10 episodes

Přímá linka do světa dětských knih.

Podcast z Knihozem‪ě‬ Podcast z Knihozemě

  • Arts

Přímá linka do světa dětských knih.

  S Petrem Horáčkem o kouzlu ilustrací pro děti

  S Petrem Horáčkem o kouzlu ilustrací pro děti

  Desátá epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. V tomto díle se naše moderátorka Naďa Reviláková vydává za mezinárodně oblíbeným ilustrátorem a autorem dětských knih Petrem Horáčkem popovídat si o jeho knihách. Krom toho se zapovídají také o tom, jakým způsobem knihy ilustruje, o tématech jeho knížek a o důležitosti ilustrace v dětských knihách.

  • 29 min
  O Harry Potterovi s Galinou Miklínovou

  O Harry Potterovi s Galinou Miklínovou

  Devátá, speciální, epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. Tento díl je třetí ze tří, ve kterém se naše moderátorka Naďa Reviláková vydala do magického světa jednoho z nejznámějších čarodějů všech dob – Harryho Pottera. V této první epizodě společně s Ondřejem Müllerem, českým tatínkem Harryho Pottera, a ilustrátorkou Galinou Miklínovou zavzpomínají na cestu obálky prvního dílu a ilustrací uvnitř a proberou i řadu doplňkových knih v Bradavické knihovně.

  • 28 min
  O Harry Potterovi s Vladimírem Medkem

  O Harry Potterovi s Vladimírem Medkem

  Osmá, speciální, epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. Tento díl je druhý ze tří, ve kterém se naše moderátorka Naďa Reviláková vydala do magického světa jednoho z nejznámějších čarodějů všech dob – Harryho Pottera. V této první epizodě společně s Ondřejem Müllerem, českým tatínkem Harryho Pottera, a překladatelem Vladimírem Medkem zavzpomínají na to, jak se kdysi knihy překládaly a proberou i vznik některých, dnes už zažitých, jmen a výrazů.

  • 32 min
  O Harry Potterovi s Ondřejem Müllerem

  O Harry Potterovi s Ondřejem Müllerem

  Sedmá, speciální, epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. Tento díl je první ze tří, ve kterém se naše moderátorka Naďa Reviláková vydala do magického světa jednoho z nejznámějších čarodějů všech dob – Harryho Pottera. V této první epizodě společně s Ondřejem Müllerem, českým tatínkem Harryho Pottera, zavzpomínají na jeho začátky v České republice a proberou to, zda je tato série i dnes stále relevantní pro dětské čtenáře.

  • 33 min
  Ivona Březinová a příběhy, které pomáhají

  Ivona Březinová a příběhy, které pomáhají

  Šestá epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. V tomto díle se naše moderátorka Naďa Reviláková vydává za oblíbenou autorkou dětských knih Ivonou Březinovou popovídat si o sérii GO! a jejích knihách v edici Má to háček. Krom toho se zapovídají také o tom, jak probíhá příprava na psaní v prostředí, které neznáte.

  • 31 min
  S dětmi na cestách

  S dětmi na cestách

  Pátá epizoda podcastu zaměřujícího se na dětské knihy. V tomto díle se naše moderátorka Naďa Reviláková rozhodla využít blížícího se léta a ním spojených letních prázdnin a zaměřit se na téma cestování s dětmi. O tom, jak udělat výlety a dovolené pro děti zábavnější se pobavila s autorkou Hravého průvodce Prahou a nově vyšlou knihou Hravý průvodce Českem, Ivou Petřinovou. Doporučení na tyto průvodce přidala i Tereza Tobiášová, moderátorka, scénáristka a nově i autorka připravované knihy s názvem Terezina dobrodružství, ve které je cestování s dětmi také ústředním tématem.

  • 33 min

Top Podcasts In Arts

NPR
Avery Trufelman
The Moth
Blind Nil Audio and Pod People
Roman Mars
WaitWhat

You Might Also Like