31 Folgen

Podcast by ToMasz w Krakowie

ToMasz w Krakowie ToMasz w Krakowie

  • Gesellschaft und Kultur

Podcast by ToMasz w Krakowie

  Rozmowa z prof. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich

  Rozmowa z prof. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich

  Zachęcamy do wysłuchania podcastu z rozmowy z prof. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, którą przeprowadziła Inesa Yeghiazaryan i Tomasz Pytko 13 maja #online.

  W rozmowie poruszono tematy dotyczące m.in.: praworządności w Polsce i regionie, roli Kościoła, aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego, zaufania do władzy publicznej, poczucia przynależności do samorządu, edukacji obywatelskiej, spółek skarbu państwa.

  Punktem wyjścia do dyskusji była książka #ObywatelPL: https://obywatelpl.pl/

  Spotkanie odbyło się w ramach Salonu All In UJ.

  • 1 Std. 35 Min.
  Uwaga! Panika! - rozmowa w ramach Science First #14

  Uwaga! Panika! - rozmowa w ramach Science First #14

  Nagranie rozmowy w ramach cyklu Science First - poznaj praktyczny wymiar nauki. Rozmowa "Uwaga! Panika!" odbyła się bez udziału publiczności ze względu na pandemię. Rozmówczynią była dr Agata Blaut, adiunkt w zakładzie Psychologii Klinicznej Instytutu Psychologii UJ. Nasza rozmowa dotyczyła zaburzeń lękowych i depresji, szczególnie w ujęciu obecnego odosobnienia.

  • 31 Min.
  Czy umysł można trenować jak mięśnie? - dyskusja w ramach Science First #4

  Czy umysł można trenować jak mięśnie? - dyskusja w ramach Science First #4

  Nagranie dyskusji w ramach cyklu Science First - poznaj praktyczny wymiar nauki. W dyskusji "Czy umysł można trenować jak mięśnie?" wziął udział: prof. Edward Nęcka, kierownik Zakładu Psychologii Eksperymentalnej w Instytucie Psychologii UJ i Aleksandra Adamiec psycholożka sporu. Dyskusję moderowała dr Samuel Nowak i Tomasz Pytko.
  Zapraszamy na stronę internetową projektu:
  http://lux.psychologia.uj.edu.pl/sciencefirst/

  • 1 Std. 23 Min.
  Listy do kwarantanny - rozmowa w ramach Science First #13

  Listy do kwarantanny - rozmowa w ramach Science First #13

  Nagranie rozmowy w ramach cyklu Science First - poznaj praktyczny wymiar nauki. Rozmowa "Listy do kwarantanny" odbyła się bez udziału publiczności ze względu na pandemię. Rozmówczynią była dr hab. Małgorzata Opoczyńska-Morasiewicz, prof. UJ, która kieruje w Instytucie Psychologii UJ Zakładem Psychologii Zdrowia. Jest również aktywną psychoterapeutką. W zakresie psychoterapii specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej osób z zaburzeniami lękowymi (nerwicowymi), z zaburzeniami związanymi ze stresem, z zaburzeniami nastroju (depresyjnymi), z zaburzeniami osobowości, z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymi używaniem substancji psychoaktywnych, a także z zaburzeniami psychotycznymi.

  • 40 Min.
  Psycholożka Joanna Grzymała - Moszczyńska gościem 70. audycji ToMasz w Krakowie

  Psycholożka Joanna Grzymała - Moszczyńska gościem 70. audycji ToMasz w Krakowie

  Dr Joanna Grzymała Moszczyńska jest psycholożką, trenerką antydyskryminacyjną, pracuje w Instytucie Psychologii UJ, angażuje się w prace w Komisji Zakładowej OZZ Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Jagiellońskim, wieloletnia aktywistka równościowa, praw kobiet i ekologiczna. Jest współautorką niedawno wydanej książki o psychologii aktywizmu: "Walcz, protestuj, zmieniaj świat" https://sklep.smakslowa.pl/walcz-protestuj-zmieniaj-swiat.html

  Wpierw część radiowa rozmowy, następnie od 15:10 jej podcastowa kontynuacja.

  • 31 Min.
  Managerka "Kraków w zieleni" Katarzyna Przyjemska-Grzesik gościem 69. audycji ToMasz w Krakowie

  Managerka "Kraków w zieleni" Katarzyna Przyjemska-Grzesik gościem 69. audycji ToMasz w Krakowie

  Katarzyna Przyjemska-Grzesik jest absolwentką ochrony środowiska na AGH, pracuje w Zarządzie Zieleni Miejskiej od początku jej istnienia. Koordynuję projekt "Kraków w zieleni", w ramach którego w krakowskich parkach i na terenach zielonych mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w szeregu wydarzeń tj. “Ćwicz w zieleni”, “Piknikuj w zieleni. Piknik krakowski”, “Kino na trawie”, “Parkobus w zieleni” czy “PrzyStań na plaży”. Celem tych wszystkich działań jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu w zieleni.
  Koordynowała powstanie Centrum Edukacji Ekologicznej "Symbioza", które właśnie zainaugurowało swoją działalność w Lesie Wolskim tuż obok Polany Lea i Ogrodu Zoologicznego.

  Więcej informacji o "Kraków w zieleni": https://krakowwzieleni.pl/ i Centrum Symbioza: https://symbioza-krakow.pl/
  Warto nadmienić, że powstanie Centrum zainicjowali krakowscy aktywiści ekologiczni.

  Wpierw część radiowa rozmowy, następnie od 15:50 jej podcastowa kontynuacja.

  • 30 Min.

Top‑Podcasts in Gesellschaft und Kultur