68 episodes

O jedle, varení, zdravom stravovaní, rodine, deťoch a dobrom živote. Podcast Z kuchyne vzniká v spolupráci cookucka.sk, sistersbakery.sk a contentmarketinghub.sk.

Z kuchyne Z kuchyne

  • Arts

O jedle, varení, zdravom stravovaní, rodine, deťoch a dobrom živote. Podcast Z kuchyne vzniká v spolupráci cookucka.sk, sistersbakery.sk a contentmarketinghub.sk.

  Desiata nielen pre deti

  Desiata nielen pre deti

  Dnes vám pomôžeme nájsť odpoveď na večnú otázku, čo dnes zasa nachystať (nielen) deťom pod zub. Aby to bolo chutné, výživné a aby to neskončilo v koši, ale v bruškách :-).

  • 35 min
  Spomienky na prázdniny

  Spomienky na prázdniny

  Dovolenková gastronómia býva u mnohých highlightom dovoleniek. Pri cestovaní po rôznych destináciách je fajn ochutnať špeciality lokálnej kuchyne. A aj prostredníctvom jedla a gastronomických zvyklostí spoznať trochu danú krajinu či oblasť. Jedlo totižto v sebe ukrýva viac, než len chuť a kalórie. Jedlo nám vie veľa napovedať o tom, v čom je daná krajina výnimočná. Vieme cez neho pochopiť, prečo sú jej ľudia akí sú a podobne. My dve sme veľké gastroturistky a na žiadnej dovolenke nevynecháme možnosť degustovať, vychutnávať, zobkať dobroty, ktoré nám naše dovolenkové domovy ponúkajú. V podcaste sa dozviete, kde sme dovolenkovali a čo sme tam jedli.

  • 30 min
  Studená letná kuchyňa

  Studená letná kuchyňa

  Naša dnešná téma - studená letná kuchyňa - je práve veľmi aktuálna. Prázdninové letné počasie mení aj naše stravovacie návyky a chúťky. Máme radi rýchlu prípravu jedla a ak je vonku tak horúco, ako toto leto, ideálne bez varenie. Nemajte pre to výčitky. Je to prirodzené a zdravé aj pre ľudské telo. V lete je aj na Slovensku z čoho vyberať… chrumkavé listy rôznych šalátov, biele syry, biele jogurty stačí skombinovať so zrelými paradajkami. Pripravovať môžeme studené polievky, nátierky, bruschetty, rolky, wrapy, chlebíčky a pod.

  • 34 min
  Letné nepečenie

  Letné nepečenie

  Chuť na sladké nerieši, aké je ročné obdobie. Ona si, potvora, príde kľudne aj v tom najhorúcejšom lete. A aby sme jej vyhoveli a nemuseli pri tom zapínať rúru a vykurovať dom či byt, máme pre vás návod, ako si "napiecť" bez pečenia. Náš dnešný podcast je o letnom nepečení. Alebo o tom, ako si aj bez pečenia pripraviť poctivé a chutné domáce dezerty.

  • 32 min
  Kuchyňa pod širákom

  Kuchyňa pod širákom

  S prázdninami sa trochu vzdialime z našich kuchýň do prírody, ale ani tam nemôžeme ostať hladní. My sme si preto pre vás pripravili múdre rady a námety, ako si spraviť dobré jedlo v prírode. Na ohni, na grile, prípadne na divoko :-). Vypočujte si náš podcast a zistíte, že dobre navariť sa dá aj z mála a s málom. 

  • 31 min
  Z kuchyne ORESI

  Z kuchyne ORESI

  Už druhým rokom sa vám prihovárame z kuchyne, z miesta, kde trávime väčšinu dňa. Taká kuchyňa sa právom označovala za srdce domova a v našich prípadoch tomu doslova tak je. V našom podcaste sme už rozoberali rôzne témy. O varení, o pečení, o príprave jedla, o mužoch v kuchyni, o knihách, ktoré používame v kuchyni, o rituáloch v kuchyni, ale uvedomili sme si, že sme sa ešte tak riadne neporozprávali o KUCHYNI ako takej.

  V našom dnešnom podcaste sa preto zameriame na veľmi dôležitú a praktickú tému, že AKO by mala vyzerať dokonalá kuchyňa, v ktorej sa cítime dobre, v ktorej máme svoj komfort, kde nám nechýba miesto na naše kuchynské serepetičky, kde sa môžeme pohybovať ladne ako lanky z jedného konca na druhý a kde nám v konečnom dôsledku práca ide od ruky.

  Nebudeme však rozprávať len my dve, my sme si dnes totižto pozvali hosťku, odborníka na kuchyne – Evku zo spoločnosti Oresi.

  • 37 min

Top Podcasts In Arts

Blind Nil Audio and Pod People
Avery Trufelman
NPR
The Moth
Roman Mars
Rusty Quill

You Might Also Like

REFRESHER SK
Denník N
Denník N
SME.sk
Forbes Slovensko
SME.sk