WaszaTurystyka.pl podcast

WaszaTurystyka.pl
WaszaTurystyka.pl podcast Podcast

Podcasty tworzone przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Podsumowujemy wydarzenia, zapraszamy do rozmów ekspertów i ludzi z branży turystycznej Get bonus content on Patreon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

  1. WaszaTurystyka podcast #53 - debata na XI Forum Promocji Turystycznej

    08/11/2022

    WaszaTurystyka podcast #53 - debata na XI Forum Promocji Turystycznej

    Przedstawiamy nagranie debaty o strategii dla ruchu lotniczego w Polsce, która odbyła się podczas XI Forum Promocji Turystycznej w Terminalu Lotniska w Radomiu. Organizatorem wydarzenia była redakcja portalu WaszaTurytyka.pl. W debacie udział wzięli: Michał Fijoł – członek zarządu PLL LOT, Stefan Świątkowski – wiceprezes ds. finansowych Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Radosław Włoszek – prezes zarządu Kraków Airport, Andrzej Kobielski – członek zarządu Enter Air, Piotr Burwicz – członek zarządu Rainbow Tours S.A., Piotr Henicz – wiceprezes Itaki. Dyskutanci podkreślili, że w przyszłej strategii ruchu lotniczego w Polsce duża rolę odegrają nowe technologie – np. wprowadzany przez PLL LOT system NDC. Wzrośnie również rola lotnisk lokalnych a zwiększanie liczby lotów z nich właśnie pomogłoby rozwojowi turystyki w tych miastach. Według Andrzeja Kobielskiego, przewoźnicy będą latać z tych lotnisk, z których będą chcieli latać ludzie. Przewoźnicy czarterowi widza potencjał lotnisk lokalnych i latają prawie ze wszystkich portów lotniczych w Polsce. Oczywiście nie zabrakło wątku radomskiego lotniska, ale obyło się bez żywej dyskusji. Lotnisko w Radomiu ma by dla nas alternatywą dla lotniska Chopina – zaznaczył Piotr Henicz. Nikt nie zapewni, że to ostatnie lotnisko będzie zawsze dostępne. Get bonus content on Patreon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    59 min
  2. WaszaTurystyka podcast #50 - debata na X Forum Promocji Turystycznej

    12/04/2022

    WaszaTurystyka podcast #50 - debata na X Forum Promocji Turystycznej

    Z naszych alkoholi powinniśmy być dumni. Nie ma nic złego w promowaniu regionu, miasta, kraju napojami alkoholowymi. Hamująca promocję ustawa o wychowaniu w trzeźwości została napisana w stanie wojennym, najwyższa pora ją zmienić. Lokalna trunki są na całym świecie powodem do dumy – mówili uczestnicy debaty podczas X Forum Promocji Turystycznej w Orientarium w Łodzi. W dyskusji prowadzonej przez Adam Gąsiora, redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl, udział wzięli: Jan Bosnovic, Key Account Manager TMR w Polsce, Hubert Czochański, kustosz w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny magazynu “Ferment. Pismo o winie”, Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafał Stec, założyciel Winnicy Rodziny Steców, Andrzej Szumowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka, , Arletta Ziemian, współzałożycielka Browaru Stu Mostów we Wrocławiu. Podkreślali oni, że alkohole różnego rodzaju i gatunku na całym świecie służą do promocji gastronomii i kultury danego kraju. Tożsame są często z konkretnym regionem i miastem, stanowią jego symbol. Wódka polska, polskie nalewki, miody, piwa oraz coraz częściej wina, stanowią i sile lokalnej kuchni, sprawiają, że turyści chętnie wracają do miejsc, gdzie ich podniebienia doznały miłych chwil. Ustawa o wychowaniu w trzeźwości powinna być znowelizowana i to branża turystyczna powinna zawiązać sojusz, by lobbować za tą zmianą. Nie chodzi o propagowanie pijaństwa. Na targach turystycznych, na stoiskach wielu państw, degustacje narodowych trunków są jednocześnie pokazem kultury spożywania i lekcją na temat różnych gatunków alkoholu. Get bonus content on Patreon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    1h 0m
  3. WaszaTurystyka podcast #49 - wywiad Aliną Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej

    15/03/2022

    WaszaTurystyka podcast #49 - wywiad Aliną Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej

    Od pierwszych chwil agresji rosyjskiej na Ukrainę branża turystyczna organizuje pomoc dla uchodźców przybywających do Polski, pomaga w ewakuacji ludności z zagrożonych miejsc, zapewnia noclegi, tłumaczy, dary rzeczowe. O tym, jak wielki jest wkład przedsiębiorców turystycznych w ograniczanie rozmiarów katastrofy humanitarnej wywołanej wojną na Ukrainie rozmawiamy z Aliną Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej. Kilka tysięcy osób przewiezionych, zakwaterowanych, wyposażonych, otrzymujących wsparcie psychologiczne i asystę od tłumaczy, tony pomocy humanitarnej, opancerzona karetka wywożąca rannych z bombardowanych ukraińskich miast - to fragment bilansu ponad dwóch tygodni działalności inicjatywy Turystyka Ukrainie. Bilansu niepełnego, ponieważ nie wszystkie firmy angażujące się w pomoc robią to w ramach inicjatywy. Część działalności wymyka się statystykom, gdyż prowadzona jest indywidualnie, albo we współpracy z innymi organizacjami. "Jeszcze nigdy w historii tego biznesu w Polsce nie byliśmy tak zjednoczeni. Choć wyczerpana finansowo przez dwa lata pandemii, branża turystyczna pokazuje swoje wielkie serce i dzieli się z uchodźcami wszystkim co ma. Finansuje transport, noclegi, wyżywienie, lekarstwa, wysyła transporty na pierwszą linię frontu. Na bok poszły podziały, zatargi. Możemy być dumni z naszego środowiska" - mówi Alina Dybaś. Get bonus content on Patreon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

    36 min

About

Podcasty tworzone przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl. Podsumowujemy wydarzenia, zapraszamy do rozmów ekspertów i ludzi z branży turystycznej Get bonus content on Patreon Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada