44 episodes

Strumień świadomości o grach fabularnych, literaturze, filmie, muzyce, popkulturze, kampaniach społecznych, rowerach, grach i Bóg jeden wie, czym jeszcze...

Kuba Kajdaniuk - historie Jakub Kajdaniuk

  • TV & Film

Strumień świadomości o grach fabularnych, literaturze, filmie, muzyce, popkulturze, kampaniach społecznych, rowerach, grach i Bóg jeden wie, czym jeszcze...

  Akt 3

  Akt 3

  Nieuchronnie zbliżamy się do finału. Stawki są podbite, emocje nakręcone, a nasi bohaterowie gotowi do stawienia czoła ostatecznemu wyzwaniu. Ale czy na pewno? I co właściwie powinno się wydarzyć w akcie trzecim, skoro to aż jedna czwarta naszej opowieści? Na te pytania odpowiadamy sobie w dzisiejszym odcinku rozmów na temat ciągu rozwoju postaci.Wszystkie linki do moich platform znajdziesz na instagramie: moja nazwa to "kubakaj_" albo pod adresem https://bio.site/kubakajKlikając w aplikacji Sportify w "Support This Podcast" znajdziesz też moją stronę na Patronite i tam wszystkie odnośniki.


  ★ Support this podcast ★

  • 27 min
  Przełamanie do aktu 3

  Przełamanie do aktu 3

  Kiedy w naszym scenariuszu dajemy protagoniście szansę na nauczenie się tych najważniejszych umiejętności i zrozumienie, co właściwie powinno być dla niego w życiu ważne, musimy powoli przygotowywać się już do finału. Zanim jednak on nastąpi trzeba zmusić naszą główną postać do podjęcia najważniejszej dotąd decyzji w jej życiu i przełamać jej światopogląd tak, by mogła wkroczyć do aktu 3 i przygotować się na rozwiązanie konfliktu. Dziś porozmawiamy sobie o tym, jak przygotować właśnie taki punkt przełamania.


  ★ Support this podcast ★

  • 39 min
  Pozorne zwycięstwa

  Pozorne zwycięstwa

  Druga połowa aktu drugiego to czas, kiedy zwykle seriale zaczynają nas nudzić, filmy wypełniane są montażami, a gry zaczynają nas zamęczać zadaniami pobocznymi, żeby odwrócić uwagę od faktu, że twórcy nie mieli pomysłu na wypełnienie blisko jednej czwartej scenariusza.Ta ćwiartka fabuły to jednak świetny moment, żeby pokazać zachodzącą w naszych protagonistach przemianę, podkreślić szalejące w nich konflikty i wycisnąć ogrom emocji z naszych odbiorców.Dziś więc porozmawiamy na temat sześciu punktów, które powinny się pojawić w naszym scenariuszu w drugiej połowie drugiego aktu.
  Wszystkie linki do moich social mediów znajdziesz pod adresem:https://bio.site/kubakajNa Instagramie szukaj nicku "kubakaj_".
  Ogromnie Was przepraszam, ale nagrywałem ten odcinek w miejscu, którego jeszcze dobrze nie wygłuszyliśmy; walczyłem z tym jak mogłem, ale nie jestem bardzo zadowolony z jakości audio. Nie jest bardzo źle, ale jednak nie jest to klasa premium. Wybaczcie. Ten odcinek jest kolejnym w serii o Ciągach Rozwoju Postaci. Jeśli chcesz wrócić do początku serii i przesłuchać wszystko od początku, zacznij od epizodu nazwanego "Wszystko robimy źle...".


  ★ Support this podcast ★

  • 31 min
  Punkt środkowy opowieści

  Punkt środkowy opowieści

  Środkowy punkt naszej opowieści, jak sama nazwa wskazuje, powinien wypadać mniej więcej w jej połowie. To tzw. "punkt przegięcia", moment przemiany, satori, jakiego doświadczy protagonista naszego scenariusza. W jaki sposób taki punkt przygotować? Dlaczego jest on tak ważny i w którym momencie szkicowania scenariusza powinniśmy zacząć poświęcać mu uwagę? Czemu środek sezonu często jest w serialach nudny i pomijalny? Na te pytania odpowiemy sobie w dzisiejszym odcinku.Jest to kolejna część o Ciągach Rozwoju Postaci. Pierwszy odcinek w tej serii to "Wszystko robimy źle...", więc zacznij od niego i idź po kolei, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak budować udane przemiany w naszych bohaterach.Moje social media oraz transkrypcje odcinków znajdziesz na http://bio.site/kubakaj/Mój Patronite: https://patronite.pl/kubakaj


  ★ Support this podcast ★

  • 23 min
  Koncept Wysokiego Potencjału

  Koncept Wysokiego Potencjału

  Park rozrywki, w którym główną atrakcją są dinozaury odtworzone z DNA znalezionego we krwi komara. Ludzkość, nie wiedząc o tym, żyje w zoo, a jego tajemniczy zarządcy wykorzystują nas, żeby pozyskiwać energię. Nauczyciel chemii postanawia wykorzystać swoją wiedzę, by robić narkotyki i sprzedając je zarobić na swoje leczenie.Czym są koncepty wysokiego potencjału i kiedy ich potrzebujemy? Dziś porozmawiamy sobie właśnie o tych wielkich pomysłach na scenariusze.
  Link do transkrypcji znajdziesz pod http://www.bio.site/kubakaj/ oraz w bio na moim instagramie: kubakaj_


  ★ Support this podcast ★

  • 25 min
  Pierwsze kroki w nowym świecie

  Pierwsze kroki w nowym świecie

  Nasz protagonista większość swego dotychczasowego życia spędził opierając się na swoim Kłamstwie. W kolejnych scenach jednak zmuszamy go do wyjścia ze strefy komfortu i zanurzenia się w nowy, niebezpieczny dla postaci (z różnych powodów) świat. Pora, aby bohater naszej opowieści postawił w nim pierwsze kroki.To jest kolejny odcinek na temat Ciągów Rozwoju Postaci. Nie zaczynaj od niego! Pierwszym odcinkiem w tej serii jest "Wszystko robimy źle...".Moje social media znajdziesz pod linkiem: bio.site/kubakaj


  ★ Support this podcast ★

  • 28 min

Top Podcasts In TV & Film

Turning The Tables By Teresa Giudice
Hurrdat Media
Watch What Crappens
Ben Mandelker & Ronnie Karam | Wondery
Two Ts In A Pod with Teddi Mellencamp and Tamra Judge
iHeartPodcasts
That Was Us
Mandy Moore, Sterling K. Brown, Chris Sullivan
The Rewatchables
The Ringer
Pop Culture Happy Hour
NPR