Аналітичний центр

Cedos
Аналітичний центр

Подкаст про дослідження, аналітику і соціальний розвиток від Cedos. У 2021 році ми записали перші 6 епізодів про те, як робити дослідження і що таке аналітичні центри. Із сьомого епізоду розповідаємо про результати наших досліджень і аналізуємо актуальні питання соціального розвитку в Україні.

  1. 05/29/2023

    #23 Солідарність, соціальна політика і відновлення

    Соціальний захист є однією з тем, над якими працює Cedos уже 5 років. Ми писали Концепцію інтегрованого розвитку Подільського району, аналізували умови роботи соціальних працівниць під час пандемії, досліджували ставлення населення до програм підтримки після повномасштабного вторгнення. За якими принципами має бути побудована соціальна політика в Україні? У цьому епізоді директор Cedos Іван Вербицький та координаторка напрямку соціальної політики Наталія Ломоносова говорять про соціальний захист в контексті відновлення, роль прогресивного оподаткування, а також важливість солідарності та справедливості в розбудові соціальних політик.  04:30 Як у Cedos почали працювати з темою соціальної політики   18:05 Якою є соціальна політика в Україні сьогодні  24:00 Про реформу соціальних послуг  40:00 Якою має бути соціальна політика в Україні  Обкладинка: Анна Іваненко, Seri/graph. Звук: Катерина Бабич. Музичне оформлення: Яна Шлябанська.

    55 min
  2. #21 Освітні втрати через війну: вимірювання і компенсація

    12/30/2022

    #21 Освітні втрати через війну: вимірювання і компенсація

    Спочатку пандемія, а потім повномасштабна війна зупинили і ускладнили навчальний процес в Україні. Карантин, онлайн-навчання, повітряні тривоги, відключення світла і поганий зв’язок посилили вже наявні проблеми української системи освіти. Перерви в навчанні зумовлюють освітні втрати, критичні для засвоєння нових знань і навичок. У довшій перспективі вони можуть мати значний вплив як на індивідуальні можливості реалізувати свій людський потенціал, так і перспективи на рівні суспільства: розвиток людського капіталу, ринок праці, інновації і добробут. У групі більшого ризику перебувають діти, які і раніше належали до вразливих категорій. Освітні втрати можуть загострити і посилити вже наявні освітні нерівності: між містом і селом, між більш і менш заможними родинами. Звідки виникають освітні втрати, як їх вимірювати і як давати з ними раду, говорять директор Cedos Іван Вербицький і аналітикиня Юлія Назаренко. Посилання на дослідження: https://cedos.org.ua/researches/osvitni-vtraty-pidhody-do-vymiryuvannya-ta-kompensacziyi/

    57 min
  3. #19 Одна квартира на 80 людей

    11/04/2022

    #19 Одна квартира на 80 людей

    До початку повномасштабної війни в Україні існувало два фонди житла, для людей у складних життєвих обставинах – фонд житла соціального призначення і фонд житла тимчасового призначення. Попри те, що обидва цих фонди з’явилися “на папері” ще в середині 2000-х років, вони так і не запрацювали повноцінно. У січні 2021 року в Україні було лише 1098 квартир соціального житла і 1997 квартир тимчасового житла. За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), станом на вересень 2022 року, в Україні близько 6,2 мільйонів людей стали внутрішньо переміщеними особами. Більшість з них змогли орендувати житло самостійно або зупинилися у знайомих чи рідних. Проте, близько 4% досі проживають у колективних центрах, тобто переобладнаних у житло школах, спортзалах чи інших приміщеннях. Це близько 248 тисяч людей, які досі не мають постійного та комфортного даху над головою. Навіть якби можна було задіяти усі наявні квартири з фондів соціального і тимчасового житла, на 1 квартиру, все одно, претендувало би 80 людей. Однак, навіть це не є можливим сьогодні, адже значна частина цих житлових фондів залишилася на тимчасово окупованих територіях або місцях поблизу яких ведуться активні воєнні дії. Крім цього, і до війни вакантного житла у цих фондах майже не було. Слухайте про те, як війна вплинула на сферу житла, як працюють фонди соціального і тимчасового житла в Україні, яким може бути майбутнє житлової політики в Україні і що для цього потрібно зробити. 00:00 Соціальне та тимчасове житло в Україні 18:30 Адміністрування та облік житлових фондів 32:10 Тимчасове постійне житло 39:00 Якою є потреба у соціальному житлі сьогодні 49:00 Що робити? Соціальне, тимчасове і кризове житло: з чим Україна зустріла повномасштабну війну, https://cedos.org.ua/researches/soczialne-tymchasove-i-kryzove-zhytlo/ В очікуванні зими: як живеться переселенцям у модульних містечках Львова, https://lb.ua/society/2022/10/16/532576_ochikuvanni_zimi_yak_zhivetsya.html

    1h 2m

About

Подкаст про дослідження, аналітику і соціальний розвиток від Cedos. У 2021 році ми записали перші 6 епізодів про те, як робити дослідження і що таке аналітичні центри. Із сьомого епізоду розповідаємо про результати наших досліджень і аналізуємо актуальні питання соціального розвитку в Україні.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada