4 episodes

Brána pro vaše uši do duší úspěšných osobností a jejich oborů a projektů.

GoPay Brán‪a‬ GoPay

  • Business

Brána pro vaše uši do duší úspěšných osobností a jejich oborů a projektů.

  GoPay Brána #4 - Michal Polesný, CFO Fruitisimo

  GoPay Brána #4 - Michal Polesný, CFO Fruitisimo

  Michal Polesný je CFO ve Fruitisimo a kromě financí má na starosti také celý sektor delivery. 

  Michal se rozpovídal o tom, jakým způsobem se ve Fruitisimu poprali s jarní koronakrizí, kdy najednou museli zavřít všechny své pobočky, přejít na online prodej a zároveň vyřešit ne zrovna jednoduchou logistiku a výrobu. Takřka přes víkend se jim podařilo postavit e-shop pro online prodej, dále úspěšně přesvědčit zákazníky, aby si začali objednávat ovocné drinky domů, a vymyslet takový způsob dopravy, který obslouží i vzdálenější lokality a zároveň bude dávat ekonomicky smysl. 

  Michal také prozradil, jaká je budoucnost nákupů ovocných džusů v obchoďácích, jaké mají plány na prosazení Fruitisima v retailu a jaké nové možnosti díky koronakrizi získali.

  • 34 min
  GoPay Brána #3 - Jan Řezáč, webdesignér a zakladatel House of Řezáč

  GoPay Brána #3 - Jan Řezáč, webdesignér a zakladatel House of Řezáč

  Jan Řezáč je matadorem i zjevem české digitální komunity. Je úspěšným webdesignerem a zakladatelem agentury (v jeho pojetí jde o rod, nikoli o agenturu) House of Řezáč.

  O tom, jaký přístup při tvorbě webu razí a jaké kroky vedou k dobře fungujícímu webu, je první část rozhovoru.

  Ve druhé části Honza prozrazuje, jak mu funguje jeho nepřehlédnutelný branding a proč je například vázanka zvaná askot přirozenou součástí jeho pracovního dne a vůbec celého osobního brandu.

  • 28 min
  GoPay Brána #2 - Alice Kavková, zakladatelka 4kavky.cz

  GoPay Brána #2 - Alice Kavková, zakladatelka 4kavky.cz

  Alice Kavková je zakladatelkou úspěšného projektu 4kavky a vášnivou sběratelkou tak trochu netradičních her. Její hry totiž pocházejí z dob minulých, kdy ještě neexistoval internet a nebyly mobily. Svých retroher už prodala několik tisíc a dostala se do povědomí nejen spousty českých domácností, ale i firem, které hrají její hry třeba na firemních večírcích. Jak se takové podnikání dělá a proč zrovna její hry dobyly přesycený herní trh? S Alicí jsme si také povídaly, co je důležité pro vybudování dobře šlapajícího e-shopu a jak vnímá úspěch. Během rozhovoru uslyšíte i několik vtipných průpovídek o podnikání a marketingu a speciální hack, jak nadchnout děti do hraní offline her.

  • 38 min
  GoPay Brána #1 - Jan Junek, majitel kavárny a konzultant webů

  GoPay Brána #1 - Jan Junek, majitel kavárny a konzultant webů

  Honza Junek je majitelem úspěšné kavárny v Českých Budějovicích a zároveň je uznávaným designerem a konzultantem webů, který o webdesignu přednáší na předních oborových konferencích.

  Jak se ke kavárenskému byznysu dostal a jak se mu podařilo během pár let vybudovat prosperující podnik, který si zákazníci hýčkají a kam se na jedno pracovní místo hlásí desítky uchazečů?

  Honza také přibližuje, jak jeho podnik zvládnul covidovou situaci.

  V druhé části rozhovoru si povídáme o tom, jak postavit úspěšný web a o stavu webdesignu v čechách.

  Rozhovor jsme natáčeli, ještě před tím, než se na kavárny a bary přivalila druhá vlna vládních opatření.

  • 46 min

Top Podcasts In Business