223 episodes

Podcast o nowych technologiach, biznesie elektronicznym, mediach społecznościowych i relacjach międzyludzkich. Prawie o wszystkim. Zapraszamy w każdy piątek punktualnie o 7:00 rano!

Luźno Przy Kawie #LPKpodcast

  • News
  • 5.0 • 1 Rating

Podcast o nowych technologiach, biznesie elektronicznym, mediach społecznościowych i relacjach międzyludzkich. Prawie o wszystkim. Zapraszamy w każdy piątek punktualnie o 7:00 rano!

  #221 - Nie było groszku.

  #221 - Nie było groszku.

  W odcinku:


  O kandydacie na radnego z Gdańska, który wielkimi literami napisał luźno przy kawie, zapraszając na kawę, aby pogadać o polityce! Tutaj możecie zobaczyć post. (wiem, dość skomplikowane) Powodzenia!!!
  Wielkanocna sekcja filmowa – trochę przemyśleń o filmie Road House, który możecie obejrzeć na Amazonie. Wspominam również film Barbie, nad którym zachwycał się Adaś S. a ja odpalając go na HBO Max dobrnąłem raptem do połowy – czy warto? Chyba tylko w domu i na raty. W tym miejscu znajdziecie link do opisu i analizy filmu, o którym wspominał Janek – Skazani na Film.
  Całkiem fajne słuchawki ze Szwecji – no to co, że ze Szwecji – firma Sudio.com
  Problem Amazona ze sklepami Walk in, walk out – jednak nie takie automatyczne! Donosi Gizmodo.com
  Janka sposób na Energię – nie linkujemy do strony firmy, aby nie było, że robimy reklamę. Ten segment też nią nie jest!  Cały opis na stronie.  PozdrawiamyAdam i Jan

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Adam BorodoIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Jan Urbanowicz  Rozdziały:

  00:00:00: Intro 

  00:00:40: Błąd w matrixie 

  00:06:03: Kandydat z LPK na twarzy 

  00:10:30: Wikidajło 

  00:14:51: E tam .. Barbie 

  00:22:40: Sudio ze Szwecji 

  00:30:22: Amazon roll-out 

  00:39:58: Janek zmienia Energię 

  00:55:13: Odzyskałem konto na Facebooku 

  01:03:35: Podsumowanie 

  01:04:59: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 5 min
  #220 - Czy okna wymyte?

  #220 - Czy okna wymyte?

  Witajcie w kolejnym odcinku podcastu, tym razem pod hasłem „Czy okna wymyte?”. Dzisiejsza pogoda za oknem przypomina nam, że wiosna jest już na dobre, a razem z nią zbliżają się święta wielkanocne. Ja i mój niezastąpiony współgospodarz Janek, zagłębiamy się w luźne rozmowy, które tym razem zaczynamy od pytania, które niewątpliwie wielu z Was sobie zadaje – czy to już czas, aby umyć okna?

  Czy okna już wymyte?

  Początek naszej rozmowy to tradycyjny small talk, gdzie po ciepłym i słonecznym dniu, zastanawiamy się, czy już nadszedł ten moment w roku, aby zająć się oknami. Zdradzę Wam tajemnicę – Janek ich nie myje 🙂 

  O czym w odcinku:


  Wyszukiwarka Bing.com z nagrodami: Bing.com próbuje przyciągnąć użytkowników systemem nagród za codzienne korzystanie z wyszukiwarki. Punkty zdobyte podczas wyszukiwania można wymienić na różne premie. Czy to wystarczający magnes, aby odciągnąć użytkowników od konkurencji? Rozważamy za i przeciw.
  Wszystko zależy od obsługi: Kolejny wątek to Janka doświadczenia z instalacją nowego systemu Mac OS X na iMacu z 2015 roku. Ta historia prowadzi nas do szerszej dyskusji na temat obsługi klienta w dużych firmach. Podkreślamy, jak istotna jest dobra obsługa klienta, szczególnie w kontekście utrzymania długoterminowych relacji. Detale i jakość obsługi gwarancyjnej oraz pogwarancyjnej mogą zdziałać cuda dla wizerunku firmy.
  Amazon.pl z karą: Omawiamy również kontrowersyjną decyzję UOKiK dotyczącą nałożenia kary na polski Amazon za stosowanie tzw. Dark Patterns przy zakupach. Ja, dzielę się swoją pozytywną historią współpracy z Amazonem, gdzie na czacie otrzymałem rekompensatę w postaci 25 zł dodanej do konta za różnicę wynikająca z zakupu produktu. Dlaczego zatem taka decyzja UOKiK? Próbujemy to zrozumieć, analizując sytuację.
  Podwyżki = narzekanie: Poruszamy również temat narzekań na podwyżki cen usług. Przykładem jest Orange Flex, który podniósł cenę swojej subskrypcji o 5 zł, co wywołało falę niezadowolenia wśród użytkowników. Dyskutujemy, czy taka reakcja jest uzasadniona, biorąc pod uwagę ogólny wzrost cen i jakość oferowanej usługi.

  Na koniec, z sercem pełnym nadziei na piękne, słoneczne dni, żegnamy się z Wami, życząc wszystkiego najlepszego na nadchodzące święta wielkanocne. Nie zapomnijcie umyć okien, aby móc w pełni cieszyć się wiosennym słońcem!

  Pamiętajcie, żeby subskrybować nasz podcast wszędzie gdzie możecie! Do usłyszenia wkrótce!

  PozdrawiamyAdam i Jan

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Adam BorodoIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Jan Urbanowicz

  Rozdziały:

  00:00:00: Intro 00:00:41: Czy okna już wymyte? 00:12:57: Bing.com z nagrodami 00:24:03: Wszystko zależy od obsługi 00:50:58: Amazon.pl z karą 00:58:37: Podwyżki = narzekanie 01:13:01: Kończymy 01:14:59: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 15 min
  #219 - Coo Proszeeeeee

  #219 - Coo Proszeeeeee

  Czy ma ktoś pod ręką szampana? Odcinek w czteroosobowym składzie to z pewnością okazja do świętowania. Zapraszamy na kolejne, cudowne, cotygodniowe spotkanie z naszymi skromnymi osobami, na którym się dużo dowiecie, pośmiejecie i być może też nie zaśniecie. No oczywiście, że nie zaśniecie, bo tematy były bardzo ciekawe, a wśród nich:


  Czy LPP wycofało się z Rosji?
  Zwolnienie przez Skype
  Dzikie plakaty wyborcze
  Butelka wódki opowiadająca o szkodliwych właściwościach… wódki

  Zapraszamy na patreon.com/lpkpodcast, aby wspierając nas otrzymać dostęp do dodatkowych odcinków FlatWhite.  PozdrawiamyAdam, Adam S., Maciej, Kuba,

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Maciej WelzIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Adam Sobina, Maciej Welz, Jakub ŚciskZostań patronem #LPK  Rozdziały:

  00:00:00: Intro

  00:00:40: Small talk ludowy

  00:06:10: LPP

  00:23:47: Zwolniona przez Skype

  00:40:03: Dzikie plakaty wyborcze

  00:52:52: Wódka z charakterem

  00:59:15: Kończymy

  01:02:47: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 3 min
  #218 - Sekcja ogrodnicza

  #218 - Sekcja ogrodnicza

  Cześć wszystkim! W dzisiejszym wpisie rzucimy okiem na najnowszy odcinek naszego podcastu – #218 Sekcja ogrodnicza. Jak wiosna daje o sobie znać, tak my dajemy o sobie słyszeć, przynosząc Wam garść tematów prosto z naszego ogrodu (i nie tylko).  Tematy odcinka:


  Sekcja ogrodnicza – Jak trudno jest kupić dobrą kosiarkę online – moja odyseja zakupowa i kilka wskazówek, które mogą oszczędzić Wam nerwów.
  Gdzie nie ma trawy – Natura i życie bez śladu – inspirująca rozmowa z gościem kwietniowego odcinka „Inna Kultura”, który podzielił się z nami swoją filozofią życia w zgodzie z przyrodą.
  Gala Oskarów – Filmowe święto oczami znawcy – Janek w roli głównego krytyka, przeprowadza nas przez labirynt tegorocznych nagród Oskarów, z niezawodnym zmysłem na filmowe perełki.
  CDA – Czym jest fenomen CDA? – zastanawiamy się, jak platforma znana z „szemranych” kopii utrzymuje się na powierzchni i przyciąga widzów.
  InPost – Nowa usługa wysyłkowa – czy paczkomaty InPostu zmienią rynek korespondencji jak znamy?

  No i to by było na tyle, jeśli chodzi o odcinek #218. Mam nadzieję, że znaleźliście coś dla siebie w naszym ogrodniczym (i nie tylko) mixie tematów. Nie zapomnijcie subskrybować naszego podcastu, żeby nie przegapić kolejnych odcinków!

  PozdrawiamyAdam i Jan

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Adam BorodoIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Jan Urbanowicz  Rozdziały:

  00:00:00: Intro

  00:00:40: Small Talk

  00:03:34: Sekcja ogrodnicza

  00:21:27: Gdzie nie ma trawy

  00:29:45: 96 Gala Oskarów

  00:43:59: CDA

  00:50:28: InPost

  01:01:48: Kończymy

  01:05:36: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 6 min
  #217 - Biały Miś

  #217 - Biały Miś

  dniu nagrywania tego odcinka świat obiegła przerażająca wiadomość. Czy to koniec świata? Wojna? Katastrofa klimatyczna? Nie! To Facebook na chwilę przestał działać. Mimo tej „olbrzymiej” przeszkody komunikacyjnej spotkaliśmy się by nagrać (jak nam się wydawało) #216 odcinek LPK. Oczywiście chodziło o odcinek #217, jak widzicie w tytule. ????

  A poruszyliśmy w nim następujące tematy:


  Tysiące zgłoszeń o awarii Mety
  Parę słów o kobietach w dzień ich święta
  Najczęstsze błędy językowe w polskim Internecie w 2023
  Biały Miś z Krupówek za 20 zł.
  Ciąg dalszy wojen cenowych Biedronki i Lidla

  Zachęcamy do wspierania LPK na patreon.com/lpkpodcast aby dostać dostęp do odcinków FlatWhite dla patronów.  PozdrawiamyAdam, Maciej, Kuba,

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Maciej WelzIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Adam Sobina, Maciej Welz, Jakub ŚciskZostań patronem #LPK  00:00:00: Intro

  00:00:40: Trochę spóźnieni

  00:02:31: Skończyła się Meta

  00:07:33: Wszystkiego Najlepszego Słuchaczki

  00:23:07: Błędy językowe w polskim Internecie

  00:38:58: Biały Miś za 20 zł

  00:47:03: A teraz Lidl

  00:59:20: Kończymy

  01:02:56: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 3 min
  #216 - Podcast Żywnościowy

  #216 - Podcast Żywnościowy

  Rozwinięciem tematu odcinka niech będzie: Od Dyskontów do Strajku Rolników!

  W najnowszym odcinku naszego podcastu „Luźno Przy Kawie”, spotykamy się razem z Jankiem, jak zwykle nie trzymając się kurczowo protokołu, łączymy się zdalnie, by przebrnąć przez mieszankę tematów tak różnorodnych, jak oferta polskich dyskontów i… zdjęcia stóp. Tak, dobrze czytacie. Oto krótki przewodnik po naszej dzisiejszej podróży przez meandry aktualności i internetowych absurdów.

  Zanim zagłębimy się w meandry dyskusji, pozwólcie, że przywitamy Was ciepłym „Cześć!” przy filiżance kawy (lub herbaty, kto co woli). Dziś w „Luźno Przy Kawie” zabieramy Was w podróż od kuchni, przez polskie dyskonty, aż po… no właśnie, zobaczcie sami.

  Tematy odcinka:


  wikifeet
  Reklama Porównawcza - Biedra kontra Lidl
  Polityczny bełkot
  Digital 2024
  Segment Książkowy.  Cały opis wraz z linkami dostępny na naszej stronie.

  PozdrawiamyAdam i Jan

  Instagram: @LuznoPrzyKawieTwitter: @LuźnoPrzyKawieFacebook: @LPKpodcastProjekt okładki: Adam BorodoIdentyfikacja wizualna: High5Studio.plGłosy: Adam Borodo, Jan Urbanowicz  Rozdziały

  00:00:00: Intro

  00:00:44: Dzień dobry!

  00:04:01: Zdjęcia stóp

  00:14:02: Reklama porównawcza

  00:32:25: Polityczny syf

  00:49:18: Digital w Polsce 2024

  01:00:28: Segment książkowy

  01:06:18: Kończymy

  01:07:26: Outro


  ---

  Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/luzno-przy-kawie/message

  • 1 hr 7 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
1 Rating

1 Rating

Top Podcasts In News

Serial
Serial Productions & The New York Times
The Daily
The New York Times
Up First
NPR
The Tucker Carlson Podcast
Tucker Carlson Network
The Ben Shapiro Show
The Daily Wire
The Megyn Kelly Show
SiriusXM

You Might Also Like

YesWas | Podcast
Wojtek Wieman, Arlena Witt
Techlove - z miłości do technologii
Techlove - z miłości do technologii
MacGadka 🎙 – podcast MyApple
Michał Masłowski, Miłosz Staszewski
Podcast o technologii
Kanał o technologii
WojewódzkiKędzierski
Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
Podcast Lepiej Teraz
Radosław Budnicki