69 episodes

Trio Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, výkony, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí. Každé úterý na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Nosiči vody Seznam Zprávy

    • Sports
    • 3.7 • 3 Ratings

Trio Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, výkony, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí. Každé úterý na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

    Speciál s Radkem Příhodou, šéfem komise rozhodčích: Za 5 let budou čeští sudí skvělí

    Speciál s Radkem Příhodou, šéfem komise rozhodčích: Za 5 let budou čeští sudí skvělí

    Řídíš sudí? Pak držíš v rukou klíčový podíl moci nad fotbalem. Přesně tak po léta uvažoval Roman Berbr, temný strahovský kníže časů nedávno minulých. Radek Příhoda hledá v čele komise sudích jinou cestu. Vyprávěl o ni v podcastu Nosiči vody. 
    Jedno ví jistě: Chyby budou fotbaloví rozhodčí dělat vždycky. Radek Příhoda, předseda komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR pochopitelně cílí na to, aby se přehmatů urodilo v každé sezoně co nejméně. Především pak těch z kategorie donebevolajících. 
    Berbrovská kauza prokázala, že mafiánské praktiky až donedávna křivily charakter českých rozhodčích a ve velké míře ovlivňovaly i jejich verdikty při řízení zmanipulovaných zápasů. Osvojila si je rozvětvená struktura osob, působících prakticky ve všech sférách českého fotbalu. A to i na Moravě, byť tam byla výrazně slabší nežli v Čechách. Hlavou celé té chobotnice byl Roman Berbr, tehdy český místopředseda Fotbalové asociace ČR. Jinými slovy: celé to peklo bylo řízeno přímo ze strahovské centrály.
    Berbra a spol. už v dubnu čeká v Plzni soud. A český fotbal už nějaký ten pátek funguje bez nich. Sudí má druhýn rukem pod patronátem komise, kterou vede bývalý mezinárodní arbitr Radek Příhoda. Za tu dobu už samozřejmě zjistil, že jde o pozici, v níž se nikdy nezavděčí. Nicméně je s tím smířen, jinak to prostě nejde. 
    „Tendenčnost při rozhodování zápasů v lize nevidím. Pokud snad někdo jiný ano, měl by nám to říct. V této otázce musí mít jasno zejména kluby,“ stojí si za svým Příhoda.
    Očistil se už český fotbal od temných zločinných nánosů? Ověřenější odpověď na tuto otázku dost možná získáme až časem. Navíc nepochybně platí, že zejména od třetí ligy směrem níž se staré struktury možná narušily, nicméně rozhodně nebyly ani zdaleka roztříštěny a obráceny v prach zapomnění.
    „Naše komise má v gesci I. a II. ligu. Zcela se nějaké té chybě bohužel neubráníme nikdy, na jaře nás mrzela hlavně ta z utkání Teplice-Slavia. Ale jinak mi přijde, že to v lize s výkony sudích zatím není špatné,“ poznamenává Příhoda.
    Po každém ligovém kole vydává právě Příhodova komise komuniké, ve kterém se vyjadřuje k diskutabilním situacím. 
    „Správné nebo schválené rozhodnutí sudího signalizuje v tomto dokumentu graficky zelená fajfka. Obvykle jich je skoro plný papír, na rozdíl od červených křížků, značících naopak ten názor komise, že sudí chyboval. Když vidím dokument posetý obvykle odshora dolů zelenými fajfkami, někdy mě až napadne, zda možná komise některým sudímu občas neodkývá i leckterý jejich velmi sporný verdikt,“ rýpnul si zlehka Luděk Mádl, jeden z protagonistů podcastu Nosiči vody a dlouholetý fotbalový novinář.
    Za největší potíž a handicap současného sboru rozhodčích v profesionálních soutěží považuje Příhoda jejich nezkušenost. V souvislosti s berbrovskou korupční kauzou se celá řada sudích ocitla v trestu, u dalších vyvstaly pochybnosti o jejich morálním profilu, někteří se rozhodli oznámit konec aktivní kariéry rozhodčího sami, tedy o své vůli.
    Ze zkušenějších zbyli vlastně jen Berka, Zelinka a Orel. „Věkový průměr sudích máme v lize na úrovni 32 let. Když jsem poprvé pískal nejvyšší soutěž já, měl jsem za sebou 48 duelů v lize druhé. Teď je to celé výrazně zrychlené, do ligy se dostávají sudí, kteří na druholigové úrovni odpískali třeba jen 6 mačů,“ vysvětluje Příhoda, v čem spočívá limitující faktor.
    „Za nějakých pět let už to bude úplně o něčem jiném. Ten náš současný kádr rozhodčích bude najednou patřit mezi vyzrálé a zkušené, pro ty nejlepší už bude rutinou pískat v soutěži její klíčové zápasy,“ slibuje P

    • 53 min
    Debakl v Kišiněvě: Šilhavý nedokázal využít euforii ani formu náhradníků

    Debakl v Kišiněvě: Šilhavý nedokázal využít euforii ani formu náhradníků

    Česká fotbalová reprezentace má za sebou ostrý start do kvalifikace na EURO 2024. Nadšení z úvodní výhry s papírově silným Polskem zastínil tragický výkon na hřišti Moldavska, jednoho z nejhorších týmů v Evropě.
    Vypadalo to, jako kdyby Češi odehráli v Moldavsku 90 minut jiného sportu než proti Polsku v Praze. Hru v Edenu zdobily svižné a efektivní kombinace, v Kišiněvě nebylo k vidění prakticky nic, co by připomínalo prvky moderního fotbalu.
    Kontrast mezi oběma zápasy snad nemohl být větší. „Je to jako den a noc. Člověk si musel protírat oči, jestli je to stejný tým,“ konstatuje moderátor podcastu Jaromír Bosák.
    Nosiči vody mají jasno: Zápas v Moldavsku se ukázal jako promarněná šance. Proč to Česku nevyšlo? Proč se svěřenci Jaroslava Šilhavého nedokázali kvalitativně přiblížit svému výkonu proti Polsku?
    Hráčům na hřišti chyběla jiskra a nápaditost v kombinaci, realizačnímu týmu zase odvaha provádět změny. Podle Karla Tvaroha Češi navíc předváděli pomalou hru s míčem, ke které přispěla pasivita náběhů a nesourodá kombinace.
    „Určitou daň si jistě vybral mizerný terén, který na fotbalové kráse rozhodně nepřidal. Češi chtěli hrát evidentně jednoduše, ale dlouhé nákopy povětšinou zápasu nefungovaly,“ říká bývalý obránce Tvaroh. „Co se týče terénu, bylo to nedůstojné úrovni evropské kvalifikace,“ dodává Jaromír Bosák.
    Jaké kroky by měla UEFA podniknout, aby se situace s trávníky celoplošně zlepšila? Proč duo Bosák-Tvaroh označilo Václava Černého jako nevyužitý ofenzivní klenot českého týmu? S jakou náladou může odjet fotbalista, který je ve špičkové formě a nedostane příležitost naskočit do zápasu, který by mohl rozhodnout? A jak se promítne do budoucna "moldavský efekt"? Dozvíte se v podcastu.
    Nosiči vody se podívali i ke slovenským sousedům, kteří do kvalifikační skupiny vkročili bezbrankovou remízou s Lucemburskem. Řeč přišla na kompetence italského trenéra Francesca Calzona, který v roli hlavního kouče v minulosti vedl pouze amatérské mužstvo.
    V podcastu se diskutovali i o severských fotbalových reprezentacích. Řeč byla o střeleckém úspěchu skoro-jmenovce Erlinga Haalanda, o ostrém zákroku Rodriho na Martina Odegaarda či o návratu 41leté legendy Zlatana Ibrahimoviče. A jaké byly souboje kolegů z Arsenalu Bukaya Saky s Oleksandrem Zinčenkem?
    V tradičním sázkařském okénku s Fortunou se Jaromír Bosák s Karlem Tvarohem vydali do Premier League i české ligy. Jak dopadne šlágr 29. kola anglické elitní soutěže mezi Manchesterem City a Liverpoolem a proč by ho mohl rozhodnout výkon brazilských brankářů? Celou epizodu si pusťte v přehrávači v úvodu.
    ---
    Nosiči vody

    Fotbalový podcast Seznam Zpráv. Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí.
    Odebírejte na Podcasty.cz, Apple Podcasts nebo Spotify.
    Sledujte nás na Twitteru! Najdete nás tam jako @Nosicivody.
    Máte návrh, jak podcast vylepšit? Nebo nás chcete pochválit? Pište na audio@sz.cz.

    • 58 min
    Bílek musí co nejdřív najít plán B, jinak si Plzeň najde náhradu za něj

    Bílek musí co nejdřív najít plán B, jinak si Plzeň najde náhradu za něj

    Pohled Adolfa Šádka je stále temnější. V posledních pěti zápasech si Viktoria zapsala jen po jedné výhře a remíze a tři prohry. To je bilance, která plzeňský sen o obhajobě titulu vytlačuje mimo realitu.
    Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?

    2:00 Pardubice na cestě k záchraně
    12:00 Co se děje na chvostu tabulky?
    15:00 Michal Bílek musí najít novou cestu pro Plzeň
    20:00 Vlažné vítězství Sparty a remíza Slavie
    27:00 Úvahy před kvalifikací na ME s Polskem
    43:00 Leverkusen-Bayern a VAR
    39:00 Portugalský fotbalový boom
    48:00 Conte se distancuje od Tottenhamu
    54:00 Sázkařské (a horoskopové) okénko

    České fotbalové jaro původně slibovalo dramatický boj o titul mezi Plzní a Slavií. Jenže do očekávané zápletky se velmi šikovně přimotala Sparta, která nyní své soupeře  výsledkově válcuje bez zaváhání. Slavii to občas hapruje zejména na hřištích soupeřů, na druhou stranu už v domácím prostředí dokázala v klíčových bitvách přehrát Spartu i Plzeň.
    Z tria tradičních favoritů se zatím v jarní fázi nejhůř daří plzeňské Viktorii. A protagonisté podcastu Nosiči vody pojmenovali hned několik faktorů, které podle jejich názoru nyní Viktorii vůbec nehrají do karet. 
    Tohle nefunguje. A nic dalšího Plzeň neumí
    Posádka ve studiu se shoduje, že fotbalisté Plzně měli zprvu víkendový zápas proti Bohemians rozehraný výborně. „Měli to v rukou, prakticky celý první poločas kontrolovali hru. Jenomže se pak zase zopakovala písnička známá už z jejich předchozích  zápasů. Plzeň ztratí vedení a nedokáže reagovat. Viktoriánům žalostně chybí plán B,“ hledal příčinu porážky Viktorie 1:2 moderátor podcastu Jaromír Bosák.
    „Určité pasáže z posledních zápasů mi v podání plzeňských hráčů připomínaly hlavičkovanou, tedy  tréninkovou hru, kterou jsme se bavili v přípravě. Všichni se při ní nahrnou do vápna soupeře a čekají na centr. Jako teď Plzeň. Proti úporně bránícím Bohemians navíc Viktorii v několika šancích opustilo štěstí. V Edenu byl nedávno mistr extrémně pasivní a spoléhal na brejky. V mých očích je ale takový herní projev ve výbavě kandidáta na titul prostě málo,“ dodává Karel Tvaroh, bývalý profesionální obránce.
    Fillo vs Vrba a karetní unikum
    Plzeňští se na podzim mohli opřít o superformu brankáře Jindřicha Staňka, kterému se však na jaře leckdy daří viditelně méně. Tým kolem něj dlouhodobě uplatňoval výraznou mentální sílu, když sériově zvládal vyhrávat o jednu branku. Ukazuje se ovšem, že v podání Plzně šlo o trend neudržitelný do nekonečna. Je tedy už na čase, aby se Adolf Šádek vydal novou cestou, bez Michala Bílka? Anebo ještě kouč Západočechů dostane patřičný prostor na to, aby uchystal zjevně potřebné strategické změny?
    Víkend ve Fortuna lize představil celou řadu nejrůznějších hrdinů či antihrdinů. Ofenzivní divočinu v Pardubicích zchladil bezchybný brankář Florin Nita, zato v barvách Zlína se zřejmě nadobro odepsal hříšník Martin Fillo. Je vůbec možné, že by se nechal podruhé za sebou vyloučit schválně? A co to znamená pro budoucnost týmu Pavla Vrby? I to tentokrát Nosiči vody intenzivně věnují.
    Polsko, Portugalsko a inspirace
    Blíží se reprezentační přestávka, která na necelé dva týdny klubový fotbal pozastaví. Nosiči vody proto přiblížili profil polského výběru, prvního kvalifikačního soupeře svěřenců Jaroslava Šilhavého. I tradiční sázkařské okénko s Fortunou řeší predikce očekávaného duelu dvou největších favoritů „české“ skupiny. Bude Polákům fungovat nové propojení s Fernandem Santosem, donedávna koučem Portugalska? To zjistíme v pátek večer.
    Nosiči vody provedli i hloubkovou sondu do akademie Benfiky Lisabon s cílem zjistit, proč se aktuál

    • 57 min
    Nepomohly superhvězdy ani obří investice. Proč PSG nefunguje?

    Nepomohly superhvězdy ani obří investice. Proč PSG nefunguje?

    Pořídíte si nejvěhlasnější fotbalisty na planetě, dáte jim královské platy a pak už jen čekáte na to, až se vám fotbalové trofeje pohrnou. Ty francouzské možná ano, v Lize mistrů ale Paris Saint-Germain opět vyhořel. Proč?
    Messi, Neymar, Mbappé. Trio útočných superstar mělo být zárukou úspěšného pařížského tažení za evropským pohárovým triumfem. Ten je největším snem a cílem katarských majitelů klubu, kteří do vidiny zisku slavného ušatého poháru investovali obrovský ranec peněz.
    Místo radosti z postupu do dalšího kola play-off se ale v Paříži opět smutní. Ostatně stejně jako téměř každoročně. Jen jedinkrát se tým PSG dostal alespoň do finále soutěže, obvykle ale končí už v osmifinálové fázi. V ní ho vyřadili například fotbalisté Manchesteru United, Realu Madrid nebo Barcelony. Tentokrát se smáli fotbalisté v dresech Bayernu Mnichov.
    Právě opakovaný neúspěch francouzského klubu byl ústředním tématem nového dílu Nosičů vody, fotbalového podcastu Seznam Zpráv. V odvetném zápase osmifinále Ligy mistrů na mnichovské půdě chyběl hostům zraněný Neymar. „Je zajímavé, že jako obvykle marodí právě v tomto období, kdy v Brazílii slaví narozeniny jeho sestra,“ poznamenává ironicky moderátor Jaromír Bosák.
    Zdravotní patálie omezovaly v pohybu i Kyliána Mbappého. A tak měli obránci bavorského týmu ulehčenou práci, stačilo jim pokrýt Messiho. To se jim povedlo a Pařížané se po prohrách 0:1 a 02:2 s Bayernem Mnichov museli smířit s vyřazením. „Myslím si, že to není náhoda. Ten jejich umělý hvězdný tým prostě nefunguje, protože fotbal je týmový sport. A já jsem svým způsobem rád, že jim to nefunguje,“ řekl fotbalový novinář Luděk Mádl.
    V čem spočívají další slabiny superhvězdného celku? Proč mu scházejí týmové emoce? To vše se dozvíte v nové epizodě Nosičů vody.
    Den ostravských otevřených dveří
    Spokojenost naopak o víkendu zavládla v Edenu, kde v sobotu proti sobě nastoupily první a druhý tým tabulky po předchozím kole. A Slavia po změně stran otočila zápas s Plzní ve svůj prospěch. Na trefu Chorého z prvního dějství zareagovali svými brankami Olayinka a Lingr.
    „Jako by Plzeň neměla žádný plán B. Když inkasovala, už neměla směrem dopředu co nabídnout,“ myslí si Jaromír Bosák. Kromě domácích si pochvalu za svůj výkon ve šlágru ligového kola vysloužil také hlavní rozhodčí Dalibor Černý.
    Své příznivce ovšem opětovně nepotěšili fotbalisté ostravského Baníku. Na jejich domácím hřišti si totiž zastříleli sparťané. Útočné duo Kuchta-Čvančara nemělo při výhře svého klubu 3:0 nejmenší problém pohrát si s defenzivou domácích. „Baníkovci si asi chtěli vyzkoušet, jaké to je hrát bez obrany,“ podotýká s úsměvem Bosák.
    Nosiči vody se také zastavili u přísné penalty Brna v závěru zápasu s Teplicemi a vzdali hold nestárnoucímu Markovi Matějovskému, tvůrci hry Mladé Boleslavi. Bývalý fotbalista sparťanské rezervy Karel Tvaroh se zamyslel právě nad rolí B-týmů ve druhé lize.
    Proč došlo ve Velké Británii k protestu fotbalových expertů? Co by prospělo Adamu Hložkovi v cestě za lepší formou? Kdo bude trumfem české reprezentace pro nadcházející kvalifikační zápasy s Polskem a v Moldavsku? A co ukázala výhra Arsenalu na hřišti Fulhamu? I to se dozvíte v novém dílu fotbalového podcastu!
    ---
    Nosiči vody

    Fotbalový podcast Seznam Zpráv. Jaromír Bosák, Luděk Mádl a Karel Tvaroh každý týden o českém a světovém fotbalu. Příběhy, aféry, důležité postavy na hřišti i v zákulisí.
    Odebírejte na Podcasty.cz, Apple Podcasts nebo Spotify.
    Sledujte nás na Twitteru! Najdete nás tam jako @Nosicivody.
    Máte návrh, jak podcast vylepšit? Nebo nás chcete pochválit? Pište na audio@sz.cz.

    • 59 min
    Jarošík bez šance. Ke kudlám do zad se přidává i tlak sociálních sítí

    Jarošík bez šance. Ke kudlám do zad se přidává i tlak sociálních sítí

    Loňská záchranářská mise trenéra Jiřího Jarošíka ve fotbalových Teplicích klapla, Severočeši zvládli baráž s Vlašimí. Sestupovými vodami však brázdí i letos a po porážce na Spartě kouče mění. Tlak na ně se obecně stupňuje. Proč?
    Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?

    1:00 Faul Teplic na Jiřího Jarošíka
    20:00 Situace na špičce ligy se dramatizuje
    32:00 Premier League: vítězný Arsenal, demolice ManU
    49:00 Sázkařské okénko
    Vyhodit trenéra je pro klub obvykle ta nejsnazší varianta pokusu o řešení sportovní krize. Snazší než se hlouběji zamyslet nad dlouhodobější koncepcí, investovat v souladu s ní do posil anebo do modernější infrastruktury.
    Bez práce se tak ocitl i Jiří Jarošík. Loni teplický tým dokázal v nejvyšší soutěži pod jeho vedením díky úspěchu v baráži setrvat. Příběh permanentního boje o záchranu ale v klubu s limitovaným rozpočtem pokračoval i v tomto ročníku. A vedení přišlo s drsným ultimatem. Jarošíkovi řeklo, že poslední šanci dostane na Spartě, kde však musí přinejmenším bodovat. Přetěžký úkol se v danou chvíli ukázal jako nesplnitelný. Jarošík odchází a ve vzduchu visí řada otázek.
    Právě Jarošík bývá často řazen mezi nejnadějnější mladé české trenéry. Proč padnul, v čem byla chyba? Nerozvíjela se výkonnost hráčů? Nebo narazila na jejich limity? Zmítaly snad zákulisím teplického klubu rozpory, měly už Jarošíkovy neshody a sváry s vedením svou historii?
    „Nedávno jsem četl jednu rozsáhlou studii, která potvrdila trend stále se zrychlujících vyhazovů fotbalových trenérů. Jednalo se o ty nejlepší evropské ligy, ale myslím, že to lze zobecnit i pro český kontext a další země. Za posledních deset let se životnost fotbalového trenéra opravdu významně zkrátila,“ říká Karel Tvaroh, bývalý hráč pražské Sparty.
    Jedním z faktorů, kterým experti tento jev vysvětlují, jsou i moderní technologie, které vstoupily do života velké části obyvatel planety. A ne vždy jim slouží dobře. Jak právě technologie přispívají ke stále rychlejším personálním obměnám fotbalových trenérů v jednotlivých klubech? A jakou roli v tom hraje i každý jednotlivý fanoušek?
    O pekle sociálních sítí a jeho vědecky zmapovaném přímém dopadu na průběžně stále kratší a kratší výdrž fotbalových trenérů se mnohem více dozvíte v nové epizodě podcastu Nosiči vody.
    Kultura jednání? Otřes
    Uhraj body na Spartě. Nejen tento těžký úkol mohl Jiřímu Jarošíkovi přijít v Teplicích poněkud nefér. Další postup měla také určit úterní schůzka vedení. Realita byla jiná, sotva na Spartě v sobotu po prohraném utkání opustil s týmem šatnu, vydalo vedení teplického klubu zprávu, že Jarošík už tým nevede.
    Ze severu Čech přicházejí i informace, že trenérská výměna byla takřka kompletně připravena už předtím, než tým na Spartu vůbec vyrazil. Zatímco se nic netušící Jarošík vydal s týmem k poslednímu boji, management už si připravil vše podstatné s jeho nástupcem - Zdenkem Frťalou, převeleným k ligovému A-týmu z klubové akademie. Podle některých zdrojů měl prý mít Frťala dokonce už i podepsanou smlouvu. Dřív, než se na Letné vůbec koplo do míče.
    „Způsob, jakým se Teplice zachovaly k Jiřímu Jarošíkovi, je otřesný. Jak se tu pak chceme bavit o tom, že by se české fotbalové prostředí mělo nějak zlepšovat, když se tu dějí takové příšernosti,“ zamýšlí se moderátor podcastu Jaromír Bosák.
    Nosiči vody pochopitelně rozebrali i tragickou teplickou defenzivu. A nenechali ležet ladem ani pozoruhodnou spekulaci, že sotva Jiří Jarošík skončil v Teplicích, mohl by se prý co nevidět stěhovat do Ostravy. Byl by to podle Nosičů vody dobrý, či špatný nápad? Měla by vedení klubů naslou

    • 58 min
    Kuchta, Čvančara, Sejk. Kdo je sparťanským střelcem budoucnosti?

    Kuchta, Čvančara, Sejk. Kdo je sparťanským střelcem budoucnosti?

    Sparťanskou ofenzivu táhnou střelci Jan Kuchta a Tomáš Čvančara. Jenže Kuchta je v klubu na hostování a o Čvančaru je na přestupním trhu velký zájem. V Jablonci navíc válí zapůjčený kmenový hráč Sparty Václav Sejk.
    Chcete si z podcastu vybrat jen některá témata?

    2:00 Otazníky nad útokem Sparty
    15:00 Souboj Chorý vs. Bačkovský
    19:00 Místo navíc pro české týmy v pohárech
    21:00 Finále konferenční ligy v Praze
    24:00 Bayernu zatím obroda funguje
    32:00 Rozhozená Barcelona 
    35:00 Premier League
    47:00 Může český fotbal zažít své Nagano?
    56:00 Sázkařské okénko
    Zkraje sezony Sparta řešila v útoku rébus. Dlouho to vypadalo, že typově podobní Kuchta s Čvančarou nemůžou hrát vedle sebe. Trenér Brian Priske ale vytrval, když to šlo, držel na hřišti oba - a spolupráce dvou útočníků nakonec začala přinášet ovoce. Sparta v lize neprohrála už osm zápasů v řadě a velkou zásluhu na tom má zmíněné duo.
    Kuchta zatím vstřelil v tomto ročníku Fortuna ligy šest gólů, jeho mladší kolega dokonce devět. Čvančara navíc po zápase se Zlínem prozradil, že se tito snajpři spolu vsadili, kdo druhému přihraje na více branek. Ani přes očividně pozitivní náladu v táboře Letenských však není jisté, že se oba objeví v rudém dresu i v příští sezoně.
    Sejk se hlásí o pozornost
    Šestadvacetiletý Kuchta je ve Spartě na hostování z ruského Lokomotivu Moskva, kam by se měl vrátit v létě. Pro trvalý přestup by si museli šéfové pražského klubu sáhnout hluboko do kapsy. „Je ovšem možné, že FIFA a UEFA opět uplatní nějakopu speciální reguli, reagující na válečný konflikt, který Rusko vyvolalo na Ukrajině. Je možné, že zahraničním fotbalistům, kteří mají platné smlouvy v ruských klubech, opět umožní dočasné působení jinde,“ připomíná fotbalový novinář Luděk Mádl.
    O dvaadvacetiletého Čvančaru je podle zákulisních informací velký zájem na mezinárodním přestupovém trhu.
    O pozornost se ale důrazně hlásí třeba také Václav Sejk, který dal na hostování v Jablonci už šest gólů. Karel Tvaroh si myslí, že je dvacetiletý talent platnějším hráčem než Čvančara. „Hodně by toho odpracoval pro tým a jeho potenciál je podle mě vyšší než Čvančarův,“ poznamenává bývalý hráč Sparty.
    Proto bude zajímavé sledovat, kdo bude v útoku Sparty nastupovat v příštím ligovém ročníku. Nemělo by se zapomínat ani Martina Minčeva, který se nyní dostává do výborné formy a začíná konečně naplno ukazovat svůj potenciál.
    Nosiči vody se vedle tématu budoucnosti sparťanského útoku věnovali i vystoupení Priskeho svěřenců ve Zlíně. Proč se v závěru strachovali o výsledek navzdory průběžnému vedení o tři branky? Proč byl risk gólmana Kováře za hranou? A čím domácí trenér Vrba nejspíš překvapil sám sebe? Odpovědi naleznete v nové epizodě podcastu.
    Fousek schopným diplomatem
    Česko čeká v červnu velký fotbalový svátek. V pražském Edenu se totiž 7. června, tedy už za necelých sto dní, odehraje finále Evropské konferenční ligy. Které kluby by Nosiči vody viděli v Praze nejraději? I to uslyšíte v novém dílu.
    Evropské finále v Praze je bezpochyby výsledkem diplomatických snah předsedy FAČR Petra Fouska. „Jde o velký diplomatický úspěch. Je vidět, že směrem do Evropy je Fousek velmi silný,“ uznal moderátor Jaromír Bosák. Předseda FAČR navíc kandiduje do výkonného výboru UEFA, kde byl v devadesátých letech zatím posledním českým zástupcem František Chvalovský.
    Dobrých zpráv není nikdy dost. A ta o vylepšené české pozici v dlouhodobém koeficientovém žebříčku UEFA mezi ně jistě patří. O co jde a jaké důsledky tato situace má? Uslyšíte v Nosičích vody.
    A nejen to. Dozvíte se, kdo je podle podcasterů klíčovým hráčem Slavi

    • 1 hr

Customer Reviews

3.7 out of 5
3 Ratings

3 Ratings

Top Podcasts In Sports

EisKing
ZAPO
ZAPO
ŠPORT.sk
O formulích a závodech už 25 let
Športové podcasty

You Might Also Like

Ondřej Novotný
ČT sport
iSport.cz
Paměť národa
Seznam Zprávy
Seznam Zprávy