6 episodes

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

Dobre.Radio Dobre Radio. Wzmacniamy uważność.

    • Society & Culture

To jest Dobre Radio, pełne inspiracji i dobrego słowa.

    Śniadanie w Dallas // Odc. 150

    Śniadanie w Dallas // Odc. 150

    Polki ma emigracji radzą sobie świetnie! Szybko się uczą i biorą sprawy w swoje ręce. Często decydują się na otworzenie własnego biznesu, tak jak Maja Koziara, bohaterka kolejnego Śniadania w Dallas.
    Maja Koziara pochodzi z Rybnika, ze Śląska. Od dwóch lat mieszka w USA, obecnie w Houston, w Teksasie. Jest kolorystką i osobistą stylistką, która założyła własną firmę w Houston i jak sama mówi, wprowadza kolory do szaf Amerykanek!
    To kobieta przedsiębiorcza i wielka optymistka!
    Maja Koziara jest bardzo pozytywną osobą, która zaraża optymizmem swoje klientki i klientów!
    Analiza kolorystyczna to nie tylko wprowadzanie kolorów do naszych ubrań, ale również kolorowanie naszego życia i naszej osobowości! Czyli wychodzi na to, że Maja to również psychoterapeutka!
    O własnej firmie marzyła już od paru dobrych lat! W 2016 roku ukończyła krakowską szkołę Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa i już wtedy wiedziała że praca z klientami jako kolorystyka i osobista stylistka to jej powołanie!

    • 31 min
    Śniadanie w Dallas // Odc. 149

    Śniadanie w Dallas // Odc. 149

    Londyn odwiedzamy zawsze bardzo chętnie! Na co dzień to on nadaje z Londynu. Dziś zamieniamy się rolami! Gościem kolejnego odcinka Śniadania w Dallas jest Piotr Surmaczynski.
    Piotr pochodzi z Opola, ale od wielu lat mieszka i pracuje w Londynie. Jest pisarzem, dramaturgiem, youtuberem oraz mężem i ojcem. To właśnie z całą rodziną tworzy swój kanał na YouTube „Z Londynu”.
    „Podróżujemy ile się da i gdzie się da, nagrywamy wszystko co się da i gdzie się da, rozmawiamy z ludźmi ile się da i gdzie się da…”- mówi Piotr. I dodaje, że zawsze wydaje to, co zarobił, by nie zgubić!
    Jest polskim prozaikiem i dramaturgiem. Jego pierwsza sztuka „Uciekający pociąg” miała premierę w Newcastle w 2012 roku, a debiutancki zbiór opowiadań „Wyspa dreszczowców” został opublikowany w Gdyni w 2014 roku przez wydawnictwo Novae Res.
    Z wykształcenia jest reżyserem, absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie oraz filozofii polityki na Uniwersytecie Oksfordzkim, jest również doktorantem na Wydziale Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Publikował w wielu czasopismach, m.in. w „Nowej Politologii”, „Polityce Globalnej”, „New Londoners” oraz w „2B North East”.
    Obecnie pracuje w Londynie jako terapeuta zajęciowy, wcześniej jako pracownik socjalny z osobami w kryzysie bezdomności.
    Jego hobby to YouTube i bieganie. Razem z żoną Moniką oraz dziećmi - Gabi i Alexem tworzą ciekawą nowoczesną rodzinę polskich kreatorów video, którzy prowadzą otwarty dom i próbują przy tym nieźle się bawić!

    • 31 min
    Śniadanie w Dallas // Odc. 148

    Śniadanie w Dallas // Odc. 148

    Witamy w Wenezueli, a dokładnie na wyspie Margarita. Rozmawiamy o kobietach w Wenezueli, które od najmłodszych lat chodzą do szkół dla przyszłych miss piękności oraz o tym, jak pomagać osobom niepełnosprawnym w Wenezueli.
    W tym odcinku Śniadania w Dallas naszym gościem jest Claudia La Polaca, dumna Sopocianka, absolwentka Uniwerytetu Gdańskiego, najbardziej znana Polka w Wenezueli!
    „Moje miejsce na ziemi już od 10 lat to tropikalna Wyspa Margarita w Wenezueli”- mówi Claudia.
    Razem z mężem Carlosem zmieniają świat na trochę lepszy prowadząc na Margaricie Fundację SE QUIERE, SE PUEDE #MargaritaSinBarreras na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
    Claudia jest aktywistką i działaczką społeczną. Na Margaricie działa również na rzecz zwierząt. Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych, a jesli się czegoś pragnie z całego serca wszystko jest możliwe!
    ”Czekam na wszystkich, którzy chcą poznać prawdziwą Margaritę na mojej autorskiej wycieczce "Zakochaj się w Margaricie..."- brzmi zaproszenie Claudii do naszej rozmowy!

    • 28 min
    Śniadanie w Dallas // Odc. 147

    Śniadanie w Dallas // Odc. 147

    W kolejnym odcinku Śniadania w Dallas naszym gościem jest Mateusz Majkut. Opowiada o tym, jak wygląda w Polsce życie osoby z niepełnosprawnością oraz o optymizmie mimo wielu barier.
    Mateusz Majkut studiuje prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest od lat działaczem i aktywistą na rzecz osób z niepełnosprawnościami, od dzieciństwa zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego życiowe motto to cytat z Walta Disneya: „Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić!” Wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych i chce zmieniać świat na lepszy i bardziej przyjazny zwłaszcza dla osób w podobnej do jego sytuacji.
    Kocha i ogląda każdy sport, chociaż żadnego nie uprawia. Kocha książki, zwłaszcza kryminały. Fascynują go również stany a łączy Teksas!

    • 30 min
    Kapitalne rozmowy // Odc. 25

    Kapitalne rozmowy // Odc. 25

    Po prostu to zrobić – Ludwik Sobolewski, prawnik z wykształcenia opowiada Andrzejowi Mierzwie jak wystartował w konkursie na prezesa warszawskiej giełdy, dlaczego warszawska giełda jest nadal kontrolowana przez Skarb Państwa, dlaczego podróże są jego hobby, czego najlepszym dowodem wydana właśnie książka i co myśli prywatnie o pieniądzach.

    • 22 min
    Śniadanie w Dallas // Odc. 146

    Śniadanie w Dallas // Odc. 146

    Jaki związek ma turbina wiatrowa z aktywizmem społecznym? Jak brać sprawy w swoje ręce i co zrobić, żeby się odnaleźć na emigracji- między innymi o tym rozmawiamy w kolejnym Śniadaniu w Dallas z Anna Krenz - artystką, aktywistką i architektką z Berlina.
    Anną Krenz pochodzi z Poznania, mieszka od lat w Berlinie, a pracuje w Danii. To kobieta petarda, której każda aktywność zasługuje na osobny podcast! Kobieta o wielu talentach, osobowość renesansowa!
    🇵🇱🇩🇪🇩🇰Od 2001 roku współpracuje z duńskim centrum energii odnawialnych “Folkecenter for Renewable Energy” przy projektach dotyczących zrównoważonego rozwoju. Angażuje się również w lokalne działania ekologiczne w Wielkopolsce.
    Jest także założycielką grupy Dziewuchy Berlin, nieformalnego kolektywu polskich aktywistek, które od 2016 roku walczą o prawa kobiet.
    Anna Krenz jest również albo przed wszystkim artystką. Posługuje się wieloma formami wyrazu, od rysunku, malarstwa i video po net-art czy performance. Jej ilustracje i grafiki publikowane są w wielu mediach drukowanych i cyfrowych.

    • 30 min

Top Podcasts In Society & Culture

Stuff You Should Know
iHeartPodcasts
Fail Better with David Duchovny
Lemonada Media
This American Life
This American Life
The Ezra Klein Show
New York Times Opinion
Freakonomics Radio
Freakonomics Radio + Stitcher
Soul Boom
Rainn Wilson