26 episodes

Obohacení slovní zásoby o užitečné fráze prostřednictvím textů písní.

A Phrase a Song – Angličtina Youradio Talk Youradio Talk

  • Education

Obohacení slovní zásoby o užitečné fráze prostřednictvím textů písní.

  1/ if I were you

  1/ if I were you

  Mike And The Mechanics If I were you - začátek rady - být tebou If I were you I would stop smoking so much – it’s really bad for you, you know. Být tebou, tak přestanu tolik kouřit, to člověku opravdu nesvědčí If I were you I’d just walk to the station instead of waiting at the bus stop. There’s no bus in sight. Kdybych byl/a na tvém místě, tak nečekám na autobus a jdu pěšky, autobus není nikde vidět. Místo: If I was, užíváme nesprávnou osobu slovesa to be: If I were, to proto, že se jedná o nereálnou situaci nebo nesplněnou podmínku: já nejsem ty, ale kdybych byla.

  • 8 min
  2/ I can’t stop now

  2/ I can’t stop now

  Embrace: Gravity I can’t stop now - teď už nemohu přestat These cakes are fantastic. I had one and then another and I can’t stop eating them. I can’t stop now. Tyhle zákusky jsou úžasné. Dala jsem si jeden, pak druhý, nemůžu je přestat jíst. The brakes on my car were fine a few moments ago, but now we have a problem. I can’t stop now. The brakes don’t work. I can’t stop. Nemůžu zastavit - auto, protože brzdy nebrzdí. Používáme-li tento obrat ve smyslu přestat něco dělat, následuje sloveso s koncovkou –ing: eating.

  • 8 min
  3/ as easy as pie

  3/ as easy as pie

  Girls Aloud: Love Machine as easy as pie - jednoduché ("jako koláč") That English exam was so simple. The questions were as easy as pie! Tak si může libovat student po zkoušce: Otázky byly šíleně jednoduché, bylo to lehoučké I’ve just made a dessert for supper and the recipe was so easy... as easy as pie! Dělala jsem k večeři zákusek (něco sladkého) podle velice jednoduchého receptu.

  • 7 min
  4/ feel this way

  4/ feel this way

  Jo Jo: Leave - Get Out! I never thought that anyone could make me feel this way. Síla citu mě zaskočila/ neměla jsem ani ponětí, jakého citu jsem schopna. I had no idea that having children would make such a difference – I didn’t know I could feel this way. Netušil/a jsem, co to znamená mít děti, neměl/a jsem ponětí, jakého citu jsem schopen/na, jaké emoce mohou děti vyvolat. I’ve never been very good at sea – but today I feel terrible – I never thought I could feel this way! S mořem jsem měl vždycky problém, ale dnes se cítím obzvláště hrozně – netušil jsem, že by mi mohlo být někdy takhle příšerně špatně.

  • 7 min
  5/ I’m not letting go

  5/ I’m not letting go

  Raghav: Let’s Work it Out I’m not letting go - já tě nepustím I’ve been waiting for you all my life, and now I’ve found you I’m not letting go. Celý život jsem na tebe čekal/a a když jsem tě teď našel/a, tak už tě nepustím. Konkrétnější příklad: I’ve fallen over the cliff and I’m hanging onto a tree, but don’t worry... I’m not letting go! Člověk spadl z útesu, visí za strom a volá o pomoc, ale zároveň sebe a nebo kamaráda ujišťuje: neboj, nepustím se!

  • 8 min
  6/ how am I going to live with myself?

  6/ how am I going to live with myself?

  The 411: Dumb how am I going to live with myself? Jak bych se sám sobě mohl podívat do očí I’ve been offered a really good job, it doesn’t pay much, but how am I going to live with myself if I say no to the job? Nabídli mi opravdu dobré místo, sice moc neplatí, ale "jak bych pak mohla se sebou žít" (nebo lépe: pak bych si neodpustila, že jsem ho odmítla). I’ve just found a wallet, and there’s lots of money in it. I’ve got to take it to a police station. How am I going to live with myself if I keep it? Našel jsem peněženku plnou peněz, musím ji odevzdat na policejní stanici, jinak bych se sám sobě nemohl podívat do očí, kdybych si ji nechal.

  • 6 min

Top Podcasts In Education

HuffPost
Mel Robbins
Mark Manson
Dr. Jordan B. Peterson
Duolingo
Rich Roll