20 episodis

Pòdcasts de la revista digital Clip de Teatre de crítica de les estrenes de Barcelona, en línia des del 2001. Hemeroteca de les principals estrenes de cada temporada [https://www.andreusotorra.com/teatre/clipdeteatre]

CLIP DE TEATRE Andreu Sotorra

    • Comèdia

Pòdcasts de la revista digital Clip de Teatre de crítica de les estrenes de Barcelona, en línia des del 2001. Hemeroteca de les principals estrenes de cada temporada [https://www.andreusotorra.com/teatre/clipdeteatre]

    «Girls Like That (Noies d'aquestes)»

    «Girls Like That (Noies d'aquestes)»

    Ball de gronxadors. Crítica teatral de l'obra «Girls Like That (Noies d'aquestes)», d'Evan Placey. Traducció de Nan Vidal. Intèrprets: Cristina López, Aida Llop, Clara Moraleda, Marta Niell i Laura Porta. Escenografia, vestuari i disseny gràfic: Nien Boots. Ajudant d'escenografia: Ton Kemper. Espai sonor: Laura del Pino i Carles Solsona. Disseny d’il·luminació: Daniel Gener. Comunicació: Paula Castillo. Vídeo: Paula Castillo i Laura del Valle. Fotografia: Henry Sorribas. Producció i distribució: Cristina Ferrer (Tot Produccions). Ajudant de producció: Judit Ferrer. Producció escolars: Georgina Armengou i Berta Solé. Direcció d’actrius i moviment: Juan Pablo Mazorra. Direcció musical: Laura del Pino. Direcció escènica: Carles Solsona i Nan Vidal. Companyia: Càlam. Sala Versus Glòries. Barcelona, 15 maig 2022.

    Veu: Andreu Sotorra
    Música: Building With Sand
    Interpretació: Janne Schra i Zuco Sound
    Composició: Zuco Sound
    Àlbum: Muddy / Sweet, 2017

    • 8 min
    «Els colors de Duke Ellington»

    «Els colors de Duke Ellington»

    Dels camps de cotó al Paral·lel. Crítica teatral de l'espectacle «Els colors de Duke Ellington». Creació de Marcel Tomàs. Intèrprets: Marcel Tomàs, Toni Escribano, Xavi Molina, Adrià Bauzà, Jordi Casas, Tomàs Pujol / David Bayés, Aleix Cansell / Jep Perxés, RAúl Gallego, Albert Clapés, Raúl Pérez, Pablo Martín / Maria Cofan. Coreografia i moviment: Marta Ribera. Disseny de llums: Gerard Canadell. Disseny de so: Carles Xirgo. Fotografia i disseny gràfic: Marcel Asso. Vídeo: Arian Botey. Regidoria i comunicació: Irene Vila. Producció i manegement: Susana Lloret. Direcció musical i assanjaments: Xavier Molina i Adrià Bauzà. Direcció artística: Marcel Tomàs. Col·laboració amb Girona Jazz Project. Amb el suport del Festival Temporada Alta. Companyia Cascai Teatre. Teatre Condal, Barcelona, 15 maig 2022.


    Veu: Andreu Sotorra
    Música: Limbo Jazz
    Intèrpretació: Coleman Hawkins i Duke Ellington
    Producció: George Douglas
    Àlbum: Spotlight on Duke Ellington, 2021

    • 5 min
    «Qui no s'atreveix a tremolar»

    «Qui no s'atreveix a tremolar»

    Darrere el teló blau cel de la por. Crítica teatral de l'obra «Qui no s'atreveix a tremolar». Dramatúrgia d'Aura Foguet Seguí. Intèrprets: Carmela Poch, Bàrbara Roig i Manar Taljo. Escenografia i vestuari: Paula Font. Il·luminació: Ganecha Gil. Espai sonor: Clàudia Balletbó i Isabel Archs (Ölivia Musyk). Moviment: Lucía Torres. Fotografia: Isabel Archs. Ajudant de direcció: Elna Roca. Direcció: Aura Foguet Seguí. Companyia La Viciosa. Barcelona, 14 maig 2022.


    Veu: Andreu Sotorra
    Música: Anche senza parlare
    Interpretació: Gabriele Mirabassi i Gianmaria Testa
    Composició: Gianmaria Testa
    Àlbum: Prezioso, 2019

    • 6 min
    «Les bones intencions»

    «Les bones intencions»

    Els picarols de l'hereu Riera. Crítica teatral de l'obra «Les bones intencions», de Marc Artigau. Intèrprets: Míriam Iscla i Joan Negrié. Disseny vestuari: Marc Udina. Confecció vestuari: Goretti Puente i Marc Udina. Construcció escenografia: Oscar Hernandez Pol “Ou”. Disseny llums: Sylvia Kuchinow. Disseny espai: Raquel Ibort. Premsa i comunicació: Anna Fernández. Premsa Centre Arts Lliures Joan Brossa: Gabriella Di Lorenzo. Fotografia i disseny gràfic: Albert Rué. Producció executiva: Joan Negrié. Producció: Eloi Isern. Producció gira: Manel Torres. Distribució: Roser Soler. Direcció: Joan Maria Segura i Barnadas. Producció: Sala Trono. Centre de les Arts Lliures - Fundació Joan Brossa. Barcelona, 13 maig 2022.

    Veu: Andreu Sotorra
    Música: L'hereu Riera
    Intèrpret: Emili Vendrell
    Composició: M. Cubedo
    Àlbum: Cançons del nostre país, 1995

    • 6 min
    «El pes d'un cos»

    «El pes d'un cos»

    Laia Marull elevada a la tercera potència. Crítica teatral de l'obra «El pes d'un cos», de Victoria Szpunberg. Composició musical: Carles Pedragosa, Joan Solé i Sabina Witt. Intèrprets: Quim Àvila, Laia Marull, Carles Pedragosa / David Marcé i Sabina Witt. Escenografia: Judit Colomer. Vestuari: Albert Pascual. Il·luminació: Marc Lleixà. So: Joan Solé i Guillem Rodríguez. Vídeo: Joan Rodón. Moviment coreogràfic: Montse Colomé. Disseny capgròs original: Silvia Delagneau. Direcció de producció: Carles Manrique. Direcció tècnica: Xavier Xipell. Ajudanta de producció: Laura Alonso. Disseny gràfic: Maria Picassó. Fotografies: David Ruano. Distribució Magnetica Management: Elena Blanco. Amb la col·laboració del Teatre Plaza de Castelldefells. Equips tècnics i de gestió del TNC: Producció: Velvel Events, Centro Dramático Nacional i Teatre Nacional de Catalunya. Ajudant de direcció: Iban Beltran. Direcció: Victoria Szpunberg. Sala Petita. Teatre Nacional de Catalunya, Barcelona, 12 maig 2022.

    Veu: Andreu Sotorra
    Música: The Internationale (versió russa)
    Interpretació: URSS Soviet Chorus
    Composició: Eugène Pottier (lletra) i P. Degeyter (música)
    Àlbum: The Internationale Communists Versions, 2011

    • 11 min
    «Company»

    «Company»

    Ser conco mig segle enrere. Crítica teatral de l'obra «Company». Música i lletra: Stephen Sondheim. Llibret: George Furth. Traducció del llibret a l'espanyol: Ignacio García May. Traducció de les lletres a l'espanyol: Roser Batalla. Intèrprets: Roger Berruezo, María Adamuz, Albert Bolea, Lorena Calero, Lydia Fayrén, Roberto González, Dulcinea Juárez, Silvia Luchetti, Anna Moliner, Julia Möller, Paco Morales, Marta Ribera, Carlos Seguí, Rubén Yuste. Covers: Carmen Barrantes, Nando González, Beatriz Mur, Mariola Peña, Ángel Saavedra. Orquestra: Lavinia Curt, Irene Ortega, Luís E. Iglesias, Mireia Plá, Sergio Martín, Pablo Espinosa, Matías Míguez, Pedro Valdivielso, Curro Ávila / Sergio Bernabé, Jorge Lorente, Julio Marín, Gustavo Llull, Arianna Pijoan. Capitana de ball: Beatriz Mur. Coreografia: Borja Rueda. Escenografia: Alejandro Andújar. Il·luminació: Juan Gómez-Cornejo i Carlos Torrijos. Vestuari: Antonio Belart. Vídeo: Joan Rodón i Emilio Valenzuela. So: Roc Mateu. Caracterització: Sandra Lara. Director resident: Rubén Yuste. Vocal coach i ajudanta de direcció escènica: Mamen Márquez. Ajudanta de direcció: Yolanda Jiménez Polonio. Ajudanta de direcció musical: Olga Domínguez de León. Ajudanta d'escenografia: Alejandra González. Ajudanta de vestuari: Maria Maraver. Segona ajudanta de direcció: Stella Banderas. Apuntadora: Lola Rosales. Assistenta de vestuari en pràctiques: Julia Merino. Instructora de lluita escènica Azahara Margon. Regidoria: Maria Laporta i Sandra Pindado. Il·luminació: Albert Pastor, Silvia Vicente, Raúl Cámara i Linsay Cabello. Microfonista: Iker Rañé. Sastreria: Isabel Povedano i Airam Padilla. Maquinària: Carlos Andrés i Maravilla Molina. Maquinària, automatismes i utillatge: Alejandro G. Navarro. Caracterització: Jair Saiz i Maru Sáinz. Construcció escenografia: Pascualín Estructures, HOAC, May Servicios para Espectáculos, S.L., Peroni, Readest, Big Image, Luis Moya i J. Luís Salmerón-Cube Peak. Fotografia escenografia: Rocío Segura. Confecció vestuari: Petra Porter Sastrería de Espectáculo, Sastrería Guzmán, Ángel Palazuelos Alta Costura i Montesco Alta Costura. Sabateria: Maty. Il·luminació/Vídeo: Fluge Audiovisuals, Mirror-Balls.co.uk i Proluz Sistemas Integrales. So: Prouyect Arte, See Sound i Iluminate. Material d'orquestra: Percusonic, GUIL i La Musa. Equips: El Telar Rigging, Macro Music i Servistar. Automatismes: Jody Díaz. Transport: Mestras i Taicher. Riggers: Ignacio Andrés, Fernando Castro i Fernando Gutiérrez. Programació d'il·luminació: Sebastian Barcat i Edurdo Chacón. Perruques: Talia. Imatge del cartell: Luis Pérez. Branding i identitat corporativa: Mercedes Carrión i María Fernández. Fotografia escena: Javier Naval. Fotografies: Jesús Domínguez, Marina Luna i Jesús Chacón. Edició i vídeo: Montape. Director de producció i de càting: Marc Montserrat-Drukker. Direcció de producció tècnica: Illusion Stage, Francisco Grande i Moisés Robles. Adjunts a la preproducció: Eli Casanova i Rubens Piquer. Directora gerent de companyia: María Dolores Fort. Gerent d'orquestra: Vanesa Monje. Assistents de producció: Javier Hueso i Lola Rosales. Producció: Teatre del Soho Caixabank. Originalment produïda i dirigida a Broadway per Harold Prince. Orquestracions de Jonathan Tunick. Presentat d'acord amb Music Theatre International. Director musical: Arturo Díez-Boscovich. Direcció: Antonio Banderas. Teatre Apolo, Barcelona, 2 maig 2022.

    Veu: Andreu Sotorra
    Música: Being Alive
    Intèrprets: Raúl Eduardo Esparza
    Composició: Stephen Sondheim (música) i George Furth (lletra)
    Àlbum: Company, 2007

    • 9 min

Top de podcasts a Comèdia

Podium Podcast
SER Podcast
SER Podcast
SER Podcast
Podium Podcast
SER Podcast