21 episodes

Podcast pro paraglidingovou komunitu a pro každého, kdo má rád tento krásný sport.

Cloudbase Hunters Podcasts Jiří Zábranský

  • Sports

Podcast pro paraglidingovou komunitu a pro každého, kdo má rád tento krásný sport.

  #21 Aleš Trtil - Prezident LAA o práci asociace pro piloty

  #21 Aleš Trtil - Prezident LAA o práci asociace pro piloty

  Podcast o tom, co Asociace dělá pro piloty. Konkrétně jsme mluvili o pojištění pilotů, nových možnostech v užívání vysílačky a důvodech pro nový design časopisu Pilot.

  • 40 min
  Série "Kopce a partičky" - #1 - Velký Lopeník

  Série "Kopce a partičky" - #1 - Velký Lopeník

  Ahoj pilotky a piloti, dnešní podcast je o létání na jihovýchodní Moravě, konkrétně na Velkém Lopeníku. Budu si povídat s lopenickou partičkou o tom, jak se tam u nás létalo a létá. Jestli je tento podcast úvodním podcastem speciální série o českých startovačkách a partičkách kolem nich, to se jistě brzo ukáže.

  První myšlenka byla posbírat veselé historky z létání. Pak mě napadlo tomu dát nějakou formu a podcast jsem nakonec vedl tak, abychom létání na Velkém Lopeníku opsali jedním letovým dnem.

  Co to znamená?

  To znamená že mluvíme o tom, čím je Lopeník jedinečný a specifický , jak snadné nebo nesnadné je urvat se z domu a dorazit na start, jak těžké je z Lopeníku odstartovat, kam se po startu letí, a jaká bývají lopenická přistání.

  Celé povídání je ve veselém duchu a s mnoha vtipnými historkami, o které tu vlastně jde.

  Mými hosty byl Jan Bureš alias Kvádr, Simon Krahula alias Banán, Rosťa Kašík, Tonda Koníček, Petr Chovanec alias Havran a Laďa Horák

  • 1 hr 26 min
  #20 Vítek Ludvík - Zážitky paraglidingového fotografa

  #20 Vítek Ludvík - Zážitky paraglidingového fotografa

  V roce 2019 jsme na našich stánkách publikovali krátký článek to tom, jak se při ideálních podmínkách podařilo velké skupině pilotů vytočit až nad Mt. Blanc. To jsem ještě netušil, že o dva roky později si o tom budu moci promluvit s Vítkem Ludvíkem, přímým účastníkem této nezapomenutelné události a naším dnešním hostem - známým sportovní fotografem a také paraglidingovým instruktorem se základnou na Kozákově.

  V první části podcastu si povídáme právě o již zmíněném zážitku z létání nad Mt. Blancem, v té druhé se pak s Vítkem podíváme tam, kam se běžný člověk těžko podívá, a to do zákulisí nejtěžšího adventure závodu – Red-Bull X-Alps. Zmiňme, že z tohoto závodu jsou to často právě Vítkovy fotky, kterými se člověk může kochat.

  V podcastu uslyšíte i o tom, jak se fotí paragliding během letu, resp. jak na to jde Vítek.

  Obsah
  00:53 - Létání nad Mt. Blancem
  13:26 - Vše o zákulisí RedBull X-Alps
  32:52 - Jak se fotí paragliding za letu

  • 39 min
  #19 Jakub Rott - Vše o speedflyingu

  #19 Jakub Rott - Vše o speedflyingu

  Speedflying je létání na malých křídlech, které nabízí nečekaně hodně dalšího vyžití. Tak například můžete využít vyšší dynamiky letu při mnohem vyšších rychlostech, můžete dělat všemožné i nemožné figury nebo si trochu zablbnout s lyžemi a padákem na sjezdovce nebo mimo ni.

  Víc už nebudu prozrazovat, vše další se dozvíte v podcastu, během kterého si můžete zpříjemnit poslech shlédnutím speedfly videí níže v profilu a nebo prolistováním FB Czech Speedfly.

  • 50 min
  #18 Tomáš Matera - Jak odlehčit výbavu

  #18 Tomáš Matera - Jak odlehčit výbavu

  Hlavním tématem podcastu je odlehčování výbavy a hostem na slovo povolaným je Tomáš Matera, beskydský paraglidingový gentleman, adventure závodník a účastník extrémních závodů jako XTerra, Dolommiten man, Dolomiti SuperFly a dalších.

  Tom je majitelem řady ocenění, za všechny jmenujme například dvojnásobné vítězství v českém akademickém mistrovství v cross triatlonu, třikrát byl oceněný jako atlet roku na brněnském VUT, dvakrát vyhlášen atletem roku moravskoslezského regionu, získal druhé místo na Xterra World Championship a v kategorii pod 23 let získal 2.a 3 míst na ETU Cross triatlonových závodech organizovaných Evropskou triatlonovou asociací.

  Na začátku rozhovoru se již tradičně něco málo dozvíte o Tomovi samotném, poté mluvíme o tom, jak odlehčit výbavu a jak ji odlehčuje Tom no a další hlavní téma je pak méně známý paraglidingový hike and fly závod Dolomiti SuperFly. Ten je mmenším bráchou X-alpsu a X-pyru. Závod proběhl letos, tedy v roce 2020 mezi 23. a 29. srpnem a Tom ho zvládnul na krásném 14. místě, přičemž mnozí z vás ho jistě sledovali.

  • 46 min
  #17 Petr Kuhn - Jak se ve vzduchu cítit pohodlně díky oblečení a zvýšit si tak komfort létání

  #17 Petr Kuhn - Jak se ve vzduchu cítit pohodlně díky oblečení a zvýšit si tak komfort létání

  Petr Kuhn je dlouholetý vynikající český pilot a majitel oděvní značky Flyskin, kterou mnozí určitě znají. Pro piloty vyvíjí vhodné oblečení, aby se jim v neklidném vzduchu létalo komfortně. 

  A právě to je hlavním tématem tohoto podcastu. Přesněji řečeno, jak se oblékat do vzduchu, abyste se mohli v klidu soustředit na vaše létání. 

  V podcastu ale uslyšíte i  další zajímavosti z Petrovy bohaté třicetileté paraglidingové kariéry.

  • 44 min

Top Podcasts In Sports

New Heights with Jason and Travis Kelce
Wave Sports + Entertainment
The Bill Simmons Podcast
The Ringer
Pardon My Take
Barstool Sports
The Dan Le Batard Show with Stugotz
Dan Le Batard, Stugotz
Mind the Game with LeBron James and JJ Redick
ThreeFourTwo Productions and UNINTERRUPTED
Club Shay Shay
iHeartPodcasts and The Volume