500 episodes

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

Dobre.Radio Dobre Radio. Wzmacniamy uważność.

  • Society & Culture

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

  Śniadanie w Dallas // Odc. 138

  Śniadanie w Dallas // Odc. 138

  W najnowszym odcinku Śniadania w Dallas posłuchajcie o miłości do Stanów Zjednoczonych. Ludmiła Mituła zaprasza na spotkanie z Mają Nowacką, największsą miłośniczką USA w Polsce.
  Maja pochodzi z Wrześni w Wielkopolsce, ale sercem od dziecka jest w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest germanistką. Przez ponad 7 lat była Export Managerem w branży Automotive w polskiej firmie działającej na rynku niemieckojęzycznym. Szereg zdarzeń spowodował, że na koniec roku 2022 zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz spełniania własnych marzeń tj. „życia na własnych zasadach”... Stąd jest pomysł na założenie bloga USA Lovers! usa.lovers.pl
  Oprócz prowadzenia bloga, Maja zaprasza do siebie na wirtualne „Amerykańskie Domówki” Polaków mieszkających w USA. I od gości nie może się opędzić. Każdy chce być zaproszony. W ten sposób zaczęła żyć swoim amerykańskim snem w Polsce.
  Gratulujemy pomysłu!

  • 25 min
  Kapitalne rozmowy // Odc. 16

  Kapitalne rozmowy // Odc. 16

  Porządkowanie ryzyka - Piotr Karda zamiłowanie do porządku ma we krwi. Tata pracował na kolei, Mama pracowała w PZU, gdzie Piotr miał zresztą pierwszą praktykę. Studiował budownictwo na Politechnice. I po latach zbierania doświadczenia w sektorze ubezpieczeń założył własną firmę, która własnie otrzymała nagrodę Insurtech Award 2023. Jak to zrobił? Posłuchajcie kolejnej Kapitalnej Rozmowy!

  • 22 min
  Kubatura związków // Odc 114

  Kubatura związków // Odc 114

  Zapraszamy do kolejnej Kubatury Związków Celiny Niwald

  • 37 min
  Śniadanie w Dallas // Odc. 137

  Śniadanie w Dallas // Odc. 137

  W kolejnym Śniadaniu w Dallas posłuchacie rozmowy o Londynie, komiksach, aktywizmie i polityce - naszym gościem jest Michał Reimer, który pochodzi z Tarnowskich Gór ale od wielu lat mieszka w Londynie. Z zawodu jest politologiem, studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od lat pracuje w biznesie najdroższych alkoholi świata i jest „spirits advisor”…
  Z zamiłowania do demokracji jest polskim aktywistą i społecznikiem, współpracuje z wieloma organizacjami polonijnymi w Londynie. W czasie wolnym słucha muzyki, najlepiej elektronicznej i gitarowej. Jest również zapalonym komiksiarzem, który komiksami zaraził się w dzieciństwie i mu nigdy nie przeszło!

  • 26 min
  Kapitalne rozmowy // Odc. 15

  Kapitalne rozmowy // Odc. 15

  W kolejnym odcinku Kapitalnych Rozmów Andrzej Mierzwa porozmawia z Konradem Wawruchem.
  Jedna z zasad biznesu mówi, że przedsiębiorca nie powinien chwytać wielu srok za ogon, tylko skupić się na tym, co najistotniejsze. Jednak Konrad Wawruch zawsze postępował na opak. Stworzył software house 7bulls, który z czasem stał się dla niego trampoliną do budowy kolejnych firm. Ale to mu nie wystarczyło. Dlatego został jednym z głównych rozgrywających funduszu True Global Ventures.

  • 29 min
  Kubatura związków // Odc 113

  Kubatura związków // Odc 113

  W kolejnej Kubaturze związków posłuchacie o trybie unikającym i narcyzmie, o tym jakie są między nimi różnice.
  Między innymi o tym jak tworzenie długoterminowych planów jest dla niektórych osób po prostu niemożliwe; jak ważne jest zachowanie swoich potrzeb kosztem relacji z partnerem/partnerką; jak wiązanie się emocjonalne powoduje u nich chęć wyjścia ze związku... Romans na boku? Tak! Bo nie mogę się zaangażować w jedną osobę! To przecież jest ograniczające!

  • 38 min

Top Podcasts In Society & Culture

iHeartPodcasts
This American Life
Glennon Doyle & Cadence13
Dear Media
New York Times Opinion
PodcastOne