26 episodes

Dwie dziewczyny z Polski omawiają świat. Zjawiska społeczne, internet, kultura, a czasem na kanapę wchodzi nam pies.

Powiedz, siostro Marta Nowak & Kasia Babis

  • Society & Culture

Dwie dziewczyny z Polski omawiają świat. Zjawiska społeczne, internet, kultura, a czasem na kanapę wchodzi nam pies.

  #26 TATA MATY ZMUSZA NAS DO NAGRYWANIA OD SZESNASTU GODZIN

  #26 TATA MATY ZMUSZA NAS DO NAGRYWANIA OD SZESNASTU GODZIN

  Razem z naszym kumplem Marcinem Matczakiem analizujemy fenomen harowania 16 godzin dziennie. A oprócz tego: najgorsze ogłoszenie o pracę ever, retrobohema aktorska i dobre rady starych ciotek w segmencie Powiedz Siostrom.

  ___
  Partnerem odcinka jest BookBeat - aplikacja do słuchania audiobooków. Kod na miesiąc Premium za free: powiedzsiostro https://www.bookbeat.pl/powiedzsiostro?utm_source=podcast&utm_medium=influencer&utm_campaign=powiedz+siostro+30+days&utm_content=podcast

  ____
  Wizualizacja, ile to jest miliard: https://mkorostoff.github.io/1-pixel-wealth/  Formularz Powiedz Siostrom: https://docs.google.com/forms/d/1qLZPPsGODEX8NcOTSK3_p8VagjDd9EUplvOFN0ScK8gPatronite: https://patronite.pl/powiedzsiostro

  • 2 hr 14 min
  #25 MARUDZENIE O SZOPENIE

  #25 MARUDZENIE O SZOPENIE

  Konkurs Chopinowski, sztuka współczesna i nasze pamiętniki z wakacji. A w bonusie Tomasz Karolak zachęcający do badań piersi oraz oczywiście segment Powiedz Siostrom.

  ___
  Kod rabatowy (-40%) na książki Wydawnictwa Poznańskiego na wydajenamsie.pl: powiedzsiostro  
  Regulamin konkursu: https://drive.google.com/file/d/1Ogfk9vCxksRnJEUGouOuAqGz6q4e2ILP/view?usp=sharing

  • 2 hr 19 min
  #24 STRASZNE BAŚNIE

  #24 STRASZNE BAŚNIE

  Czytamy straszne, kriperskie polskie baśnie z pradawnego zbiorku, który Kasia wygrzebała na Polonie. Na ten odcinek składają się dwa bonusy, które już wcześniej obejrzeli/usłyszeli nasi Patroni i Matronki - dzisiaj udostępniamy je wszystkim. A za tydzień wracamy pełną parą, już po urlopach, z regularnymi odcinkami!

  • 49 min
  #23 MADKI POLKI

  #23 MADKI POLKI

  Czytamy posty z grupy "Żałuję rodzicielstwa", snujemy plany rodzinnej wioski i ogólnie bardzo dużo mówimy o byciu matką, czyli sprawie, na której kompletnie się nie znamy. A w bonusie spór o szkalowanie Polski oraz reklama piwa Sławomira Mentzena.  

  Legalna aborcja. Bez kompromisów: https://www.facebook.com/legalnaaborcjabezkompromisow

  • 1 hr 54 min
  #22 HOT COUTURE

  #22 HOT COUTURE

  Omówienie stylówek z MET Gali, modowe projekty 9-letniej Kasi i pamiętnik 6-letniej Marty. A do tego kobiecy futbol amerykański oraz - zwyczajowo - mądre poradnictwo w Powiedz Siostrom.
  Spotkanie z nami na Coperniconie: 25.09 (sobota), godz. 14.00, Sala Popkulturowa 1
  Sponsorem odcinka jest http://Biblioteczka.net – abonament książkowy stworzony przez ArtRage – co miesiąc dostajesz paczkę książek prosto do domu lub paczkomatu.
  Do tego http://biblioteczka.net ma teraz dla Was prezent – pierwsze 100 osób, które użyją kodu rabatowego „powiedzsiostro” za pierwszy miesiąc w pakiecie podstawowym (1 książka) zapłaci tylko 5 złotych.
  https://biblioteczka.net to abonament książkowy z paczką niespodzianką w trzech opcjach: 1 książka miesięcznie – 29 PLN, 3 książki miesięcznie – 69 PLN, 5 książek miesięcznie – 99 (cena zawiera koszty przesyłki kurierem lub paczkomatem). W ramach abonamentu wybieracie, jakie gatunki literackie was interesują, możecie też wgrać swoją listę książek z GoodReads, żeby uniknąć „dubla” w paczce-niespodziance.

  • 2 hr 1 min
  #21 JARAM SIĘ WYDZIARANYMI SIOSTRAMI

  #21 JARAM SIĘ WYDZIARANYMI SIOSTRAMI

  Ranking tatuaży Kasi w kolejności od najmniej do najbardziej krindżowych, więzienne dziary, nowa niszowa grupa na FB i w ogóle myśli przerurzne. Gościnnie występują zaś: Krowa, Staszek i cosplay Drogi do Eldorado.

  • 1 hr 46 min

Top Podcasts In Society & Culture

You Might Also Like