244 episodes

Kanāla ReTV podkāsti

ReTV ReTV

  • Sports

Kanāla ReTV podkāsti

  Zini savas tiesības S3E1. Goda un cieņas aizsardzība tiesā

  Zini savas tiesības S3E1. Goda un cieņas aizsardzība tiesā

  Dzīvojot demokrātiskā sabiedrībā, esam tiesīgi izteikties, arī kritizēt. Un tieši paužot kritiku, vienmēr jāatceras, ka tā ir jāpamato patiesos un pārbaudāmos faktos. Ja paustā informācija ir melīga un nomelno citu cilvēku reputāciju, par to var iestāties pat kriminālatbildība. Raidījumā lūkosim kā saprast Civillikumā noteikto – katram ir tiesības prasīt tiesas ceļā atsaukt ziņas, kas aizskar viņa godu un cieņu, kā arī saņemt mantisku kompensāciju par šādas darbības rezultātā nodarīto morālo kaitējumu. Studijas viesi Rīgas pilsētas tiesas tiesnese Ilona Rūķe un Dr.iur. zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība docente Dana Rone.

  #SIF_MAF2022

  • 47 min
  Izšķirtspēja S3E1. Dite Liepa

  Izšķirtspēja S3E1. Dite Liepa

  Dīvaini veidoti teikumi, savādu vārdu izmantošana reklāmās – apzināta vēlme pievērst uzmanību vai paviršības un nezināšanas kļūdas? Kāpēc nepieciešama, tā dēvētā, vieglā latviešu valoda? Vai to gatavi ne vien iemācīties, bet arī lietot birokrāti saziņā ar cilvēkiem? Kad iederīgi spēcīgāki vārdi un citos apstākļos pat nepieņemama leksika, klausies sarunā ar Rīgas Stradiņa universitātes docenti Diti Liepu. 

  #SIF_MAF2022

  • 46 min
  Zini savas tiesības S3E2. Tuvinieka aprūpe un pārstāvniecība vecumdienās

  Zini savas tiesības S3E2. Tuvinieka aprūpe un pārstāvniecība vecumdienās

  Vairums cilvēku nekad dzīvē nav saskārušies ar tiesvedību. Tomēr neplānotas situācijas, kad nepieciešama tiesas iesaiste, lai risinātu pavisam sadzīviskus jautājumus savu tuvinieku vārdā, kuri to vairs nespēj, var ienākt katrā ģimenē. Raidījumā runāsim par pagaidu aizgādnības nodibināšanu, kā tas notiek un kāpēc tā nepieciešama. Skarsim sāpīgu tēmu – vai tuviniekiem – bērniem un mazbērniem – vienmēr ir pienākums uzņemties rūpes par vecā cilvēka interešu pārstāvēšanu, kopšanu un uzturēšanos sociālās aprūpes iestādēs. Piemēram, ja ģimeniskās saites pastāv tikai “uz papīra”, bet attiecības dzīves laikā nav izveidojušās. Raidījuma viesi Zemgales rajona tiesas tiesnese Sarmīte Daukšte un Rīgas bāriņtiesas Juridiskās nodaļas vadītāja Marija Ļeonova.

  #SIF_MAF2022

  • 47 min
  Izšķirtspēja S3E2. Ernests Pūliņš-Cinis

  Izšķirtspēja S3E2. Ernests Pūliņš-Cinis

  Naida maigākās versijas ir aizkaitinājums un nepatika. Tomēr, ja sasniegta robeža, kad vairs nekautrējamies teikt – ienīstu! – jāatceras, ka nedrīkstam kļūt par visaptverošu negatīvu emociju nesējiem. Kā nodalīt rīcību no sajūtām, saprotot, kas ir pieņemami, kas jau ir ārpus mūsu pieļaujamā un grauj vērtību sistēmu? Saruna ar RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārstu psihoterapeitu Ernestu Pūliņu-Cini.

  #SIF_MAF2022

  • 46 min
  Zini savas tiesības S3E3. Bērna paternitātes noteikšanas tiesiskie aspekti

  Zini savas tiesības S3E3. Bērna paternitātes noteikšanas tiesiskie aspekti

  Šoreiz tuvplānā būs ļoti sensitīva un aktuāla tēma, kas skar ģimeni un cilvēku savstarpējās attiecības – bērna izcelšanās noteikšana, ko svešvārdā dēvē par paternitāti. Skaidrosim, kas ir paternitātes pieņēmums, kā paternitātes noteikšana norit tiesas ceļā, kāpēc likumdevējs ir ierobežojis laiku, kurā ir iespējams apstrīdēt paternitāti un vai vienmēr izšķirošā loma būs DNS ekspertīzei jeb bērna bioloģiskai izcelsmei? Raidījuma viesi Dr.iur. zvērināta advokāte, Biznesa augstskolas Turība docente Dana Rone un Rīgas rajona tiesas tiesnese Ieva Čudina.

  #SIF_MAF_2022

  • 47 min
  Izšķirtspēja S3E3. Gunita Putns

  Izšķirtspēja S3E3. Gunita Putns

  Pat to pedagogu, kas uz skolu iet kā uz parastu darbu, bez dižas misijas apziņas, trūkt. Par izcilajiem nemaz nerunājot. Un būtu trūcis par vienu vairāk, ja Gunita Putns pēc vilšanās, cik nevērīga daļai audzēkņu ir attieksme pret mūsu valsts valodu, zaudētu savu sapni, savu pārliecību, ka viņa ir savā īstajā vietā – klases priekšā. 

  #SIF_MAF2022

  • 46 min

Top Podcasts In Sports

Pardon My Take
Barstool Sports
The Bill Simmons Podcast
The Ringer
New Heights with Jason and Travis Kelce
Wave Sports + Entertainment
The Dan Le Batard Show with Stugotz
Dan Le Batard, Stugotz
Have A Seat with Jason Benetti and Dan Dickerson
MLB.com
Club Shay Shay
iHeartPodcasts and The Volume