31 avsnitt

Історії, які порадують справжніх музичних гурманів.

Музичні історі‪ї‬ Musical stories

    • Musik

Історії, які порадують справжніх музичних гурманів.

    Той самий Ден з Nazareth

    Той самий Ден з Nazareth

    Рік тому один з батьків-засновників Nazareth Піт Егню написав: «Ден помер сьогодні о 12:40. Це найсумніше оголошення, яке мені коли-небудь доводилося робити. Cім'я втратили чудового, люблячого чоловіка і батька, я втратив найкращого друга, а світ втратив одного з найкращих співаків,
    які коли-небудь існували".

    Отже, цей випуск, в якому ми розповімо про засновника та лідера рок-гурту Nazareth Дена Маккафферті - ніби меморіальний, до роковин смерті рок-зірки. Але ми не
    будемо наганяти суму. Бо те, що наспівав за свою кар’єру володар унікального голосу Ден Маккафферті принесло у світ
    мільйонам прихильників його таланту по всьому світу лише радість та суму ніяк не наганяє.

    • 45 min
    Туман музики. Стіни мають вуха чи вуха мають стіни?

    Туман музики. Стіни мають вуха чи вуха мають стіни?

    Маючи час та натхнення, досвідчені люди можуть будь-якому факту чи явищу в цьому житті надати своє яскраве та несподіване конспірологічне пояснення. Дарма, що воно може бути далеке від істини – той, хто схоче, повірить.

    Сучасна музика – не виняток. Хтось напускає туману, аби привернути до себе увагу. Хтось видає себе за іншого, аби набити ціну. Кидає публіці хибну приманку, аби «завести» її. Дешево і сердито. Але іноді виникають такі несподівані сюжетні повороти, що справді дух перехоплює і від самої музики, і від тих пригод, у які вона потрапляє.

    • 43 min
    Циганський джаз, грецький прог-рок і трохи Зіг-заг оркестру

    Циганський джаз, грецький прог-рок і трохи Зіг-заг оркестру

    Це третій, і справді, завершальний, випуск подкасту «Музичні історії» - про музичну євроінтеграцію, тобто, про взаємний вплив музики різних країн Європи одна на одну. Якщо сформулювати концептуально, один із співведучих каже про це так: «Мультикультурні впливи поширюються поза кордонами, етносами та політикою. І демонструють цікаві та іноді несподівані результати».

    • 48 min
    Від норвезького хіп-хопу до єврейського фольклору

    Від норвезького хіп-хопу до єврейського фольклору

    Ми розпочали мандрівку континентом, досліджуючи, як музичні культури різних країн впливають одна на одну та які цікаві феномени це часом породжує.



    Розширимо нашу географію добрим десятком країн – від півдня Європи до її західних та північних меж. Як завжди, музика подарує вам чимало несподіванок, парадоксів та незвичних сюжетних
    поворотів.


    В Грузії ви почуєте прекрасну композицію, де поєднається традиційний грузинський чоловічий спів та французький шансон.



    В Бельгії до шансону вплететься вже класичний американський чорний блюз, а в Скандинавії вас чекає дрібка екзотики, як каже один з ведучих, зовсім позамежного рівня: норвезький хіп-хоп.


    В Туреччині вас чекає, здогадайтесь, мусульманський рок, але, не помилитесь, з абсолютно американським звучанням, ну і трохи, зрозуміло, японських впливів.


    Литовці запропонують приджазовані поп-ритми, поєднані з вишуканим електронним звучанням, а іспанці ( в одній композиції)
    - гримучу суміш репу, хіп-хопу, регей, латини…


    Коли ж етнічні португальці запропонують вам дещо в стилі клЕзмер, або клезмЕр - дивну суміш єврейських, балканських та східноєвропейських мелодій, покладених на джазову основу, ви просто поринете в нашу нову Музичну історію й самі не помітите, як вона добіжить завершення.

    • 41 min
    Як музична євроінтеграція розбиває стереотипи про стилі та виконавців

    Як музична євроінтеграція розбиває стереотипи про стилі та виконавців

    Тож налаштуйтесь на парадокси. Про Челентано по-німецьки, про Бені Андерсена з легендарного шведського гурту ABBA, якого на батьківщині знали за іншим стилем, про солістку Roxette Марі Фредріксон, якою ви її не знаєте, про неймовірні пригоди хіта угорської Omega, того самого, переспіваного Scorpions і не лише ними…



    Одне слово, традиційно: слухайте нас – не переслухаєте…

    • 51 min
    Гілмор, якого люблять всі. Крім Вотерса

    Гілмор, якого люблять всі. Крім Вотерса

    Про Pink Floy писано-переписано, сказано–переказано.

    Про те, як посварились лідери гурту Девід Гілмор та Роджер Вотерс – здається, не менше.

    Якщо ж розповідати про кожного з них осібно, обираємо Гілмора. І не лише тому, що під час нашої війни він опинився на стороні добра, а Вотерс – на стороні путіна. Коли виникла ідея розповісти про співпрацю Флойдів з іншими музикантами, ми самі були вражені тим, скільки творчих колаборацій встиг створити за свого тривалого творчого шляху Гілмор. Тож не поділитись цим не могли. Ловіть новий подкаст.

    • 1 tim. 9 min

Mest populära poddar inom Musik

P3 Musikdokumentär
Sveriges Radio
Inget Här Är Byggt För Oss
Rasmus Arvidsson
Hemma hos Strage
Lejon Media
DJ 50 Spänn
Tommie Jönsson, DJ50:-
SkivSnack
Stefan Sundberg
P2 Musikhistoria
Sveriges Radio