Запах Слова

Ренесанс української класики: перевідкриті імена і тексти | Чирков, Стасіневич | Запах Слова

Класика повертається — але вже не як шкільний обов’язок, а як особисте відкриття. У новому випуску подкасту «Запах Слова» — розмова про класику, яка читається інакше. Серед прикладів — серія від видавництва Vivat: маловідомі тексти, сильні передмови, нетиповий погляд на знайомі імена. 

Добірка української класики від Vivat пропонує свіжий погляд на знайомі й не дуже тексти. Наприклад, готичну «Шовкову пані» Наталени Королеви, легку подорожню прозу Нечуя-Левицького чи несподівано літературного Михайла Грушевського. Передмови, текстологічна робота й уважне укладання — усе це робить знайому класику зовсім іншою. Переглянути серію та придбати книжки можна за посиланням. А за анонсами майбутніх видань, уривками та відкриттями класики можна стежити в окремому акаунті класики. 

Чи існує тренд на українську класику? Як актуалізувати класику? Як її читати? Як вивчати у школі? І що варто екранізувати? Про все це — у подкасті «Запах Слова» з Євгенієм Стасіневичем та Сергієм Чирковим.

Поділіться своїми думками в коментарях і підтримайте нас підписками та лайками — це важливо для просування каналу. 

Долучайтеся до спільноти «Запаху Слова» з ексклюзивними випусками подкасту, списками літератури від ведучих і книжковим клубом: https://cutt.ly/IrTLLUZM. Задонатити на банку hromadske в Монобанк: https://cutt.ly/PrT830t4

00:00 інтро

02:06 особисте про українську класику 

04:30 серія української класики від видавництва Vivat  

06:02 тренд на українську класику, як читати класику по-іншому

11:12 питання класики й вулиця, канон

15:33 як актуалізувати класику  

19:53 нові імена, «класикізація» 1920-х 

25:04 класика у школі

30:39 чому важлива класика, апробація часом

38:26 часова дистанція до класики, моральний складник, ідеологізація  

45:47 класика та екранізації
50:43 рубрика «Запах купюри»