Один одному

Один одному
Один одному

Над перемогою працюють не лише на лінії фронту, але й у маленьких містах та селах у тилу. Українці волонтерять, діляться своїм домом, збирають та доставляють гуманітарну допомогу. Це подкаст про тих людей, які щодня непомітно виборюють Україну.

  1. Як нас змінила війна.

    24/02/2023

    Як нас змінила війна.

    В річницю російського вторгнення ми часто згадуємо, якими ми були, і як сильно змінила нас війна. Змінила вона й ціли громади та спільноти. Люди, які раніше були майже незнайомцями, об’єдналися у волонтерські групи, щоб допомагати одне одному. В цьому спецвипуску «Один Одному» ми вирішили поспілкуватися з героями минулих епізодів, щоб дізнатись, як змінились їхні ініціативи за рік повномасштабної війни. Про свої зміни розповідають: ⭐️ Сергій Залізняк, голова Буцької громади, яка втілила проєкт «Сади Перемоги»; ⭐ Вікторія Єрмакова, керівниця «Польової кухні» в Києві; ⭐ отець Дмитро Шора, директор Шелтеру Святої Ольги для переселенок у Хотині; ⭐ Нікіта Бєляєв, волонтер штабу в Острозі; ⭐ Тетяна Коваль, керівниця компанії Foodicine, що допомагає Ірпінській лікарні; ⭐ Григорій Олійник, керівник медичного центру «Фенікс-Дент» у Шепетівці.

    24 phút
  2. Тростянець. Незламні люди, які пережили окупацію

    30/01/2023

    Тростянець. Незламні люди, які пережили окупацію

    Тростянець – невелика громада на Сумщині, яка була окупована ще в перший день російського вторгнення. Однак мешканці навіть під час окупації намагались підтримувати один одного, а зараз активно допомагають 93-ій бригаді ЗСУ, яка брала участь у звільненні Сумщині. Тут для них і шиють шкарпетки, і роблять печі-буржуйки. В цьому епізоді ви почуєте історії: Людмили та її сина Мирослава, власників пекарні, де волонтери випікають хліб для всіх, кому він потрібен. Навіть під час окупації їм вдавалось доставляти хліб в місцеву лікарню для хворих. Наталі, голови Тростянецької ради людей з інвалідністю. Її, разом з донькою, росіяни вигнали посеред ночі з будинку, однак вона змогла знайти прихисток у містян. Зараз вони з донькою готують продукти для ЗСУ. Юрія – міського голову, що знаходить Тростянцю партнерів по всьому світу та збирає гроші й матеріали на відновлення громади. Ростислав – співзасновник добровольчого будівельного батальйону, який допомагає відновлювати зруйновані села.

    21 phút
  3. 16/11/2022

    Ічня. Громада, яку не зламала окупація

    Ічня знаходиться на півдні Чернігівщині. Попри віддаленість від стратегічних місць, Ічнянська громада була окупована росіянами у лютому. А через села громади проходили військові колони окупантів. Правда до місць призначення багато з них й не доїжджали, адже місцеві одразу повідомляли ЗСУ про пересування. Ви почуєте історії: Олени, голови громади. 24 лютого вона зайшла в міськраду, а вийшла звідти вже 5 квітня. Весь цей час вона координувала старост сіл та турбувалась про мешканців. Старости села Сергія. Він таємно співпрацював з нашими військовими та повідомляв про рух рашистської техніки. В останній момент йому виїжджати з села через заміноване поле Руслана, волонтерка, що пекла печиво, а на виручені кошти придбала дрон для батька в підрозділ Ліни та Юлі, що зібрали 10 тонн продуктів для Чернігова за дві доби.

    19 phút
  4. Ніжин. Місто, яке пережило облогу. «Один Одному» №23

    01/11/2022

    Ніжин. Місто, яке пережило облогу. «Один Одному» №23

    Ніжин, невелике місто на Чернігівщині, в лютому опинилось майже в повній облозі. Попри це мешканці громади не склали руки, а навпаки активно допомагали військовим та одне одному.   У цьому епізоді ви почуєте історії: Дар’ї, матінки зі Свято Покровської Церкви. У цьому храмі люди від початку повномасштабної війни готують їжу для захисників і захисниць та плетуть маскувальні сітки. Ганни, викладачки Ніжинського університету та волонтерки, що попри оточення міста виїжджала за продуктами для багатодітних родин. Романа, пастора баптистської церкви. Він допомагав вивозити людей із міста та ввозити сюди гуманітарну допомогу. Голови громади Олександра. Робота казначейства була заблокована майже на три місяці, тож Олександру довелось організовувати допомогу Ніжину без будь-якого бюджету. Наталі, яка співорганізувала «Кухарську зграю вовченят», що готує сухпайки для ЗСУ.

    29 phút
  5. 5 волонтерських проєктів Києва. Мозаїка та допомога локальному бізнесу.

    08/09/2022

    5 волонтерських проєктів Києва. Мозаїка та допомога локальному бізнесу.

    В цьому епізоді «Один одному» ми повертаємось в Київ, щоб познайомити вас з волонтерськими ініціативами, що надихають. Ми розповімо про: Таню, що створює нові українські мозаїки, а гроші з продажу передає ЗСУ. Одна мозаїка була створена з уламків снарядів і «Точки У» й вже була продана в США. Ксенію та Валентина, співзасновників «Солом’янських Котиків», які створили власний волонтерський штаб, проводять навчання з тактичної медицини і допомагають саперним підрозділам Іллі, що залучає гроші від іноземних донорів через проєкт UA Friends. Гроші з цього проєкту часто йдуть побутові потреби військових та лікарень, а волонтери вже допомагають відбудовувати Ірпінь. Ірини, засновниці Help Hub. Через цей хаб знаходять гроші з іноземних організацій та фондів, які хочуть підтримати українців. Також проводять благодійні коворкінги, гроші з яких йдуть на армію. Насті та Антона, що створили сайт «Лелека». «Лелека» допомагає українським підприємцям знаходити собі клієнтів закордоном і продовжувати заробляти.

    27 phút

Giới Thiệu

Над перемогою працюють не лише на лінії фронту, але й у маленьких містах та селах у тилу. Українці волонтерять, діляться своїм домом, збирають та доставляють гуманітарну допомогу. Це подкаст про тих людей, які щодня непомітно виборюють Україну.

Bạn cần đăng nhập để nghe các tập có chứa nội dung thô tục.

Luôn cập nhật thông tin về chương trình này

Đăng nhập hoặc đăng ký để theo dõi các chương trình, lưu các tập và nhận những thông tin cập nhật mới nhất.

Chọn quốc gia hoặc vùng

Châu Phi, Trung Đông và Ấn Độ

Châu Á Thái Bình Dương

Châu Âu

Châu Mỹ Latinh và Caribê

Hoa Kỳ và Canada