Оті Дві

Оті Дві
Оті Дві

Оті дві – це ми, Іра та Олена. Збираємося, щоб обговорити повсякденні, але неоднозначні й непрості теми. Протиріччя тут немає: якщо замислитися, саме в повсякденному й ховається найбільше питань і нюансів. Часом ми не погоджуємося одна з одною, відкидаємо очевидні пояснення чи згадуємо маловідомі книжки й теорії. Часом – розповідаємо історії з життя і гигочемо. Запрошуємо підписатся тих, хто цінує глибокі розмови про просте. Оті дві будуть вам раді ❤️

  1. Тривога, війна та стратегії ухвалення рішень

    2022/02/23

    Тривога, війна та стратегії ухвалення рішень

    Нам тривожно. Ми не знаємо, як складатиметься ситуація. Не розуміємо, які рішення ухвалювати в таких умовах повної непевності. Проте є дещо, на що ми маємо вплив — і саме тому вирішили відкласти паніку та продовжувати нашу справу :) У новому випуску подкасту поговорили загалом про тривожний стан, якими методами можна себе опанувати, які стратегії рішень існують — та на чому базувати свої плани. Можливо, цей епізод не допоможе вам зберегти нерви, але точно допоможе відволіктися на годинку від новин. До речі, якщо ви маєте власні способи абстрагування від ситуації — діліться, будемо долати тривожність разом 💪🏻 Віримо та допомагаємо ЗСУ, працюємо над тим, на що маємо вплив, і тримаймося ❤️ Долучайтеся до обговорення в Інстаграм https://www.instagram.com/otidvi_podcast/ Підтримуйте подкаст Оті Дві  на Патреоні https://www.patreon.com/otidvi

    1 小时 11 分钟
  2. Підсумки року, частина 1: техніки

    2021/12/17

    Підсумки року, частина 1: техніки

    Ставите плани на рік на його початку? Пишите списки, заповнюєте картки в таск-трекерах, складаєте мапи бажань? А що відбувається з усім цим наприкінці року? Як підбиваєте підсумки? Відчуваєте тривожність, коли викреслити вдається далеко не всі пункти? :) Випуск про підсумки року Оті дві вирішили розбити на дві частини: перша про техніки, друга — про власні персональні результати. Щоб ви могли взяти для себе щось з технічного боку (та спробувати підсумовувати свої результати інакше), а також надихнутися колекціями моментів Іри та Олени. В першій частині тринадцятого епізоду слухайте, які бувають підсумкові механізми, що допомагають жити життя, а не напружують і розчаровують :) Долучайтеся до обговорення в Інстаграм https://www.instagram.com/otidvi_podcast/ 👉🏻 Посилання на штуки, які обговорювали в процесі: таск-трекер Trello, де можна вести облік робочих і особистих завдань. Сервіс Future me, де можна відправити собі листа в майбутнє. Робочий зошит для підсумків року і планування (є український переклад). Книжка Danielle LaPorte - The Desire Map: A Guide to Creating Goals with Soul про планування з точку зору бажань і відчуттів. Agile-ретроспективи (як варіант) для аналізу своїх підсумків. Стиль управління “чайка-менеджмент”. Зворушливе відео Google про пошук у 2021 році.

    55 分钟
  3. Про смерть: з реального, цифрового та екзистенційного боків

    2021/12/06

    Про смерть: з реального, цифрового та екзистенційного боків

    Чому зазвичай розмови про смерть табуйовані в нашому суспільстві? Чому так моторошно навіть думати про те, що чекає на кожного з нас? Що дмухає з екзістенційного вікна, коли ви все ж починаєте розмірковувати про смерть? Як людство постійно намагається намахати систему природи — і з якими викликами воно зустрінеться, коли тривалість життя зростатиме? Як цифрове життя переходитиме в цифрове безсмертя? На всі ці питання Олена та Іра намагалися знайти відповіді у дванадцятому випуску. Долучайтеся до обговорення в Інстаграм https://www.instagram.com/otidvi_podcast/ 👉🏻 Посилання на штуки, які обговорювали в процесі: Кейтлін Доуті https://en.wikipedia.org/wiki/Caitlin_Doughty та її книжки "Smoke Gets in Your Eyes & Other Lessons from the Crematory", "From Here to Eternity: Traveling the World to Find the Good Death" https://caitlindoughty.com/  А також відеоблог "Ask a Mortician". Історія про голову Гайдна Haydn's Head. Етимологія слова "ведмідь". Принцип логіки "Бритва Окама". Вежа мовчання — поховання в зороастризмі. TED про продовження життя. Книжка Білла Брайсона "Тіло. Інструкція з використання". Блакитна зона, де люди живуть найдовше. TED про те, як соціальні зв'язки продовжують життя. Replika ваш віртуальний чат-бот друг. Історія про матір, яка спілкувалася з померлою дитиною у віртуальній реальності.

    1 小时 13 分钟
  4. Домашній: як почуватися "вдома" вдома

    2021/11/19

    Домашній: як почуватися "вдома" вдома

    Де ви почуваєте себе “вдома”? А як саме ви почуваєте себе “вдома”? Я ви організовуєте домашній простір, процеси, консенсуси з тими, хто теж живе у вас вдома? В одинадцятому епізоді Оті дві приземлилися з довжелезних філософських польотів минулих епізодів — та поринули в домашнє :) Долучайтеся до обговорення стратегій підтримки порядку, делегування прибирання, автоматизації миття посуду та вигодовування максимального комфорту з дорослішанням https://www.instagram.com/otidvi_podcast/  👉🏻 Посилання на штуки, які обговорювали в процесі: книга Марі Кондо "Викинь мотлох із життя! Мистецтво прибирання, яке змінить вас назавжди". Система флайледі https://en.wikipedia.org/wiki/FlyLady Світська леді Пеггі Гуггенгайм, яка написала книжку спогадів "На піку століття. Сповідь одержимої мистецтвом". Письменниця Тана Френч, яка пише детективи про Ірландію на кшталт "The Searcher".

    1 小时 29 分钟
  5. Мережа: чи звернули ми не туди в розвитку соцмереж?

    2021/11/05

    Мережа: чи звернули ми не туди в розвитку соцмереж?

    Тааак, цю тему вже обговорювали, досліджували та хайпували багато разів. Але вона не стала менш актуальною, бо соцмережі вже буквально неможливо відокремити від повсякденного життя. Чи справді вони так згубно на нас впливають? Чи треба щось робити для збереження психіки? Чи бувають якісь безпечні соцмережі? Чи може інфа з соцмереж нашкодити в реальному житті? Оті дві шукали відповіді на ці та інші запитання в ювілейному десятому випуску 🥳 Обговоримо разом проблеми соцмереж в нашому Інстаграмі? 😄 https://www.instagram.com/otidvi_podcast/ 👉🏻 Посилання на штуки, які обговорювали в процесі: UX dark patterns – прийоми дизайну, які вводять користувача в оману, заплутують або примушують зробити покупку (тут приклади). Фільм Соціальна дилема https://www.thesocialdilemma.com/ та мультфільм Inside out https://www.imdb.com/title/tt2096673/ Тристан Харріс – фахівець з етики технологій, один з експертів Соціальної дилеми, ведучий  подкасту Your undivided attention https://www.tristanharris.com/ Сам подкаст Your undivided attention (https://www.humanetech.com/podcast). Джонатан Хайдт, Грег Лук’яноф – автори книжки про те, як змінюється зараз світогляд “молодого покоління”в Америці і що на це впливає  (https://en.wikipedia.org/wiki/The_Coddling_of_the_American_Mind) Статистика, які соцмережі більше шкодять. Книжка про те, що робить інформацію віральною, Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die від Chip Heath та Dan Heath (https://en.wikipedia.org/wiki/Made_to_Stick). Книжка про масові рухи The True Believer: Thoughts On The Nature of Mass Movements від Eric Hoffer. Книжка про різні скандали і твіттер-травлю So You've Been Publicly Shamed від Jon Ronson (http://www.jonronson.com/shame.html). Книжка про бігдату в сервісі знайомств Dataclysm: Love, Sex, Race, and Identity — What Our Online Lives Tell Us about Our Offline Selves від Christian Rudder. Розслідування WSJ Facebook files, а також статті до-фейсбук-файлз: про гру з емоціями людей за рахунок алгоритмів ФБ від 2014 року, про ФБ-модераторів від 2019 року, про соцмережі та депресію від 2019 року, про тему вакцин від 2021 року.

    1 小时 56 分钟
  6. 10 культурних подій, які розширюють світогляд

    2021/10/22

    10 культурних подій, які розширюють світогляд

    Що є культура, як вона змінюється та головне — як вона змінює нас? Чи записувати в культуру тільки класичне мистецтво та літературу? Чи рок-концерти, де ти відкриваєш несподівану останню в світі щирість, теж рахуються? :) В дев'ятому епізоді Оті дві розбиралися на власному прикладі: як культурні події розширюють світогляд. Ви також можете відчути щось подібне та помітити зміни в своєму ставленні до світу, якщо спробуєте такі або схожі події. У списку немає нічого надприродного: Олена розповідала про міські свята та український модерновий театр, а Іра — про безкоштовні тури та музеї. Всього 10 подій, 10 змін у світогляді, 10 класних відкриттів 🤩 Приєднуйтесь до обговорення в нашому Інстаграм https://www.instagram.com/otidvi_podcast/ 👉🏻 Посилання на штуки, які обговорювали в процесі: Міські свята Барселони: свято району Грасія, Кастельєрс – башти з людей, Коррефок (20 хв відео з короткими поясненнями щодо історії). Сайт Лувру, якщо шо :) Місця зйомок Гри Престолів у Іспанії (але тут навіть не всі! :). Книги про історичні реалії у Грі Престолів: "Winter is Coming: The Medieval World of Game of Thrones" by Carolyne Larrington, "You Win Or You Die: The Ancient World of Game of Thrones" by Ayelet Haimson Lushkov. Приклад сайту безкоштовних пішохідних турів. Вистава Театру 19 "Двері", театр Нова сцена. Книга Уілла Гомперца "Незрозуміле мистецтво" (англійською, бо немає українського перекладу). Митець Енді Воргол. Рок-фест Барселона. Гурти: Hammerfall, Sabaton, Apocalyptica, The Europe. EDM-фестивалі: Godskitchen, Sensation, Tomorrowland та діджей Armin van Buuren. Фестивалі на Лазурному узбережжі: карнавал у Ніцці (там є всі паради), а також цитрусовий фестиваль у Ментоні.

    1 小时 49 分钟

关于

Оті дві – це ми, Іра та Олена. Збираємося, щоб обговорити повсякденні, але неоднозначні й непрості теми. Протиріччя тут немає: якщо замислитися, саме в повсякденному й ховається найбільше питань і нюансів. Часом ми не погоджуємося одна з одною, відкидаємо очевидні пояснення чи згадуємо маловідомі книжки й теорії. Часом – розповідаємо історії з життя і гигочемо. Запрошуємо підписатся тих, хто цінує глибокі розмови про просте. Оті дві будуть вам раді ❤️

若要收听包含儿童不宜内容的单集,请登录。

关注此节目的最新内容

登录或注册,以关注节目、存储单集,并获取最新更新。

选择国家或地区

非洲、中东和印度

亚太地区

欧洲

拉丁美洲和加勒比海地区

美国和加拿大