9 episodes

Poslechněte si podcast Kreativní Olomouce, sérii rozhovorů s tvůrci křehkého a dynamického ekosystému kulturních a kreativních odvětví. Seznamte se s lidmi, kteří stojí za pestrým a kvalitním podhoubím právě v Olomouckém kraji. Sérií rozhovorů vás provede moderátorka Tereza Havlínková.

Kreativní Olomouc Kreativní Olomouc

  • Society & Culture

Poslechněte si podcast Kreativní Olomouce, sérii rozhovorů s tvůrci křehkého a dynamického ekosystému kulturních a kreativních odvětví. Seznamte se s lidmi, kteří stojí za pestrým a kvalitním podhoubím právě v Olomouckém kraji. Sérií rozhovorů vás provede moderátorka Tereza Havlínková.

  #9 Radek Mička

  #9 Radek Mička

  Průmyslový designer Radek Mička po letech strávených v oblasti užitého průmyslového designu letos založil vlastní kreativní studio VisionFolk v Olomouci. Rozsah jeho tvorby je různorodý – od pekařských pecí přes laboratorní zařízení až po keramiku a dopravní prostředky. U svých produktů klade důraz na minimalismus, funkčnost a udržitelnost. Věří v emoce produktu a vyprávění příběhu jeho prostřednictvím. Proč jsou právě dopravní prostředky jeho velkým tématem? A s jakými úskalími se ve svém oboru setkal?

  • 10 min
  #8 Lukáš Novák

  #8 Lukáš Novák

  Lukáš Novák je absolvent Univerzity Palackého v Olomouci. Ještě při studiu vytvořil pro svou alma mater mobilní aplikaci, kterou díky kladnému přijetí mezi studenty o několik let později přetvořil v produkt Unizone. Ten nyní využívá celkem pět vysokých škol po celé republice a další stále přibývají. Aplikace slouží nejen pro denní správu studijní agendy, ale je pro univerzity také důležitým komunikačním nástrojem, který se svými kolegy z vývojářského studia beecode neustále inovuje a vylepšuje o nové funkce.
  Lukášovi je univerzitní prostředí blízké také v osobním životě a jeho záliby se vždy točí kolem vědy, hudby, umění a kultury. Není tedy divu, že i v profesním životě se kromě produktu Unizone dále věnuje také vývoji webů především pro vědeckou a uměleckou sféru. Zakládá si na profesionalitě a preciznosti a pozitivní zpětná vazba klientů a uživatelů je hlavní věc, která ho žene kupředu.
  www.beecode.io / www.unizone.cz

  • 13 min
  #7 Tereza Šťastná

  #7 Tereza Šťastná

  Tereza Šťastná je umělkyně a tatérka působící v Olomouci. Asi od roku 2012 tvoří pod značkou By Terez. Nejvíce ji oslovuje abstraktní malba volnou rukou, tzv. freehand. Barevné příběhy vytváří na plátnech i lidské kůži. Čemu se aktuálně věnuje? Jaký přístup zaujímá k tetování a jak probíhají její tatérské schůzky?

  • 13 min
  #6 David Valner

  #6 David Valner

  Tvorbu výtvarníka a designéra Davida Valnera najdete pod značkou David Valner Studio, které sídlí v Olomouci. Spolupracuje ale také se svým otcem, který má rodinný sklářský ateliér Valner Glass Production v Přibyslavi. David Valner je jedním z absolventů ateliéru Design skla Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (BcA.), Ateliéru Interaktivních médií Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (MgA.). Absolvoval také stáž v Ateliéru sochy na Mimar Sinan University v Istanbulu.

  • 14 min
  #5 SF MINI

  #5 SF MINI

  SF MINI je autonomní kolektivní DIY prostor punkové, undergroundové a skateboardingové scény v Olomouci. Jedná se o zázemí komunitní alternativní kulturní / subkulturní scény, s místem pro pořádání koncertů, přednášek a workshopů, skateboarding v U rampě. Prostor je také vybaven zkušebnami, nahrávacím studiem, barem, knihovnou a free shopem. V podcastu jej představí Tomáš Jirsa za HLUBINU – olomoucký kolektiv, který se pohybuje na dně alternativní kulturní scény a Jan Stromšík za SF CREW – kolektiv soustředěný kolem subkulturního prostoru SF MINI.

  • 18 min
  #4 Marcell

  #4 Marcell

  Marcell (vlastním jménem Marcel Procházka) je zpěvák, producent, skladatel, rodák z Olomouce a absolvent Lékařské fakulty UP v Olomouci. Po studiu se začal naplno zabývat hudbou. Věnuje se hudební produkci a skládání písní pro ostatní interprety (např. Lenny, Mirai, Adam Mišík, Paulie Garand). Vlastní tvorbu představuje na svém debutovém albu s názvem Hovory domů, které vydal v listopadu 2022.

  • 15 min

Top Podcasts In Society & Culture

iHeartPodcasts
Nick Viall
This American Life
Vox Media Podcast Network
Glennon Doyle and Audacy
KQED