71 episodes

Cílem podcastu Eva ženám je dívat se na věci z různých úhlů pohledu, víc do hloubky, a poznávat tak sama sebe. Už samotné uvědomění nám dává prostor pro změnu.Jsem terapeutka emoční svobody, která se nebojí mluvit o všem. Najdeš zde inspiraci a zajímavá témata: vztahy, ženství, endometrióza, seberozvoj, sebehodnota, sex, bolestivá menstruace, mateřství, plodnost, jak ventilovat emoce, rozhovory na různá témata atd..Staň se součástí komunity žen na: HeroHero Eva ženám a vydej se na cestu k sebepoznání: https://herohero.co/evazenam

Eva Ženám Eva Kejíková

  • Society & Culture
  • 5.0 • 2 Ratings

Cílem podcastu Eva ženám je dívat se na věci z různých úhlů pohledu, víc do hloubky, a poznávat tak sama sebe. Už samotné uvědomění nám dává prostor pro změnu.Jsem terapeutka emoční svobody, která se nebojí mluvit o všem. Najdeš zde inspiraci a zajímavá témata: vztahy, ženství, endometrióza, seberozvoj, sebehodnota, sex, bolestivá menstruace, mateřství, plodnost, jak ventilovat emoce, rozhovory na různá témata atd..Staň se součástí komunity žen na: HeroHero Eva ženám a vydej se na cestu k sebepoznání: https://herohero.co/evazenam

  #69 ZASRANÁ HOJNOST

  #69 ZASRANÁ HOJNOST

  Většinou si myslíme, že o penězích mluvit je něco, co se prostě "nepatří". Ale co kdybych ti řekla, že právě tohle tabu nám brání v dosažení skutečného bohatství?

  V naší společnosti se nese mnoho mýtů a předsudků o penězích. Máme zakódované, že peníze jsou něco špinavého, že úspěšní podnikatelé jsou jen ti, kdo "něco nakradli", nebo dokonce, že být bohatý znamená být morálně pochybný. Jaké to je ale, když se podíváme na peníze z jiného úhlu?

  V nejnovější epizodě podcastu Eva ženám jsem se rozhodla mluvit o penězích naprosto otevřeně. Rozhodla jsem se pokořit to tabu a sdílet s tebou, jaké "programy" jsem si odnesla z domova a jak můj pohled na peníze a podnikání ovlivňují dodnes.

  👉 Vyrůstala jsem v rodině, kde se pořád něco dělalo, ale paradoxně se pořád mluvilo o tom, že "nemáme peníze". A víš co? Tyhle vzorce mě provázejí dodnes. Ale právě proto jsem se rozhodla věnovat se jim, rozložit je na kousky a začít pracovat na jejich překonání.

  🎙️ BONUSOVÝ OBSAH 🎙️ 

  Celá epizoda i s bonusovým obsahem ( 30 minut navíc) je už teď online na HeroHero Eva ženám.

  V bonusové části podcastu se dozvíš, jak jsem se snažila tyto nefunkční vzorce překonat, jak mi v tom pomáhá práce na sobě a jak se snažím otevřít cestu k hojnosti – nejen pro sebe, ale i pro tebe.

  Takže, jestli i ty máš pocit, že tvůj vztah k penězům není úplně v pořádku, nebo se chceš prostě dozvědět víc o tom, jak naše přesvědčení ovlivňují naše finanční zdraví, nenech si ujít tuhle epizodu.

  Dává ti to smysl? Cítíš, že je čas začít mluvit o penězích otevřeněji? Pak sdílej tento příspěvek ve svých stories a přidej se ke konverzaci. Společně můžeme překonat tabu a otevřít cestu k pravé hojnosti. 💫

  • 29 min
  #68 Podnikání NENÍ pro holky

  #68 Podnikání NENÍ pro holky

  V této epizodě najdeš, jak si počítat náklady a výdaje při podnikání a na co je důležité myslet. Také se zamýšlím nad podnikáním z hlediska ženství, polarit a jak je podnikání výkonnostně nastavené a pokud netvořím milion obsahu na sítě, tak jestli to funguje nebo ne. Na co je dobré myslet a nezapomínat, když chceš podnikat nebo už podnikáš?
   
   Celou epizodu podcastu Eva ženám i s BONUSOVÝM OBSAHEM najdeš vždy o 5 dní dříve na HeroHero Eva ženám: https://herohero.co/evazenam
  V BONUSOVÉ ČÁSTI SE DOZVÍŠ:
  Vyrůstala jsem v podnikatelské rodině, ze které jsem si odnesla mnoho vzorců. Jaké nefunkční programy jsem si odnesla z workoholické rodiny a jak to ovlivnilo a ovlivňuje moje podnikání?
  V této epizodě se dozvíš i jaký byly moje začátky podnikání a kde jsem dnes a co si řeším ve vztahu k podnikání.
  To vše a něco navíc se dozvíš v této mé 68. epizodě, ve které mluvím o svém podnikání, penězích a životě zcela otevřeně.

  • 52 min
  #67 Náboženství, víra, spiritualita

  #67 Náboženství, víra, spiritualita

  V nové epizodě se věnuji tématům, která jsou často považována za tabu: náboženství, víra a spiritualita. Vyrůstala jsem v křesťanském prostředí, a to mělo na můj život obrovský vliv. V této epizodě se s vámi podělím o své zkušenosti a pocity, jak pozitivní, tak i ty negativní, které s sebou tato výchova přinesla. Dívám se na tato témata z různých úhlů pohledu a otevřeně říkám svůj názor, se kterým určitě nemusí každý souhlasit, ale já si za tím stojím.
  V bonusové části se otevřu ještě víc a povím vám o velmi intimních momentech mého života. Poprvé veřejně mluvím o svém prvním intimním zážitku a o tom, jak mě mé náboženské výchova formovala v otázkách intimity.
  Dále se podělím o své osobní zkušenosti s "druhou stranou" - o pocitech, informacích, které mi přicházejí, a o tom, že něco za hranicí našeho běžného vnímání skutečně existuje.
  Bonusovou část této epizody si můžeš poslechnou na HeroHero Eva ženám a podpořit tak můj podcast a mou tvorbu. Odkaz na HeroHero najdeš na mém Instagramu @evazenamcz v BIO, když klikneš na odkaz a klikneš na možnost: HeroHero Eva ženám.
  Na HeroHero dávám celé epizody i s bonusovým obsahem minimálně o 5 dní dřív a proto se mi ozvala jedna žena: ,, Evi, musím Ti napsat, že ten nový díl podcastu je mazec! Hlavně skrze tu spiritualitu. Dělo se mi to velkou část života a myslela jsem si, že je to ,, blbost“ a vymýšlí si to jen moje hlava……“
  Věřím, že můj příběh může být inspirací nebo alespoň podnětem k zamyšlení pro mnohé z vás. Ať už se ve mně najdete nebo ne, doufám, že vám můj upřímný pohled na tyto hluboké a často velmi osobní otázky přinese nové perspektivy.
  Pokud vás mé vyprávění zaujalo, poslechněte si celou epizodu na HeroHero Eva ženám. A pokud uslyšíte něco, co vás v epizodě zaujme, sdílejte to se mnou, protože společně příběhy nás snižují a pomáhají nám v tom, že se necítíme tak samy.

  • 37 min
  #66 AUTENTICITA: O mně bez cenzury

  #66 AUTENTICITA: O mně bez cenzury

  Imposter synrome neboli syndrom podvodnice jsem si zažila minulý rok, když jsem zažívala bolesti a teď jsem připravená o tom mluvit. Také se mi minulý rok otevřelo téma autenticity a já nevěděla, jak na to. 
  Buď svá a neposuzuj se nikdy s nikým. To se ale lehko řekne, ale těžko se to dělá, že? Já jsem si řekla, že už mi bude 40 let za chvíli a tak mě už nebaví se potlačovat. Teď cítím, že jsem zase více svá po mnoha transformacích. Pro někoho jsem moc, ale to jsem já. Můžeš mě milovat i nenávidět. A když už Tě štvu nebo rozčiluju, tak si popřemýšlej proč, protože to je Tvoje zrcadlo. Může to být pro Tebe zajímavá informace o sobě, se kterou můžeš dál pracovat.

  • 40 min
  #65 TOXICKÁ DOKONALOST

  #65 TOXICKÁ DOKONALOST

  S kým se stále se srovnáváme? Máme pocit, že ty lidi, které sledujeme na sociálních sítích známe, ale opak je pravdou. Srovnáváme se pak s nějakou ideou, kterou jsme si samy vytvořily o tom člověku. Názory druhých lidí jsou pouze jejich úhel pohledu na nás: TO O NÁS NIC NEVYPOVÍDÁ.

  • 37 min
  #64 Psychosomatika endometriózy

  #64 Psychosomatika endometriózy

  Zkušenosti mých klientek mluví jasně. Za svou praxi jsem si všimla několika stejných opakujících se příznaků žen s endometriózou z hlediska těla, emocí a mysli. Vše jsem si zapisovala a teď jsem tu se shrnutím a vše dávám do souvislostí, aby Ti tento přesah pomohl na Tvé cestě. 
  Každá žena je jiná a každá to má jinak nakombinované a mohou tam být i jiné další faktory, ale moje shrnutí obsahuje ty nejčastější. Příjemný poslech.

  • 53 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
2 Ratings

2 Ratings

HealthyJanka ,

🌻

Evčo mluv tak jak si sama zvyklá, protože to tě dělá takovou, jakou tě milujeme 💋

Top Podcasts In Society & Culture

iHeartPodcasts
Nick Viall
This American Life
Vox Media Podcast Network
Glennon Doyle and Audacy
KQED

You Might Also Like

Brain We Are
Český rozhlas
Kamila Žižková a Klára Sedmerová
Opravdový vztah
@svetpodlekatky @kvappa
13 hříchů rodičovství