에피소드 89개

Radio dla ludzi przedsiębiorczych

RADIO BIZNES Radio Biznes

    • 비즈니스

Radio dla ludzi przedsiębiorczych

    JAK UNIKNĄĆ CHAOSU W FIRMIE, CZYLI RZECZ O STRUKTURACH ORGANIZACYJNYCH - Tomasz Radziwanowski

    JAK UNIKNĄĆ CHAOSU W FIRMIE, CZYLI RZECZ O STRUKTURACH ORGANIZACYJNYCH - Tomasz Radziwanowski

    Czy Twoja firma rośnie szybciej niż jesteś w stanie nadążyć? A czy zdajesz sobie sprawę z tego, że dotyczy to Ciebie tak samo gdy jesteś w niej właścicielem,
    menadżerem czy pracownikiem?  

    Pracownicy często myślą, że to nie jest ich sprawa, że to ich nie dotyczy… Ale prawda wygląda tak, że te problemy dotyczą przede wszystkim pracowników!

    Chaos, problemy z komunikacją i zarządzaniem zespołem to tylko niektóre z wyzwań, z którymi borykają się firmy w fazie gwałtownego wzrostu.

    Czy zastanawialiście się kiedyś, jak ważne jest budowanie efektywnych struktur organizacyjnych w firmach? Brak
    jasnej komunikacji, problemy z zarządzaniem zespołem oraz niespójne procesy biznesowe to tylko niektóre z objawów chaosu w firmach, które rozwijają się zbyt szybko.

    W rozmowie z Tomaszem Radziwanowskim rozmawiamy o najważniejszych wyzwaniach, z jakimi mierzą się firmy w fazie gwałtownego wzrostu, takich jak utrzymanie jakości usług lub produktów, zarządzanie zasobami ludzkimi, kontrola kosztów itp.

    Nie przegapcie tej audycji!

    Dowiedzcie się, jak unikać chaosu podczas ekspansji i jak
    tworzyć przemyślane strategie rozwoju, które pozwolą Wam osiągnąć sukces bez utraty kontroli.

    • 19분
    O TURKUSOWYCH ORGANIZACJACH - Z PRZYMRUŻENIEM OKA / Tomasz Radziwanowski

    O TURKUSOWYCH ORGANIZACJACH - Z PRZYMRUŻENIEM OKA / Tomasz Radziwanowski

    W kolejnej rozmowie z Tomaszem Radziwanowskim, prowadzący wyraża sceptycyzm wobec turkusowych organizacji, sugerując, że mogą być one bardziej utopijnym marzeniem niż realistycznym modelem zarządzania.



    W PROGRAMIE:

    🔹 Jakie konkretne przykłady turkusowych organizacji
    zakończyły się niepowodzeniem i dlaczego?

    🔹 Czy istnieją dowody empiryczne na to, że turkusowe
    organizacje są mniej efektywne niż tradycyjne modele zarządzania?

    🔹 Jakie są największe trudności, z jakimi muszą się zmierzyć turkusowe organizacje w rzeczywistym środowisku biznesowym?

    🔹 Czy turkusowe organizacje są w stanie sprostać wymaganiom inwestorów i akcjonariuszy, którzy oczekują szybkiego zwrotu z inwestycji?

    🔹 Jak turkusowe organizacje radzą sobie w warunkach kryzysu lub szybkiej zmiany na rynku? Czy nie brakuje im struktury i szybkości decyzyjnej?

    🔹 Czy istnieją przypadki, w których turkusowe organizacje musiały powrócić do tradycyjnych metod zarządzania, aby przetrwać?

    🔹 Czy turkusowe podejście do zarządzania nie jest zbyt
    idealistyczne i oderwane od twardych realiów ekonomicznych i biznesowych?



    A co Ty sądzisz o turkusowych organizacjach?

    Czy według Ciebie jest to przyszłość, czy niedoścignione mrzonki?

    • 20분
    JAK POŁĄCZYĆ BIZNES Z TECHNOLOGIĄ? - Patryk Grzeca / CURRENDA

    JAK POŁĄCZYĆ BIZNES Z TECHNOLOGIĄ? - Patryk Grzeca / CURRENDA

    Jakie są największe korzyści, które technologia może przynieść w kontekście pracy komornika, zarówno dla samych komorników, jak i dla dłużników i wierzycieli?

    Rozmawiamy o tym, co skłoniło mojego gościa do podjęcia swojej nietypowej ścieżki kariery, oraz jak zdołał połączyć dwie zupełnie różne sfery – prawo i technologię. Zagłębimy się w trudnościach, jakie napotykają komornicy w codziennej pracy i poszukamy innowacyjnych rozwiązań, które mogą odmienić sposób, w jaki ta branża działa.

    Czy technologia może być kluczem do zoptymalizowania sprawności pracy komornika? Patryk Grzeca dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jak jego program e-komornik może zrewolucjonizować i usprawniać procesy w tej sferze.

    Dowiemy się również, jak on sam i jego zespół przygotowują spersonalizowane rozwiązania dla klientów w branży komorniczej, wykorzystując najnowsze osiągnięcia technologiczne. Czy relacje z klientem mogą być kluczem do sukcesu w tej dziedzinie?

    Stawiamy tutaj również ważne pytanie o wartość dodaną w branży IT. Jak definiujemy i mierzymy wartość dodaną w kontekście nowoczesnych technologii? Jakie korzyści mogą płynąć z wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla klientów i społeczności?

    W AUDYCJI:

     Co może zainspirować do wybrania swojej ścieżki zawodowej?

     W jaki sposób można połączyć technologię i dział komorniczy?

     O trudnościach w pracy komornika i o tym jak rozwiązywać problemy w tej pracy.

     Jak budować relacje z klientem w tak trudnej branży?

     Czy technologia pomaga z znacznym stopniu w optymalizacji spraw skomplikowanych?

     Co to jest wartość dodana w branży IT?

    Zapraszam do wysłuchania audycji, aby zgłębić te trudne a zarazem ekscytujące tematy i odkryć historię oraz wizję mojego gościa, który nie tylko zmienia reguły gry, ale także kreuje przyszłość w świetle prawnych i technologicznych innowacji.

    Podcasty “Świat IT inaczej” powstają we współpracy z firmą CURRENDA

    ⁠https://www.facebook.com/Currendapl⁠

    ⁠https://www.linkedin.com/company/currenda/

    • 38분
    SCRUM MASTERKA W BRANŻY IT – Paulina Szymaniec / CURRENDA

    SCRUM MASTERKA W BRANŻY IT – Paulina Szymaniec / CURRENDA

    Naszym gościem specjalnym jest Paulina Szymaniec – psycholog, psychotraumatolog, a także nieustraszona weteranka misji wojskowych, która od lat świetnie radzi sobie jako scrum masterka.

    Warto się zanurzyć w temacie, który poruszymy dziś - czyli jak psychologia może przeplatać się z innymi branżami, czy powinna pozostać w swoich tradycyjnych gabinetach, czy też odważnie wkroczyć do biznesowego świata.

    Rozpoczynamy podróż od zagłębienia się w tajniki branży IT. Co jest ważniejsze sztuczna inteligencja, czy inteligencja emocjonalna? Porozmawiamy również na temat niepokojów, jakie towarzyszą ludziom w obliczu sztucznej inteligencji – czy to dobrze, że ludzie się jej boją?

    Następnie, wyruszamy w krainę scrum masterów - poznamy ich role, zadania i zastanowimy się, czy każdy z nich musi mieć w bagażu psychologiczne wykształcenie. No i czy praca jako scrum master przypomina trochę pracę przedszkolanki?

    A co z empatią? Czy jest ona super mocą, której brakuje w świecie IT? A może to właśnie ona jest kluczem do sukcesu? Kompetencje miękkie kontra wiedza techniczna – która z nich jest ważniejsza w biznesie?

    Na koniec przeniesiemy się w świat doświadczeń naszej bohaterki z pola walki – jak wyglądał scrum w wojsku? Co może zyskać branża psychologiczna dzięki branży IT? Czy posiadanie scrum mastera w zespole jest ważne? Czy nasze polskie talenty psychologiczne są gotowe na wyzwania w IT i czy może brakuje im jeszcze odrobiny wprawy? 

    W AUDYCJI:

    ✅ Jak wykorzystać psychologię w branży IT?

    ✅ Czy to dobrze, że ludzie boją się sztucznej inteligencji?

    ✅ Kim jest scrum master? Na czym polega jego praca?
    ✅ Jak zadbać o zdrowie psychiczne w zespołach IT?

    ✅ “Ludzie mają różnie i ludzie mają różne potrzeby” - czyli o tym, jak każdy ma różne potrzeby psychologiczne i nie tylko.

    ✅ Czy obecni absolwenci wydziałów psychologii są gotowi do pracy zawodowej? Czy są łakomym kąskiem dla branży IT?

    Zapraszamy do świata, gdzie technologia splata się z ludzkimi emocjami!

    Podcasty “Świat IT inaczej” powstają we współpracy z firmą CURRENDA

    ⁠https://www.facebook.com/Currendapl⁠

    ⁠https://www.linkedin.com/company/currenda/

    • 38분
    (Nie) stereotypowi pracownicy branży IT - Mikołaj Stolarski / Currenda

    (Nie) stereotypowi pracownicy branży IT - Mikołaj Stolarski / Currenda

    Branża IT to obszar rozwijający się bardzo dynamicznie, co wymaga od pracowników stałego doskonalenia swoich umiejętności i ciągłej nauki nowych rozwiązań i technologii. Również praca w zespole, komunikacja i współpraca z innymi specjalistami są kluczowe. Pracownicy IT nie tylko kodują, ale także projektują, testują, dbają o bezpieczeństwo, doskonalą użyteczność produktów i tworzą nowatorskie rozwiązania.

    Z Mikołajem Stolarskim, Program Managerem, ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa, automatyzacji oraz utrzymania infrastruktury IT w firmie Currenda, rozmawiamy m.in. o tym jak ważne jest bezpieczeństwo danych w branży IT, czy jest w niej miejsce dla kobiet i osób o miękkich kompetencjach, i czy prawdą jest, że pracownik branży IT to wycofany społecznie introwertyk, a sama praca w IT wymaga niesamowicie skomplikowanej wiedzy technologicznej?

    Podcasty “Świat IT inaczej” powstają we współpracy z firmą CURRENDA

    https://www.facebook.com/Currendapl

    https://www.linkedin.com/company/currenda/

    • 25분
    KIM JEST KOBIETA W IT ? – Klaudia Maciejewska / Currenda

    KIM JEST KOBIETA W IT ? – Klaudia Maciejewska / Currenda

    Czy kobieta może odnieść sukces w branży IT? W audycji z cyklu “ŚWIAT IT INACZEJ”, rozmawiamy z prawnikiem Klaudią Maciejewską zgłębiając temat kobiet w świecie technologii. Staramy rozprawić się ze stereotypami myślowymi, które nadal istnieją w tej dziedzinie.

    Rozmawiamy m.in. o tym czy lider musi znać się na wszystkim, czy kobiety w branży IT mają wsparcie, skąd biorą motywację, która skłania je do wyboru tej ścieżki zawodowej i chęci niesienia pomocy?

    Podcasty “Świat IT inaczej” powstają we współpracy z firmą CURRENDA

    https://www.facebook.com/Currendapl

    https://www.linkedin.com/company/currenda/

    • 30분

인기 비즈니스 팟캐스트

슈카월드
슈카친구들
손에 잡히는 경제
MBC
월급쟁이부자들 [직장인 재테크 학교]
월급쟁이부자들,월부,월부닷컴
삼프로TV (경제의신과함께)
이브로드캐스팅
출근길 마케팅 트렌드
곽팀장
직장인의 책읽기, 직책
keenestbooktalk