Асоціація правників України (АПУ)

Ukrainian Bar Association
Асоціація правників України (АПУ)

Тут найбільша юридична спільнота України. Остання практика, актуальні питання щодо всіх галузей права: всі сфери, кожен із регіонів України. Вже незабаром на вас чекатимуть спеціальні рубрики, доступні лише на аудіоплатформах. Долучайтеся.

  1. 12/01/2021

    Модерована дискусія щодо виконання рішень Європейського Суду з прав людини

    Модерована дискусія з Крістосом Джакомопулосом, Генеральним директором Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини.   Участь в дискусії взяли:   Крістос Джакомопулос, Генеральний директор Директорату з прав людини та верховенства права (м. Страсбург)  Павло Пушкар, начальник відділу Департаменту виконання рішень ЄСПЛ Ради Європи (м. Страсбург)  Анна Огренчук, Президентка Асоціації правників України   Мета заходу:   - Обговорити поточний стан виконання Україною рішень ЄСПЛ;  - Обмінятись думками щодо пріоритетних заходів, які потрібно вжити Уряду України;  - Поінформувати учасників про очікування органів та інституцій Ради Європи від органів влади України.   Мова заходу: українська та англійська з послідовним перекладом.

    1h 44m
  2. 11/22/2021

    Декларування видатків на отримання медичних послуг поза межами України

    Декларування видатків на отримання медичних послуг поза межами України: як не порушити право на таємницю про стан здоров’я?   Питання до розгляду:   - Межі та компоненти права на таємницю про стан здоров’я.  - Факт звернення за медичною допомогою (обов’язок нерозголошення).  - Співвідношення права на повагу до приватного та сімейного життя та принципу політичної відповідальності.  - Практика ЄСПЛ при вирішенні конфлікту особистого та соціального інтересів (Ганновер проти Німеччини).  - Критерії визначення осіб, які несуть політичну відповідальність за прийняті рішення (зокрема у сфері охорони здоров’я).  - Методи перевірки факту звернення до іноземного лікувального закладу.  - Коло осіб, яким буде доступна інформація про факт звернення до іноземних лікувальних закладів.   Модераторка:   Анастасія Цибулько, адвокат ЮК MORIS.   Учасники обговорення:   Зоряна Скалецька, Ексміністерка охорони здоров'я України (2019−2020).   Радмила Гревцова, директорка Навчально-наукового центру медичного права,  доцент кафедри адміністративного права КНУ ім. Т. Шевченка, к.ю.н.   Аліна Довганюк, в.о. заступника керівника третього відділу Управління проведення обов’язкових повних перевірок.   Анастасія Кривонос, Інститут законодавчих ідей, аналітик.

    38 min
  3. 09/10/2021

    Перший щорічний Рейтинг правничих шкіл: презентація та пресконференція

    Рейтинг правничих шкіл України має на меті оцінити рівень якості освіти правничих шкіл України, а також:   - стати дороговказом для абітурієнтів і батьків вступників у виборі місця навчання;  - сприяти поінформованому набору працівників для роботодавців;  - стимулювати конкуренцію між правничими школами для підвищення якості юридичної освіти.   Серед учасників заходу були присутні:   Максим Шевердін, координатор Комісії АПУ з питань удосконалення юридичної освіти, партнер LCF Law Group;   Андрій Романчук, Віце-Президент АПУ, керуючий партнер АО MORIS GROUP   Іван Назаров, заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;   Андрій Бутенко, заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;   Олександр Пижов, генеральний директор директорату європейської інтеграції, бюджетування та узгодження політик Міністерства освіти і науки України;   Андрій Бойко, д.ю.н., професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», національний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice»;   Юлія Ломжець, голова Асоціації юридичних клінік України;   Володимир Ланда, заступник головного редактора Forbes Ukraine;   Іван Шемелинець, експерт з правничої освіти Фундації DEJURE;   Юлія Серединська, голова Ліги студентів АПУ;   Іван Городиський, член Правлінння АПУ, викладач УКУ;   Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Нове правосуддя»;   Віталій Оджиковський, член АПУ, півголова комітету Палати з питань правової політики Американської торговельної палати в Україні (АСС), радник, ЮФ «Саєнко Харенко».

    1h 54m
  4. 09/09/2021

    Зарахування зустрічних однорідних вимог

    У подкасті йдеться про такі питання:  ̶ Зарахування зустрічних вимог de lege lata: огляд існуючого регулювання в Україні, а також інших юрисдикціях та кодифікаціях.   ̶ Співвідношення зустрічних інтересів із зустрічними вимогами та зустрічними обов’язками.  ̶ Правове регулювання ліквідаційного неттінгу за Законом України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки».  ̶ Зарахування зустрічних вимог, виражених в різних валютах, на тлі постанови Верховного Суду (ВС/КГС, № 914/109/16, 22.01.20).  ̶ Debt-to-equity (конвертація права вимоги до товариства у частку в його статутному капіталі): зарахування чи співпадіння.  ̶ Зарахування de lege ferenda: чи є що змінювати в процесі рекодифікації.   Модератори:  Владислав Кисіль, заступник Голови Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права, партнер ЮК KPD Consulting, адвокат.  Антон Коробейников, партнер Sayenko Kharenko.   Спікери:  Роман Посікіра, адвокат, керівник АБ «Романа Посікіри», співавтор і укладач видань «Іпотека: Практичний порадник для юриста» (2017); «Іпотека: Правові висновки Верховного суду» (2019); «Антологія юридичного гумору Романа Посікіри» (2020).  Максим Корчагін, к.ю.н., партнер ЮФ «Антика».  Антон Гужва, к.ю.н, доц. каф. цивільно-правових дисциплін ХНУ ім. В.Н.Каразіна.  Артем Лук'янов, Dentons. Віталій Пацюк, партнер ЮК KPD Consulting.  Оксана Сергеєва, експерт з банківського та суміжних галузей права.  Роман Майданик, д.ю.н, проф. зав.каф. цивільного права КНУ ім.Т.Шевченка.

    4h 27m
  5. 09/08/2021

    Податкова амністія: ризики VS можливості. Що врахувати, щоб зробити правильний вибір

    Питання, які обговорювалися:   - Чи криються в можливостях, запропонованих «Податковою амністією», реальні фінансові та кримінальні ризики?   - Під ОСДД підпадають активи, отримані, набуті починаючи з 24 серпня 1992 р. до 01 січня 2021 р.   - Не подання ОСДД не зумовить зобов’язання для фізичних осіб після 1 вересня 2022 р. доводити фіскальним та правоохоронним органам сплату податків з отриманих, набутих до 01.01.21 р. активів.   - ОСДД не зумовлює сплату військового збору.   - Внесення готівкових коштів на спеціальні рахунки банків з метою ОСДД не може бути підставою для порушення кримінальних проваджень.   - Держава гарантує, що початок процедури ОСДД валютних цінностей (коштів) (внесення коштів на спецрахунок, подання декларації, сплата першого платежу збору з ОСДД) до повної сплати збору з ОСДД звільнятиме фізособу від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за правопорушення, пов’язані зі сплатою податків.   - Держава гарантує, що відомості, які містяться в ОСДД, не будуть використані проти фізичної особи, що її подала.   - За результатами ОСДД можуть проводитись лише перевірки, вказані в підрозділі 9-4 Перехідних положень ПКУ.   - Під час перевірок ОСДД ДПС не ставитиме під сумнів вартість активів, що були задекларовані за цією процедурою.   - ОСДД безпечніше за безподаткову ліквідацію КІК.   - Анонсовані комітетом ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики «непрямі» методи використовуватимуться ДПС для контролю фінансових витрат фізичних осіб після 1 вересня 2022 р.   - ОСДД допоможе вивести з «тіні» статки «багатих» українців.   Учасники дискусії:   Віта Форсюк, експерт з питань оподаткування, заступник керівника секретаріату Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.   Антон Поляничко, адвокат АО «ЛНМ».   Андрій Реун, заступник Голови Комітету АПУ з податкового та митного права, Партнер LCF Law Group, адвокат.   Модераторка:   Тетяна Лисовець, Голова Комітету АПУ з податкового та  митного права, старша партнерка  «Соколовський і Партнери».

    1h 55m

Ratings & Reviews

5
out of 5
2 Ratings

About

Тут найбільша юридична спільнота України. Остання практика, актуальні питання щодо всіх галузей права: всі сфери, кожен із регіонів України. Вже незабаром на вас чекатимуть спеціальні рубрики, доступні лише на аудіоплатформах. Долучайтеся.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada