Women’s Talent Podcast

Agnieszka Czmyr-Kaczanowska
Women’s Talent Podcast

Mamy XXI w., produkujemy autonomiczne samochody, a wciąż tylko 2% funduszy VC trafia do startupów prowadzonych przez kobiety. Tylko 17% kobiet zarządza dużymi spółkami w Polsce. Ten podcast to rozmowy z osobami, które tak jak ja, nie chcą czekać stu lat na wyrównanie ekonomicznych szans kobiet. Na początek przyglądamy się takim branżom jak: nowe technologie, startupy i rekrutacja. Rozmawiamy nie tyle o tym jak jest, ale jakie zmiany są niezbędne, jak je wprowadzać i od czego możemy zacząć! Do dalszej rozmowy zapraszam na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/

集數

  1. #7: O zmianie branży, zatrudnianiu juniorów i pociągu, który może nam odjechać. Rozmowa z Agą Myśliwczyk.

    1月14日

    #7: O zmianie branży, zatrudnianiu juniorów i pociągu, który może nam odjechać. Rozmowa z Agą Myśliwczyk.

    Z Agą Myśliwczyk, jedną z najbardziej charyzmatycznych osób jakie znam, rozmawiam o rekrutacji, ale też o technologiach a właściwie o rekrutacji w technologiach i o wyzwaniach osób które się przebranżawiają - w tym szczególnie kobiet.  Zmiana branży to temat rzeka. Chociaż bardzo wiele już zostało powiedziane, także w poprzednich odcinkach mojego podcastu, Agnieszka dzieli się swoją unikalną perspektywą dodając sporo smaczków, choćby takich: dlaczego większa liczba kobiet kończących studia informatyczne wcale nie musi gwarantować więcej kobiet w nowych technologiach?  I nie, niech Cię nie zmyli to pytanie! Sprawdź, gdzie tkwią kluczowe wyzwania!  Kim się jest Agnieszka Myśliwczyk? Przedstawia się jako agentka kariery kadry top managerskiej w IT oraz r𝐞𝐤𝐫𝐮𝐭𝐞𝐫𝐤𝐚 𝐈𝐓 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐮 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞. Jako ekspertka rynkowa ma na swoim koncie setki skutecznych rekrutacji w IT! Na co dzień rekrutuje do firm technologicznych, doradza Programistom i Managerom IT w wątkach poza kodowaniem. Jest założycielką butikowej agencji rekrutacyjnej w IT CandidFuture, mentorką HR i trenerką Rekruterów IT w CandidAcademy. Inicjatorka OSOBOWOŚCI IT! Społeczności świadomych Programistów i Programistek, Specjalistów IT, ale też Managerów. Fanka budowania wartościowych relacji (13 000 + kontaktów na Linkedinie) i marki osobistej, obok której nie da się przejść obojętnie. Aga znalazła się także na liście Strong Woman in IT 2023.  Posłuchaj! Czas: 37 minut Ważne i ciekawe linki do odcinka: Profil Agnieszki: https://www.linkedin.com/in/agnieszkamysliwczyk/ https://candidfuture.com/ https://candidfuture.com/candidacademy/ Badania:  Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz dowiedzieć się jak pozyskiwać najlepsze kandydatki do swoich zespołów?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do drugiej serii podcastu!

    37 分鐘
  2. #6: I love HR. Czyli dlaczego HR i rekrutacja to serce organizacji?

    2023/12/29

    #6: I love HR. Czyli dlaczego HR i rekrutacja to serce organizacji?

    W tym odcinku z Nicole Tomanek rozmawiamy o kobietach w rekrutacji. Jednak pod nieco innym kątem niż w poprzednich odcinkach. Rozmawiamy o kobietach w rekrutacji, dlatego że kobiety stanowią 90% zespołów HRowych i rekrutacyjnych. Ale to tylko zaczepna statystyka po to, aby porozmawiać o tym jak ważnym i jak trudnym zawodem jest zawód HR-owca, jakie wyzwania stoją przed zespołami HR i jak w trudną rolę pełnią w organizacji. Kluczowe dla mnie jest to, jak możemy zmieniać różne procesy i systemy, aby to jednak było możliwe, musimy poznać wyzwania przed jakimi stoją różni uczestnicy i uczestniczki tego procesu.  Moją rozmówczynią w tym odcinku jest Nicole Tomanek, Ekspertka HR, autorka bloga HRismatic, prelegentka, recenzentka. Kim jest moja rozmówczyni?  Nicole Tomanek - entuzjastka HR-u z doświadczeniem zawodowym w korporacji, agencji rekrutacyjnej i w środowisku start-upowym. Dzięki swojej działalności edukacyjnej na łamach bloga HRismatic – Charyzmatycznie o HR z Nicole Tomanek oraz portalu LinkedIn, na którym obserwuje ją ponad 25 000 osób znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej rozpoznawalnych i cenionych HR-owców w kraju. Stała bywalczyni i organizatorka konferencji HR-owych, na których występuje w roli prelegentki i moderatorki dyskusji. Recenzuje książki HR-we, pisze o dobrych praktykach, obala mity o HR. Na jej nazwisko możesz natknąć się także w raportach branżowych, na łamach których udziela komentarzy eksperckich i wywiadów. Ważne i ciekawe linki do odcinka: Blog Nicole: https://hrismatic.pl/ https://www.linkedin.com/in/nicole-tomanek/ https://hrismatic.pl/posts/praca-w-hr-nie-jest-fajna/ https://hrismatic.pl/posts/dlaczego-kandydaci-nienawidza-rekruterow/ Badania:  "73% rekruterów i pracowników HR w USA doświadczyło wypalenia zawodowego, a 61% spośród nich z tego powodu zmieniło pracę w ciągu ostatniego roku" - State of Hiring and Recruiting Report 2023.   „Ranking prestiżu zawodów i specjalności” w kontekście tego, że HR/Rekruter to najmniej szanowany zawód w oczach Polaków - SW Research, 20233. "HR to jedyny dział gdzie kobiety zajmują przynajmniej 50% pozycji zarządczych dyrektorskich przywódczych" Korn Ferry z 2016 roku,  "Kobiety w HR deklarują wysoką satysfakcję z pracy i ogólnie też jedną z najwyższych" A Research Report by the Society for Human Resource Management (SHRM) Employee Job Satisfaction and Engagement Optimizing Organizational Culture for Success 2015. https://raportplacowy.pl/blog/kobiety-na-rynku-pracy/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    38 分鐘
  3. #5: Potrzebujemy kobiet do tworzenia nowych technologii. I kropka.

    2023/12/29

    #5: Potrzebujemy kobiet do tworzenia nowych technologii. I kropka.

    Niby to wiemy, ale jakoś tak się dzieje, że wciąż kobiet w technologiach za mało. Według różnych danych średnio w Polsce to 15%, czasem nawet 16,5% osób na stanowiskach technicznych. Wciąż mało. Polska zajmuje 24 miejsce w Europie pod tym względem, choć średnia dla Europy wynosi… 19%* (źródła poniżej). Jak to zmieniać? Co można zrobić?  O roli kobiet w technologiach i o technologiach w życiu kobiet rozmawiamy z Magdą Dziewguć, Country Director, Google Cloud.  Magda jest niekwestionowaną Liderką w branży nowych technologii. Pracuje dla Google Cloud, gdzie od kilku lat współtworzy #WarsawCloudCity. Dzięki jej zaangażowaniu polska stolica staje się ważnym centrum kompetencji technologicznej Europy. Jest również członkiem Rad Nadzorczych banku BNP Paribas i Grupie InPost . Jest jedną z założycielek Digital University oraz Stowarzyszenia LiderSHE w Polsce. Na swoim Instagramowa @mama_pracuje_bo_lubi motywuje do łączenia macierzyństwa z aktywnością zawodową. Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa na rzecz większej obecności kobiet w przestrzeni publicznej. Magda jest przekonana, że te dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety. “Wielkie technologiczne korporacje osiągają zdecydowanie lepsze wyniki w zatrudnianiu kobiet, choć i tak daleko do względnej równowagi. Kobiety stanowią 37,5% zespołów ogółem w Google’u i 35,9% osób pełniących role menedżerskie w tym przedsiębiorstwie (Diversity Annual Report 2022)”*.  Jakie rozwiązania stosowane są w tych firmach?  Co jest kluczowe aby zmiana nastąpiła o wiele szybciej?  A także czy najnowsze technologie, a właściwie przyspieszenie rozwoju technologicznego na świecie; sztuczna inteligencja, biotechnologia, digitalizacja mają szansę wesprzeć wyrównywanie szans kobiet na świecie?  To tylko kilka z pytań, na które szukamy odpowiedzi!  Zapraszam do wysłuchania naszej rozmowy!  Ważne i ciekawe linki do odcinka: https://www.linkedin.com/in/magdadziewguc/ https://www.instagram.com/mama_pracuje_bo_lubi/ https://about.google/belonging/diversity-annual-report/2022/hiring/ Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Badania: https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    39 分鐘
  4. 2023/10/31

    #3: Start-upy i VC. Czy płeć ma znaczenie? Rozmowa z Krzysztofem (Chrisem) Kobyleckim

    “Jedyne 2,1% funduszy z ramienia VC w amerykańskie start-upy w pierwszym kwartale 2023 roku trafiło do przedsięwzięć stworzonych przez kobiety (Pitchbook, 2023). W przypadku Europy Środkowo-Wschodniej mamy do czynienia nawet z jeszcze niższym odsetkiem: w 2020 roku był to zaledwie jeden procent wartości inwestycji (Funding in the CEE Report, 2021). W całej zaś Europie w 2022 roku start-upy stworzone przez kobiety pozyskały jedynie 0,9% środków z inwestycji dokonanych w tym czasie przez fundusze VC (Pitchbook, 2023)”*.  W kolejnym odcinku Women’s Talent Podcast rozmawiam z Krzysztofem Kobyleckim, który przez lata pełnił rolę COO w Funduszu VC (Innovation Nest), o dostępności funduszy dla startupów zakładanych przez kobiety. A także o tym, co się musi zmienić w świecie VC, inwestorów, partnerów i startupów aby więcej funduszy trafiało do startupów z różnorodnymi zespołami i dlaczego to jest najlepszy moment!  Krzysztof (Chris) Kobylecki tworzy magiczne doświadczenia, które pomagają ludziom osiągnąć sukces. Współtworzy Leave a Mark, organizację skoncentrowaną na pomocy zespołom liderskim w usuwaniu swoich ograniczeń, aby mogły osiągnąć swój potencjał i zostawić po sobie pozytywny ślad. Obecnie Chris buduje Platformę dla Everfield.Software, gdzie współpracuje z nabytymi firmami i pomaga im w rozwoju. Jego pasja do pracy z różnymi liderami wywodzi się z ponad dziesięcioletniego doświadczenia jako COO w Funduszu Venture Capital (Innovation Nest). Jako COO był odpowiedzialny za prowadzenie Dealflow i dbanie o to, aby organizacja działała jak najefektywniej. Jego pasją są procesy grupowe, budowanie strategii oraz rozwój organizacji. Organizator wydarzeń, gospodarz i prowadzący takich imprez jak Meetup VC, SaaS Meetup oraz Startup Stage. Gospodarz podcastu. Dawniej Koordynator Europejskiego Marketingu w BEST(NGO). W wolnym czasie naucza jogi i uwielbia jeździć na nartach. Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/ckobylecki/ Badania:  https://www.bcg.com/press/13june2023-women-are-under-represented-in-the-european-startup-ecosystem https://www.europeanwomenvc.org/ I wiele innych zebranych w opracowaniu:  * Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link Wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszam do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    37 分鐘
  5. #2: Różnice płci w rekrutacji, przywództwie i zarządzaniu. W jakie pułapki wpadamy? Rozmowa z Różą Szafranek

    2023/10/29

    #2: Różnice płci w rekrutacji, przywództwie i zarządzaniu. W jakie pułapki wpadamy? Rozmowa z Różą Szafranek

    W drugim odcinku mojego podcastu rozmawiam z Różą Szafranek, Founderką & CEO HR Hints, pierwszego butiku HR w modelu subskrypcyjnym. Róża to kobieta torpeda! Ekspertka HR z doświadczeniem psychologicznym i menedżerskim. Liderka w branży tech, która współtworzyła startupy z udanymi exitami i wyjściami na giełdę. Wraz ze swoim zespołem Róża w dwa lata wsparła ponad 100 firm. Róża jest mentorką m.in. w InCredibles, programie mentorskim Sebastiana Kulczyka, Founder Institute, 1871 Chicago, P33 Chicago. Właśnie ukazała się jej nowa książka “Culturivy: The Power of Changing a Workplace”, która jest pierwszy kompleksowym opracowaniem Culturivy®, czyli autorskiej metody budowania kultur organizacyjnych zespołu HR Hints.   Z wysoką energią i nie mniejszym zaangażowaniem rozmawiamy o różnicach pomiędzy mężczyznami i kobietami w procesach rekrutacyjnych, ale też w przywództwie i zarządzaniu. Poruszamy temat, który rzadko brany jest pod uwagę w trakcie procesów, a mianowicie rekrutacji przez pryzmat potencjału i pryzmat doświadczenia. Pokazujemy momenty, w których podwójne standardy oceniania kobiet, mają swoje reperkusje i szkodzą nam wszystkim. Podcast obowiązkowy dla wszystkich, którzy chcą budować różnorodne zespoły!  Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: /in/roza-szafranek/ https://hrhints.io/ https://culturivy.io/ Link do książki Róży: "Culturivy: The Power of Changing a Workplace": https://www.amazon.com/dp/B0CJKY73DC/ Badania, które warto znać:  https://www.mckinsey.com/pl/our-insights/potega-rownosci-jak-i-dlaczego-warto-wspierac-kobiety-w-karierze-zawodowej https://www.mckinsey.com/featured-insights/gender-equality/women-matter-ten-years-of-insights-on-gender-diversity https://scholar.harvard.edu/goldin/publications Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy do kontaktu: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/ i oczywiście na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    40 分鐘
  6. 2023/10/17

    #1: Dlaczego warto mieć różnorodne zespoły i co się musi zmienić, aby w nowych technologiach było więcej kobiet? Rozmowa z Martą Klimowicz.

    W pierwszym odcinku mojego podcastu rozmawiam z Martą Klimowicz, doktorką socjologii i antropolożką kulturową, która od ponad piętnastu lat pracujące w branży IT. Aktualnie w roli Chief Growth Officer w Monterail. Marta to ekspertka fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, prowadzi zajęcia i wykłady na uczelniach, działa jako mentorka w programach dla start-upów oraz wspierających rozwój kobiet w branży IT.  Szukamy odpowiedzi na ważne pytania: dlaczego warto aby organizacje zajmujące się technologiami miały różnorodne zespoły? Jeśli nie, to co jest alternatywą? Co jeszcze możemy zrobić my kobiety, aby zwiększyć swój udział w obszarach STEM? I w końcu co jeszcze mogą robić organizacje, które chcą osiągać lepsze wyniki finansowe - jak działać, na co zwracać uwagę aby zadbać o różnorodność w zespołach?   Zapraszamy! Ważne i ciekawe linki do odcinka: LinkedIn: in/martaklimowicz/ www: martaklimowicz.pl/ https://magazynpismo.pl/idee/marta-klimowicz-gdzie-sie-podzialy-programistki/?seo=pw Raport: “Startupy, Venture Capital i nowe technologie. Czy płeć ma znaczenie?” Wersja polska: https://drive.google.com/file/d/1j6JTbEDEr0H5d5j_uCu7aSyzHkGoFnsf/view?usp=drive_link Wersja angielska: https://drive.google.com/file/d/1GkQJpZpMmPcTZIXgxXidRR2ckUXkqkdX/view?usp=drive_link Badania: https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2022/ https://nofluffjobs.com/insights/raport-kobiety-w-it-2023/ Chcesz mieć więcej kobiet w swoich zespołach?  Zapraszamy na https://talenti.pl/dla-pracodawcy/ I już dziś, do kolejnego odcinka!

    36 分鐘

預告片

簡介

Mamy XXI w., produkujemy autonomiczne samochody, a wciąż tylko 2% funduszy VC trafia do startupów prowadzonych przez kobiety. Tylko 17% kobiet zarządza dużymi spółkami w Polsce. Ten podcast to rozmowy z osobami, które tak jak ja, nie chcą czekać stu lat na wyrównanie ekonomicznych szans kobiet. Na początek przyglądamy się takim branżom jak: nowe technologie, startupy i rekrutacja. Rozmawiamy nie tyle o tym jak jest, ale jakie zmiany są niezbędne, jak je wprowadzać i od czego możemy zacząć! Do dalszej rozmowy zapraszam na LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/agnieszka-czmyr-kaczanowska/

若要收聽兒少不宜的單集,請登入帳號。

隨時掌握此節目最新消息

登入或註冊後,即可追蹤節目、儲存單集和掌握最新資訊。

選取國家或地區

非洲、中東和印度

亞太地區

歐洲

拉丁美洲與加勒比海地區

美國與加拿大