Культур Фіртель

Goethe-Institut Ukraine
Культур Фіртель

Культур Фіртель — це подкаст від Goethe-Institut в Україні. Тут ми розмовляємо про виклики української культури під час війни, про особливості німецької та української культурних сцен та про міжкультурний обмін та взаємодію.

Episodes

  1. Література. Висновки та виклики української культури під час війни

    07/19/2024

    Література. Висновки та виклики української культури під час війни

    Це третій випуск нашого сезону подкастів про виклики та висновки української культури під час повномасштабного вторгнення. Говоримо про сферу літератури та книговидання. Чому важливо розуміти контекст інших країн, аби вони зрозуміли нас, як книговидання переформатували свою роботу після повномасштабного вторгнення і в яких країнах читають українське медіа про книжки — слухайте у нашому подкасті. Учасники та учасниці: Борис Філоненко — головний редактор видавництва ist publishing; Оксана Хмельовська — журналістка, співзасновниця та редакторка медіа про про культуру читання і книговидання "Читомо" Світлана Призинчук — засновниця сходознавчого видавництва "Сафран". Ведуча — Єлизавета Цареградська. Подкаст виходить у межах проєкту "Стабілізаційний Фонд культури та освіти" від Goethe-Institut

    1h 5m
  2. Бути небайдужим: нові тренди дитячої та підліткової літератури

    06/23/2020

    Бути небайдужим: нові тренди дитячої та підліткової літератури

    Дитячі книги визначають картину світу, з якою ми виростаємо. Література для дітей та юнацтва має відкривати світ можливостей, навчаючи ідеалам, нормам та цінностям у дусі часу. Відтак останніми роками від видавництв наполегливо вимагають відображати у дитячій літературі суспільне та культурне різноманіття, що спонукає німецькомовний ринок дитячої та юнацької літератури робити ставку на суспільно значимі теми, зосерджуючи увагу на питаннях інтеграції та різноманіття, захисті довкілля та взірцевих жінках. Вітаємо Вас у подкасті Goethe-Institut в Україні «Культур Фіртель», в якому сьогодні ми розповімо, як німецька та світова література для дітей та молоді реагує на суспільні зміни та теми, що сприяють зацікавленню дітей та підлітків у політичних та демократичних процесах.

    15 min
  3. 70 років Берлінале

    05/25/2020

    70 років Берлінале

    Берлінале вважається найбільшим публічним фестивалем світу. Жоден фестиваль не продає так багато квитків. Згідно зі статистикою в офіційній програмі 2019 року було 400 фільмів з 135 країн, 487.504 відвідувачів та 331.637 проданих квитків – майже вдвічі більше ніж у 2002 році. У 2020 році Берлінале відзначив своє 70-річчя, але його мистецька команда не вдається у сентименти - у програмній підбірці цьогорічного фестивалю у центрі уваги сучасне кіно, яке без прикрас розповідає про темні сторони сьогоднішнього світу: громадянські війни, смертельну кару, причини виникнення потоків біженців. Вітаємо Вас у подкасті Гете-Інституту в Україні «Культур-фіртель», де сьогодні ми розповімо найцікавше з 70-річної історії найбільшого і найповажнішого кінофестивалю  Німеччини та які зміни Берлінале переживає наразі.

    21 min

About

Культур Фіртель — це подкаст від Goethe-Institut в Україні. Тут ми розмовляємо про виклики української культури під час війни, про особливості німецької та української культурних сцен та про міжкультурний обмін та взаємодію.

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada