene moment zijn ze vrolijk, tot soms overgelukkig. Het andere moment, en dat kan werkelijk vijf minuten later zijn, zijn ze depressief en is hun leven, naar eigen zeggen, voorbij. Tieners, pubers … ze liggen duidelijk in de knoop met zichzelf en hun emoties. En wat blijkt? Surprise, surprise, jij als ouder bent het ideale slachtoffer om al die hoogtes en laagtes op bot te vieren. Want jij houdt van hen. Dat is wel waar, natuurlijk.
Hoe komt het nu dat die emoties zo intens kunnen wisselen? Wat te doen als er kwetsende woorden rondgesmeten worden? Wat zeg je het best wanneer je tiener, volgens zichzelf, het lelijke eendje met ontembaar haar, puisten en geen vrienden is? En seg euh, de prefrontale cortex, wat heeft die hiermee te maken?
Het komt allemaal aan bod in de tweede aflevering van de Tieners in Huis-podcast!
Meer weten? Ontdek het boek van Evelien Kayaert en Anky De Frangh: Ouders komen van Mars -
Ouders komen van Mars - Een puber in huis
Tieners in Huis is de community voor ouders van bijna-pubers van tien tot ouders van studenten die klaar zijn om op kot te gaan.
In deze podcast Ouders komen van Mars gaan mama Evelien Kayaert en expert Anky De Frangh op zoek naar antwoorden om je tiener beter te begrijpen. Met een dosis humor en veel herkenbaarheid wou Evelien, mama van twee tienerdochters tools om te navigeren tussen alle oogrollen en sneren door. In deze podcast krijg je handvatten om jouw tiener zo goed mogelijk te begeleiden en zelf ongedeerd de puberjaren te overleven.
Aan de hand van typische doch onbegrijpelijke gedragingen en uitspraken van tieners zoeken we oplossingen en creëren we begrip.
In deze eerste aflevering starten we met de basis.
Tieners, pubers, adolescenten … Wat is het onderscheid en wie is wat?
Meer weten? Ontdek het boek van Evelien Kayaert en Anky De Frangh: Ouders komen van Mars