342 episodes

Chceme s vámi sdílet novinky z AKADEMIE online. Být podporou v současné nejistotě a přinést vám inspiraci. Naši lektoři se na rozhovory schází v online prostředí, omluvte prosím případné chvilkové zhoršení kvality záznamu :-).

rádio AKADEMIE AKADEMIE Libchavy je vám blíž

    • Education

Chceme s vámi sdílet novinky z AKADEMIE online. Být podporou v současné nejistotě a přinést vám inspiraci. Naši lektoři se na rozhovory schází v online prostředí, omluvte prosím případné chvilkové zhoršení kvality záznamu :-).

    Jste brankář nebo útočník?

    Jste brankář nebo útočník?

    V Akademii se zabýváme několika koučovacími obory. Učíme je zvlášť, a je pro nás důležité dobře je popsat, k čemu slouží. Stejně tak klademe důraz na to mít pořádek v jednotlivých rolích - co v nich děláme a jak se rozvíjíme. A o tom je tak trochu zašmodrchaný podcast napříč koučovacími i nekoučovacími obory.* Jak se doplňuje individuální a skupinový koučink? * Je rozdíl koučovat systém a tým? * Může být šéf týmovým koučem? * Jak je to s koučováním a konstelacemi? * Co jsou to biologické modelace?

    To se dozvíte při poslechu povídání Jany Homolové a Zdeňka Štěpánka.

    • 15 min
    Co je posvátná ODPOVĚDNOST manažera?

    Co je posvátná ODPOVĚDNOST manažera?

    Hostem Zdeňka Štěpánka v tomto podcastu byl Petr Chládek, ředitel Jihomoravského inovačního centra (JIC). Společně se dívali na již více než 8 let trvající spolupráci s Akademií.* Jaká byla a přes co vedla cesta k vytvoření autonomního týmu v JIC?* Jak týmové koučování JICu pomohlo dál běžet maraton vysokou rychlostí? * Jaká je podle Petra role leadera? Co je jeho posláním? * Jak to vypadá, když se leader upozadí? Co získá on a co tým?Poslechněte si v této epizodě.

    • 22 min
    Učitel 7x člověkem

    Učitel 7x člověkem

    V AKADEMII rozvíjíme koncept 7 inteligencí, 7 pilířů lidské integrity, o které se v životě můžeme opírat a které můžeme objevovat a naplňovat. A připravili jsme pro pedagogy kurz, ve kterém mohou všech 7 inteligencí nejen rozumem poznat, ale také si je všechny na vlastní kůži zažít, aby je pak mohli vnášet do třídy a skrze ně rozvíjet své žáky. O tom, které inteligence to jsou a jak mohou napomoci k tomu, abychom dětem pomohli stát se celistvými bytostmi, si povídala Tereza Mocová s Jirkou Šmejkalem.

    • 29 min
    Černá nebo bílá?

    Černá nebo bílá?

    Základní rozlišení, kterým se řídíme při používání TÝMOVÉHO nebo SKUPINOVÉHO koučování je, zda pracujeme pro skupinu lidí nebo pro tým. Nic ale není černobílé a můžeme se občas ocitnou i někde „mezi“.A nejenom o tom je podcastový „ping-pong“ koučů Jany Homolové a Petra Krause, ve kterém odpovídají na často kladené otázky účastníků kurzů. * Jaký je rozdíl mezi skupinovým a týmovým koučováním? * Co když nejsme tým ani skupina? * Podle čeho si vybrat na jaký kurz jít? *Proč má výcvik týmového koučování 8 dní a skupinový „pouze“ 2?

    Poslechněte si v této epizodě.

    • 24 min
    Účastník ředitelské dílny PŘED a PO

    Účastník ředitelské dílny PŘED a PO

    Druhý díl povídání Lubomíra Fehéra a Davida Grbavčice se dívá na příklady. * Co absolvování výcviků v Akademii přineslo Davidovi do pracovního a osobního života? * Jak se změny z pracovního systému promítají do toho osobního? A vice versa? * Jak by Davida před a po hodnotila jeho manželka? „Důvěrné prostředí Týmové dílny ředitelů a majitelů firem dává prostor dovolit si jít dovnitř a vnímat. Jak mi je v těle? Co je pro mě důležité? V čem je mi dobře? Otevírá témata jako strach, odvaha, vášeň, radost, rozum a cit.“ Pokud i vy chcete nasát tu atmosféru, určitě si poslech této epizody nenechte ujít.

    • 13 min
    Když je to úplně dutý ... 2.díl

    Když je to úplně dutý ... 2.díl

    „Velké téma se kterým se setkávám je, že si mnoho lidí nedůvěřuje, že mají v sobě nějaký obsah. Nejsou si vědomí sami sebe a toho, že mohou světu něco dát,“ říká v úvodu 2. dílu podcastu, na téma Obsah a forma, Zdeněk Štěpánek. A pokračuje: „Často je to o tom, že se snažíme něčemu obsah dát, ale už ta snaha samotná je dutá. Obsah je obsah.“Jak to souvisí s hodnotami? Žijeme je nebo plánujeme? Kdy jsou formou bez obsahu a kdy mají obsah?Na kolik platí staré formulace typu co ses v mládí naučil, ve stáří jako když najdeš? A když stárneme a moudříme, opouštíme dutou formu a záříme obsahem nebo tak to není?

    • 16 min

Top Podcasts In Education

Mozgová Atletika
ZAPO
Vedátorský podcast
vedatorskypodcast
Nerudacast
Pavol Neruda
Dejepis Inak
skpodcasty.sk
Búrači gastromýtov
Ladislav Kužela
Počúvam sa
Rádio Expres

You Might Also Like

DEEP TALKS [CZE]
Petr Ludwig
Studio N
Deník N
.týždeň podcast
.týždeň
Investiční podcast: Cesta rentiéra
Jiří Cimpel