УП. Вголос

УП. Вголос

УП. Вголос – це новий подкаст "Української правди", у якому ми будемо начитувати кращі тексти, що виходили протягом тижня. Якщо ви не встигаєте читати Українську правду, то тепер ви можете її слухати.

  1. 6月8日

    Чому психоделіки можуть стати ліками в Україні?

    Про терапевтичну ефективність психоделіків зараз говорять не тільки у світі, а й в Україні. Для тисяч військових та цивільних, які страждають на ПТСР, психоделічно асистована терапія (або ПАТ) може стати панацеєю, особливо в умовах, коли через війну кількість людей, яким потрібна психологічна допомога, збільшилась в рази. Зовсім нещодавно Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення проєкт постанови, яка дозволяє наукові дослідження псилоцибіну, псилоцину, психоактивних сполук МДМА, ЛСД, ДМТ та ібогаїну для того, щоб використовувати їх в терапії. "Українська правда" розповідає про розквіт, занепад та ренесанс досліджень психоделіків, про українських ентузіастів, які долучились до психоделічного руху, щоб впровадити в Україні прогресивні методики, про те, як працює психоделічно асистована терапія і чому вона так потрібна військовим та їхнім сім’ям.

    38 分钟
  2. 4月30日

    Проєкт "Вікторія". Історія катувань Вікторії Рощиної та тисячів ув'язнених Росією українців

    Цей матеріал – частина міжнародного проєкту Viktoriia Project, ініційованого Forbidden Stories за участі провідних медіа світу. Forbidden Stories – паризька редакція, що продовжує справу журналістів, які загинули, опинилися за ґратами чи зазнали переслідувань через професійну діяльність. Після того, як 10 жовтня 2024 року стало відомо про загибель Вікторії Рощиної, редакція одразу ініціювала "Проєкт Вікторія", щоб довести до кінця її надзвичайно важливе розслідування. Forbidden Stories взялася дослідити обставини перебування журналістки в російському полоні. А також продовжила її роботу над історіями українських "потойбічних в'язнів". За приблизними оцінками, йдеться про понад 16 000 цивільних осіб, яких утримують на тимчасово окупованих територіях України та в Російській Федерації. Протягом шести місяців тривав глибокий аналіз документів, свідчень і судових матеріалів. До розслідування долучилися 13 міжнародних медіа, зокрема Forbidden Stories, The Guardian, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, Der Spiegel, ZDF, Paper Trail Media, IStories, France 24, "Українська правда", DerStandart.

    46 分钟
  3. 4月20日

    Перший емігрант. Українець, який допоміг США купити Аляску

    Його справжнє ім'я – Андрій Онуфрійович Гумницький. Народився 1832 року, нащадок роду Богунів. Канцелярист митрополита Філарета в Києві. Таємний опозиціонер при посольській церкві в Афінах. На сторінках американських медіа Агапій був ким завгодно. Київським козаком. Шанувальником Герцена й послідовником Толстого. Контрабандистом і пропагандистом. Шахраєм і державним діячем. Тим, хто пояснював американцям важливість купівлі Аляски. Відлюдником. Апостолом свободи. Людиною, за голову якої давали п'ять тисяч рублів. У ЗМІ Агапія представляли як "росіянина", але свої візитівки та листи він підписував "Ukraina, Hayward, California, U.S.А.". 1894 року в Коломиї видали "Споминки українського козака-священника", що закінчувалися словами: Звернувшись до відкритих архівів Бібліотеки Конгресу та ЦРУ, "Українська правда" публікує історію людини, яку 1965 року в Сенаті США назвали "найбільш видатним політичним емігрантом, що коли-небудь приїжджав в Америку з України".

    21 分钟

评分及评论

5
共 5 分
5 个评分

关于

УП. Вголос – це новий подкаст "Української правди", у якому ми будемо начитувати кращі тексти, що виходили протягом тижня. Якщо ви не встигаєте читати Українську правду, то тепер ви можете її слухати.

更多来自“Українська правда”的内容

你可能还喜欢

若要收听包含儿童不宜内容的单集,请登录。

关注此节目的最新内容

登录或注册,以关注节目、存储单集,并获取最新更新。

选择国家或地区

非洲、中东和印度

亚太地区

欧洲

拉丁美洲和加勒比海地区

美国和加拿大