90 episodes

Co se vám vybaví, když se řekne umění? Co se vám vybaví, když se řekne práce? Co se vám vybaví, když se řekne svědomí?

Schůzky Tomáše Berana Tomáš Beran

  • Arts

Co se vám vybaví, když se řekne umění? Co se vám vybaví, když se řekne práce? Co se vám vybaví, když se řekne svědomí?

  #90 Jan Cága

  #90 Jan Cága

  Rodák z Hodonína žijící v Brně, několikanásobný držitel ocenění Czech Press Photo, „výtvarný dokumentarista“ systematicky pracující na dlouhodobých projektech, které velmi subjektivní optikou zkoumají svět kolem nás. To je stručná charakteristika Jana Cágy, neúnavného „hledače pravdy“ a experimentátora.

  http://caga.cz/

  • 1 hr 32 min
  #89 Jan Mihaliček

  #89 Jan Mihaliček

  Honzovo jméno není třeba představovat. Ve světě reportážní a především dokumentární fotografie patří ke stálicím nezpochybnitelných kvalit. Dobré jméno si vybudoval ve spojení s Lidovými novinami a časopisem Týden, u jehož zrodu v 90. letech stál. Dnes je svobodným fotografem a s jeho nezaměnitelným rukopisem se můžeme střetávat na mnoha platformách, často i ve spojení se spolkem 400 ASA, jehož je spoluzakladatelem. S Honzou jsme si povídali o jeho dětství v socialismu i fotografických začátcích. Nevynechali jsme ani divoké devadesátky a nemohlo nedojít na filozofická témata, včetně stále aktuálnější polemiky o tom, kam se fotografie ubírá...

  • 2 hr 9 min
  #88 Honza Žirovnický

  #88 Honza Žirovnický

  Honza je špičkový reportážní fotograf na volné noze a, jak už to tak bývá, poznali jsme se před lety na jedné akci a měli jsme tak společné téma. Celou dobu mě udivuje jak širokého spektra motivů Honza dosahuje, nicméně za sebe bych vypíchnul jeho práci pro organizaci Oktagon, kde fotografuje zápasy bojových sportů a promo, a také naši společnou zálibu - letadla. 

  https://www.janzirovnicky.cz/

  • 1 hr 48 min
  #87 Kamil Rodinger

  #87 Kamil Rodinger

  Kamil, který letos slaví šedesátku, je fotografický profesionál, jehož život se častokrát odráží od šťastných náhod a setkání. Fotografii miloval už jako dítě a stejně tak i Formuli 1. Povídali jsme si o tom do jakých profesních nebo geografických končin ho život zavál, o jeho práci v TV Nova nebo v časopise Playboy. Dnes se Kamil věnuje i vyhledávaným kursům a workshopům s atraktivními žánry glamour nebo akt.

  • 1 hr 51 min
  #86 Roman Černý

  #86 Roman Černý

  Roman "Black" Černý je podle svého vlastního tvrzení "jenom takovej pankáč". Jeho otisk v tuzemské komerční fotografii je však velmi silný a originální. Zejména svérázné pojetí portrétního žánru nepostrádá nadhled a humor, což se na tuzemské scéně moc nevidí. Romanovy snímky bezpochyby znáte například ve spojení s kapelami J.A.R. nebo Monkey Business, nicméně Roman fotí nejen tuzemské hvězdy, v portfoliu má i fůru zahraničních.

  • 1 hr 52 min
  #85 Saša Dobrovodský

  #85 Saša Dobrovodský

  Saša je nejen úspěšný komerční fotograf, ale také osobitý výtvarník a světoběžník. Ke své práci i volné tvorbě využívá digitální i analogovou techniku rozmanitých formátů. Jeho série "Plebejské dny" kombinuje meditativní dokumentární přístup s existenciálním podtextem, zabalený do působivých barevných kombinací.

  • 1 hr 30 min

Top Podcasts In Arts

Fresh Air
NPR
The Moth
The Moth
McCartney: A Life in Lyrics
iHeartPodcasts and Pushkin Industries
99% Invisible
Roman Mars
Fantasy Fangirls
Fantasy Fangirls
RISK!
RISK!

You Might Also Like

Podcast Nuly Sobě
Studio ZERO Limits
Fotka jako řemeslo
Jiří Lízler
Fujifilm X-Talk
Fujifilm CZ
U Kulatého stolu
Forcapture
Prostor X
Martin Bartkovský, Martin Bryś, Oliver Adámek
Čestmír Strakatý
Čestmír Strakatý