Борщ Мікеланджело

Borsch Mikelandzhelo
Борщ Мікеланджело

Подкаст про історію, медіа, та як пощастить. Наш Твітер - @Borschpodkast Наш інстаграм - @borsch.mikelandzhelo

  1. Де ховаються корупціонери? з Валерією Єгошиною

    03/04/2021

    Де ховаються корупціонери? з Валерією Єгошиною

    Випуск 12. Валерія Єгошина. Де ховаються корупціонери? У країні без ефективних правоохоронних органів переважна більшість з нас дізнається про корупцію на високому рівні з розслідувань журналістів. Війна в СБУ, розпили на медицині та причини існування мертвих історичних будівель у Києві - все це залишалося б невідомим, якби не люди, що працюють над тим, щоб докопатися до правди. Саме завдяки їхнім сюжетам, ми трошки тверезіше починаємо дивитися на життя. Саме їх робота створює з нас реалістів та вбиває політичні рейтинги тих, хто обіцяє нову політику, але займається старою - з відкатами, схемами, та “мамою, що любить швидкість”. Але як це все працює? Як самому почати викривати схеми, які коштують нашому бюджетному гаманцю мільярди? Хто найстрашніша людина в країні? Чи є тут слід Сороса? Валерія Єгошина, журналістка проекту “Схеми” на Радіо Свобода розказала нам про все це, та навіть більше - про страх, драйв професії та чому світ навколо нас неідеальний. Посилання на статтю про Радіо Вільна Європа - https://www.osaarchivum.org/blog/a-spy-or-not-a-spy П.С. Ми цього разу без музики, вирішили спробувати так.

    45 min
  2. Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні з Михайлом Зінченком

    02/18/2021

    Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні з Михайлом Зінченком

    Карти, гроші, два кєнта: як створюються ігри в Україні Відеоігри - це універсальна форма мистецтва, вони дозволяють бути його частиною кожному, показують нам прекрасні, такі фантастичні всесвіти. За хвилину ви можете взяти участь у війні за Середзем’я чи досліджувати далекі галактики, спробувати побути середньовічним ассасином та європейським першовідкривачем Америки. Втім, окрім мистецтва - це ще й найбільший бізнес у сфері цифрових розваг: ринок відеоігр вже більший за кіно та музику, а на планеті вже не так просто знайти людину, що б не грала хоча б в щось на своєму мобільному телефоні. Але хто і що за цим всім стоїть? Про важку працю, понаднормові, кайф від роботи, як потрапити у професію та бізнес загалом ми поговорили з Михайлом Зінченко - тім-лідом та колишнім продюсером київської команди Wargaming (World of Warplanes)

    56 min
  3. Роми. Реальність складніша за стереотип.

    02/04/2021

    Роми. Реальність складніша за стереотип.

    В квітні мер Франківська, Марцінків, оголошував про “другу ходку” для виселення представників ромської спільноти з області на Закарпаття. В 2016-му на всю Україну прогримів скандал з Одеського села Лощинівка, де в убивстві підозрювали 20-річного рома. Стосунки української спільноти з ромською меншиною складні не лише від того, що лунають гучні заяви та виникають все нові, такі солодкі для медіа, скандали. Ні, ситуація, насправді, відображає й загальноукраїнський стан справ в сферах прав людини, працевлаштування, житла та побудови справді громадянського суспільства. Складність обговорення цієї тематики ще й в тому, що, й без того маргіналізована, ромська спільнота не є звичною, своєю для більшості населення, яке радо плекає свої стереотипи про базарних циган, ворожок, баронів і дітей, що збирають милостиню. В цьому випуску “Борща Мікеланджело” говоримо з Юліаном Кондуром та Романом Зіменко, представниками ромського благодійного фонду “Чіріклі”. Ще під час навчання в Будапешті, я познайомився з великою кількістю чудових людей, що навчалися на спеціальній програмі для Ромів з Східної Європи, що надавала можливість підготуватися для вступу на магістратуру усім охочим. Так я вперше пробив свої межі нерозуміння і відстороненості від цієї тематики. Згодом, я з захватом спостерігав за діяльністю (від мистецтва до правозахисників) і спілкувався з цими людьми. В цьому випуску стараємося говорити про складні речі та, водночас, очевидні. Юліан та Роман чудово розуміються на цій темі, адже самі вважають себе представниками ромської спільноти. Ми стараємося не боятися питати і про складне, і про очевидне. Щиро сподіваюся, що вам буде цікаво. Віжуал - Оксана Щербакова. Картина ромської жінки - Едуард Мане "Циганка з сигаретою." До наступного випуску.

    1h 4m
  4. Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим

    01/21/2021

    Знищити не можна зберегти: українські радянські мозаїки з Поліною Байцим та Євгеном Нікіфоровим

    В другому випуску нашого нового сезону до вашої уваги розмова з дослідницею історії радянського мистецтва Поліною Байцим та фотографом Євгеном Нікіфоровим. Що таке об’єкти типового будівництва в радянському союзі і як мозаїки стали частиною їх декору? Які функції вони виконували в пропаганді та радянській ідеологіЇ? Говоримо про те, чому мозаїки насправді були формою колективного мистецтва. Який був процес та організація створення мозаїк? Обговорюємо особливості роботи українських художників, які працювали в напрямі соціалістичного реалізму та чому “за те, за що в Москві стрижуть нігті, в Києві рубають руку.” Чи є різниця між українськими та російськими мозаїками? Яке місце Україна займає в радянських студіях? Також згадаємо про роботу з пам’яттю та збереження мистецького спадку в умовах декомунізації. Нещодавно Поліна з Євгеном презентували їхню спільну роботу про радянські мозаїки в Україні “Ukraine. Art for Architecture”. Це третя книжка в серії Art for Architecture від видавництва DOM Publishing. В ній ви можете знайти 121 мозаїку з детальним описом про них та маршрути подорожей по Україні, щоби побачити якомого більше за раз. Слухайте, насолоджуйтеся коментуйте! Книгу можна придбати за посиланням: https://istpublishing.org/ist_distribution/tproduct/174233258-681047750671-ukraine-art-for-architecture?fbclid=IwAR1FqLwXy4i8lRorfXcgTlt8wUknImCjoJmQkFbF-4L2o_q_wYjRFJPtJsk або ж написати @enikiforov. Також, зверніть увагу на ще одну працю Євгена: Decommunised: Ukrainian Soviet Mosaics https://www.amazon.co.uk/Decommunised-Ukrainian-Mosaics-Yevgen-Nikiforov/dp/3869225831

    56 min
  5. Ти те, що ти їси. Різдво Спешл з Дарією Крікуновою

    01/07/2021

    Ти те, що ти їси. Різдво Спешл з Дарією Крікуновою

    Їжа - невід’єма частина нашої ідентичності, це частина культури і життя усіх людей. Саме тому, для розуміння хто ми є та звідки пішли - важливо розуміти, що ми їмо та як, які традиції пов’язані з цим. Чому імперії перш за все намагаються гомогенізувати раціон підкорених. Чому боротьба за борщ не менш важлива, ніж боротьба за наш літературний спадок. У першому випуску нового сезону ми поговорили з Дарією Крікуновою, фуд-блогеркою, про Різдво, кутю та шубу. Про те, як відрізнялися за своєю суттю та наповненням бенкети різних соціальних прошарків козацької держави. Як радянська влада знищувала кулінарну традицію українців та спробувала замінити це неїстівною ковбасою по 2.20. Як по попри це, ми зберегли різноманіття регіональних традицій. Та про нашу реальність - як працюють ресторани на свята, що зараз відбувається з індустрією харчування та чого очікувати далі. Дарія Крікунова - авторка блогу “Бетонна галушка”, співвласниця сімейного бізнесу по виготовленню ферментованих соусів HolyShit! Pepper! Дар’я досліджує локальні продукти, зокрема соняхи та бузину, створює та перекладає тексти з гастрономічної культури.

    1h 12m

Ratings & Reviews

5
out of 5
3 Ratings

About

Подкаст про історію, медіа, та як пощастить. Наш Твітер - @Borschpodkast Наш інстаграм - @borsch.mikelandzhelo

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada