Zážeh

Martin Hurych
Zážeh Podcast

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)

  1. Jindřich Fialka | Jak inovační design zvyšuje tržní podíl

    2 DAYS AGO

    Jindřich Fialka | Jak inovační design zvyšuje tržní podíl

    Něco nejde, jak by mělo. Buď letíte, ale stále nízko. Táhne vás to ale dál a dál. A vy furt ne a ne nabrat výšku. A nebo už dávno sedíte na zemi, křídla polámaná útokem dravce, který stále číhá na nejbližším stromě a chystá se si na vás smlsnout. To jsou dva nejčastější momenty, kdy se klienti obracejí o pomoc na inovační designéry. S prosbou o nový letový plán, případně nabroušení drápů na ten souboj se zmíněnou dravou konkurencí. Znělo mi to povědomě, mám stejné zkušenosti. A tak bylo fajn se na podobnou problematiku podívat očima někoho jiného. A prizmatem jiných zákazníků. Proto jsem si do studia pozval šéfa jednoho z pouhých tří inovačních designerských studií v česku, Jindřicha Fialku, CEO společnosti Q Designers. Snažil jsme se z něj vymáčknout odpovědi na následující otázky … 🔸 Jak poznám skvělý design? 🔸 Jak postavit Produkt 2.0? 🔸 Jak dlouho trvá celá inovace a kdy uvidím první výsledky? 🔸 Kdy nemá smysl produkt vylepšovat? 🔸 Jak se liší komerční a nekomerční projekty? Poslechněte si a zjistěte, jak se mi to povedlo. Zároveň si nezapomeňte stáhnout i bonus „Jak jste na tom s využitím designu a inovací ve firmě?“, který pro vás Jindra připravil. Najdete ho na mých webových stránkách www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody

    45 min
  2. Michaela Miklasová & Radek Miškovský | Jak najít, rozvíjet a udržet talenty vaší firmy

    17 SEPT

    Michaela Miklasová & Radek Miškovský | Jak najít, rozvíjet a udržet talenty vaší firmy

    Moje generace o nich pořádá konference. Zakládá nezisky pro vzájemné pochopení. Děsí se momentu, kdy jim přijdou na pohovor. A ještě víc chvíle, kdy s nimi budou muset ve firmě pracovat. Protože prostě jejich doba se blíží a za chvíli budou nejčastější skupinou na pracovním trhu. Generace Z. Jsou tu ale i firmy a lidé, kteří právě tohoto trendu využívají. Sahají si pro nejlepší talenty generace. Zcela cíleně budují byznys model, jež vyzobávání, rozvoj a udržení talentů ve firmě podporuje.  Rozhodně nejsem generace Z. Ale protože jsem si v kariéře něco podobného zažil na vlastní kůži, mám k těmhle firmám jistý sentiment. Proto jsem si pozval Michaelu Miklasovou, Head of Influencom (to je ta z GenZ), a Radka Miškovského, CEO agentury CreatiCom, aby mi přišli před kameru říct, jak to mají právě u nich. Bylo to poslouchání v pravdě doporučeníhodné. Ptal jsem se …  🔸 Kdo nebo co je talent?  🔸 Jak poznat a vybrat talent?  🔸 Jaké jsou hlavní kroky v hledání talentů?  🔸 Jak si ve firmě talent udržet?  🔸 Jaká je návratnost hledání talentů?  Jestli máte s náborem talentů ve firmě trable, tenhle díl je zajímavé nakouknutí za kulisy. Nenechejte si ho ujít.Originál najdete na mých webových stránkách www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    42 min
  3. Margareta Křížová | Jak najít investora a nepřijít o vlastní kalhoty

    10 SEPT

    Margareta Křížová | Jak najít investora a nepřijít o vlastní kalhoty

    Splnil se vám sen. Dostali jste požadovanou investici od investora. Dali jste mu pořádný kus firmy, kterou jste budovali několik let. Otevírá se před vámi svět a lahev šampaňského. Slavíte. Pár měsíců na to se nestačíte divit. Chodíte pořád do té samé kanceláře. Máte ale pocit, že chodíte do korporátu, kterému jste se vždycky vyhýbali jako čert kříži. Ani nevíte, jak se to stalo. Vyplňujete reporty jak na běžícím pásu, možná vás i na oko povýšili, jenže … jenže reálný dopad na firmu máte minimální. Skoro brečíte. Prostě jste dali na začátku z ruky moc procent. A teď už je pozdě to hasit. Aby se tyhle věci neděli a vy jste mohli rozvíjet svůj nápad do skutečně řízeného a chtěného exitu, je potřeba si dát bacha a hned od začátku start-upu postupovat podle správných not. Ty nám do studia přišla představit Margareta Křížová. Byznys mentorka, která pomáhá jak firmy prodávat, tak je ze země vykopávat. Je v Zážehu už podruhé. Tentokrát jsme se zaměřili právě na start-upy, konkrétně na tyto otázky … 🔸 Jaké jsou první kroky při založení startupu? 🔸 Kdy jít za investorem a jakého hledat? 🔸 Co investorovi prezentovat? 🔸 Kolik firmy investorovi nabídnou? 🔸 Jak prověřit, že si s investorem sednete? No a protože je Margareta jako tradičně skvělá, připravila bonusy rovnou dva – návody „Jak se jedná s investorem“ a „Jak napsat pitchdeck“. Jestli začínáte se start-upem, je to must read. Svoje si tam ale najdete i pokud už máte firmu pár let. Protože co je to vlastně pitchdeck? Srozumitelně podaný byznys plán. A ten se hodí vždycky. Oba bonusy najdete na mých webových stránkách www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    52 min
  4. Sergej Pavljuk | Jak získat schůzku s generálním ředitelem

    3 SEPT

    Sergej Pavljuk | Jak získat schůzku s generálním ředitelem

    Oslovení potenciálního klienta za 5.000.000 CZK bez DPH. Abych to trochu rozvedl. To oslovíte potenciálního klienta na LinkedIn. Pošlete mu jasně strukturovanou nabídku a pár odkazů, aby viděl, jak jste skvělí. On se naštve. Protože takových zpráv dostává desítky denně. Práskne vás za porušení interních podmínek LinkedIn a za nedodržení GDPR nařízení. A vy si vysloužíte flastr. Pokud k tomu navrch použijete automatizační nástroj, můžete jako bonus přijít i o vlastní profil. A žádný další si nepořídit. Jo, je to trochu maximalistická představa LinkedIn armageddonu. Jenže ruku na srdce … kolik z nás mnohdy už chodilo po ostří nože? A kolika z vás už uklouzla noha a sedli jste si na střenku obkročmo? Jo, i já už před léty oplétačky pár dní měl. Od té doby jsem opatrnější. Jak na to správně? Jak na LinkedIn vystupovat tak, aby to vaše potenciální zákazníky bavilo a vy si dokázali skutečně generovat zajímavé schůzky? Tohle všechno vám v nové epizodě poví Sergej Pavljuk z projektu StoryMatters.online. Sergeje není třeba představovat. Jde o jednoho z nejvýraznějších propagátorů LinkedIn v Česku a na Slovensku. Navrch propagátor datové analytiky. Co z toho mohlo vzejít? Následující dotazy .. a odpovědi na ně… 🔸 Jaká lze získat data o chování konkurence na LinkedIn? 🔸 Jaké nebezpečí hrozí při používání automatizace? 🔸 Jak oslovit člověka, o kterém vím, že ho zajímám? 🔸 Jakou konverzi bych měl na LinkedIn očekávat? 🔸 Jak na LinkedIn z nuly získat 12 obchodních jednání měsíčně? Hlavní myšlenky Sergej shrnul i do bonusu „6 pravidel obchodu na LinkedIn“. Najdete ho na mých webových stránkách www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    53 min
  5. Vladimír Tuka | Jak budovat vlastní otevřenost a pokoru

    27 AUG

    Vladimír Tuka | Jak budovat vlastní otevřenost a pokoru

    Mít tak ve své firmě samé entuziasty, co je práce baví, jsou proaktivní, přemýšlejí nad tím, co dělají a firmu vedou správným směrem.  To je sen snad každého majitele, co vyrostl z devadesátkových řídících metod.  Tak proč se to tolika lidem nedaří?  Je potřeba si uvědomit, že tihle entuziasti jsou většinou nejen odborníci ve svých věcech. Ale i vyspělí jedinci, otevření k impulzům z okolí a pokorní k tomu, co sami umí.   Proč by k vám měli jít, pokud vy takový nejste? Toť otázka za milion.  Jo, leadership se mění a požadavky na šéfy a majitele ruku v ruce s tím. Proto jsem si na toto téma vzal do studia někoho, kdo dlouhodobě sleduje světové trendy a přiváží je k nám do Česka a na Slovensko. Někoho, kdo ví, jak důležité je na sobě neustále pracovat. Někoho, kdo ví, jak postavit skvělý tým. A co s ním potom. Ten někdo je … Vladimír Tuka, MCC, spolumajitel a CEO společnosti Neuroleadership s.r.o., jeden z nejznámějších koučů a první nositel nejvyšší koučovací certifikace mezinárodní federace koučů. Zajímalo mě …  🔸 Jak důležitá je pokora pro člověka?  🔸 Jak z pasivních lidí získat angažované a proaktivní?  🔸 Jak najít vlastní „proč“ v rámci organizace?  🔸 Jaké jsou zásady tvorby dobrého týmu?  🔸 Jaký dopad má koučování do profitability firmy?  Jsem si jistý, že v rozhovoru najdete tolik informací, že se budete chtít ponořit hlouběji a třeba i použít některé praktické nástroje, v podcastu zmiňované. Proto pro vás mám jako bonus Vladimírem připravený seznam „doporučené literatury“. To abyste nemuseli číst zastaralý leadershipový knižní brak, zamrznutý někdy v devadesátkách. Naleznete ho na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    49 min
  6. Marta Fabiánová | Jak minimalizovat chyby v náboru pomocí psychodiagnostiky

    13 AUG

    Marta Fabiánová | Jak minimalizovat chyby v náboru pomocí psychodiagnostiky

    Přijímáte do své firmy nějakou pozici poprvé, ale netušíte, jak by měl vypadat ideální kandidát? Nebo se bojíte, že se vám skvěle prodá, ale na své pozici potom vyhoří? Bojíte se, že to odnese firma? A že vy z toho budete mít pořádnou kocovinu? A opakování celého kolečka?  Téhle kocovině se dá vyhnout. A to jen za pár stovek. Co to je oproti stovkám tisíc, které zaplatíte headhunterům za vyhledání. To děláte s radostí. A dělat budete dál, protože dobrých lidí je čím dál míň. Tak proč si to nepotvrdit za peníze kapesného vašich dětí, že?  Tohle kouzlo se jmenuje psychodiagnostika. A já si do podcastu pozval dámu, která psychodiagnostice věnovala drahnou část svého profesionálního života. Marta Fabiánová, výkonná ředitelka společnosti  TCC online s.r.o. vám poví …  🔸 Jak začít s výběrem člověka do firmy?  🔸 Jaké parametry kandidáta definovat?  🔸 Kdy psychodiagnostiku do výběru kandidáta zařadit?  🔸 Jak vážně brát výsledky psychodiagnostiky?  🔸 Jakou roli v psychodiagnostice bude mít AI?  Dostanete tedy kompletní kuchařku. No a protože statisticky u poslechu budete řídit, běhat nebo se jinak hýbat, zpracovala Marta kuchařku i do podoby bonusu „Jak využít psychodiagnostiku“.  Naleznete ho na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    52 min
  7. Martin Jůza & Filip Veselý | Jak vyprávět skvělý příběh

    6 AUG

    Martin Jůza & Filip Veselý | Jak vyprávět skvělý příběh

    Jsou vystudovaní umělci. Přesto se dali na řemeslo. Alespoň podle jejich vlastních slov. A byznysmeni. Úspěšní byznysmeni. To podle mě. Nějakou dobu to nevypadalo dobře. Dělali věci, které tu dělá hromada firem. Dokázali se dobře uživit, ale jejich ambice a umělecká frustrace je hnala dál. Dneska mají mezinárodně úspěšnou firmu se skvělými produkty na velmi specifickém trhu. Pro spoustu podnikatelů pouhý sen. Jim se vyplnil. A ještě jedna věc mě na nich zaujala. Sice dělají filmy, ale věcí, které lze implementovat do jakéhokoliv podnikání, v rozhovoru zmiňují mraky. Třeba to, že úspěch v obchodu je výsledkem vůle a disciplíny. Nebo že jejich firma je minimálně z poloviny technologická. Takhle na svůj byznys koukají Martin Jůza (CEO a filmový producent) a Filip Veselý (COO a CTO) ze studia Krutart s.r.o. Dva ze tří zakladatelů, jež by dnes mohli svoje zkušenosti předávat dál. Je ale žene naplnění jejich vize. Dělat zábavné filmy pro ději v planetáriích. A vybudovat stomilionový malý Pixar v jejich oboru. Nepochybuju, že se jim to podaří. A o čem jsme se bavili? 🔸 Jak vybírali svoji specializaci? 🔸 Co je vedlo k touze po vlastním produktu? 🔸 Jaký je jejich obchodní proces? 🔸 Jak držet krok se špičkou? 🔸 Jak vyprávět skvělý příběh? No a protože jejich prací je vyprávět příběhy, poprosil jsem je o jednu věc. Dát nám návod, jak na to. Protože vyprávět příběhy musíme každý. V obchodu, náboru, leadershipu. Proto tu máte bonus „Malá kuchařka storytellingu". Naleznete ho na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i všechny další epizody.

    46 min

About

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada