19 episodes

Podcast pro paraglidingovou komunitu a pro každého, kdo má rád tento krásný sport.

Cloudbase Hunters Podcasts Jiří Zábranský

  • Sports

Podcast pro paraglidingovou komunitu a pro každého, kdo má rád tento krásný sport.

  #20 Vítek Ludvík - Zážitky paraglidingového fotografa

  #20 Vítek Ludvík - Zážitky paraglidingového fotografa

  V roce 2019 jsme na našich stánkách publikovali krátký článek to tom, jak se při ideálních podmínkách podařilo velké skupině pilotů vytočit až nad Mt. Blanc. To jsem ještě netušil, že o dva roky později si o tom budu moci promluvit s Vítkem Ludvíkem, přímým účastníkem této nezapomenutelné události a naším dnešním hostem - známým sportovní fotografem a také paraglidingovým instruktorem se základnou na Kozákově.

  V první části podcastu si povídáme právě o již zmíněném zážitku z létání nad Mt. Blancem, v té druhé se pak s Vítkem podíváme tam, kam se běžný člověk těžko podívá, a to do zákulisí nejtěžšího adventure závodu – Red-Bull X-Alps. Zmiňme, že z tohoto závodu jsou to často právě Vítkovy fotky, kterými se člověk může kochat.

  V podcastu uslyšíte i o tom, jak se fotí paragliding během letu, resp. jak na to jde Vítek.

  Obsah
  00:53 - Létání nad Mt. Blancem
  13:26 - Vše o zákulisí RedBull X-Alps
  32:52 - Jak se fotí paragliding za letu

  • 39 min
  #19 Jakub Rott - Vše o speedflyingu

  #19 Jakub Rott - Vše o speedflyingu

  Speedflying je létání na malých křídlech, které nabízí nečekaně hodně dalšího vyžití. Tak například můžete využít vyšší dynamiky letu při mnohem vyšších rychlostech, můžete dělat všemožné i nemožné figury nebo si trochu zablbnout s lyžemi a padákem na sjezdovce nebo mimo ni.

  Víc už nebudu prozrazovat, vše další se dozvíte v podcastu, během kterého si můžete zpříjemnit poslech shlédnutím speedfly videí níže v profilu a nebo prolistováním FB Czech Speedfly.

  • 50 min
  #18 Tomáš Matera - Jak odlehčit výbavu

  #18 Tomáš Matera - Jak odlehčit výbavu

  Hlavním tématem podcastu je odlehčování výbavy a hostem na slovo povolaným je Tomáš Matera, beskydský paraglidingový gentleman, adventure závodník a účastník extrémních závodů jako XTerra, Dolommiten man, Dolomiti SuperFly a dalších.

  Tom je majitelem řady ocenění, za všechny jmenujme například dvojnásobné vítězství v českém akademickém mistrovství v cross triatlonu, třikrát byl oceněný jako atlet roku na brněnském VUT, dvakrát vyhlášen atletem roku moravskoslezského regionu, získal druhé místo na Xterra World Championship a v kategorii pod 23 let získal 2.a 3 míst na ETU Cross triatlonových závodech organizovaných Evropskou triatlonovou asociací.

  Na začátku rozhovoru se již tradičně něco málo dozvíte o Tomovi samotném, poté mluvíme o tom, jak odlehčit výbavu a jak ji odlehčuje Tom no a další hlavní téma je pak méně známý paraglidingový hike and fly závod Dolomiti SuperFly. Ten je mmenším bráchou X-alpsu a X-pyru. Závod proběhl letos, tedy v roce 2020 mezi 23. a 29. srpnem a Tom ho zvládnul na krásném 14. místě, přičemž mnozí z vás ho jistě sledovali.

  • 46 min
  #17 Petr Kuhn - Jak se ve vzduchu cítit pohodlně díky oblečení a zvýšit si tak komfort létání

  #17 Petr Kuhn - Jak se ve vzduchu cítit pohodlně díky oblečení a zvýšit si tak komfort létání

  Petr Kuhn je dlouholetý vynikající český pilot a majitel oděvní značky Flyskin, kterou mnozí určitě znají. Pro piloty vyvíjí vhodné oblečení, aby se jim v neklidném vzduchu létalo komfortně. 

  A právě to je hlavním tématem tohoto podcastu. Přesněji řečeno, jak se oblékat do vzduchu, abyste se mohli v klidu soustředit na vaše létání. 

  V podcastu ale uslyšíte i  další zajímavosti z Petrovy bohaté třicetileté paraglidingové kariéry.

  • 44 min
  #16 Karel Vrbenský - Vládce Českého poháru paraglidingu o tom, jak uletět bomby

  #16 Karel Vrbenský - Vládce Českého poháru paraglidingu o tom, jak uletět bomby

  S paraglidingovým srdcařem Karlem Vrbenským o tom, jak uletět dlouhé tratě. 

  Konkrétně jak se na takový let připravit, jak ho odletět a jak ho vyhodnotit.

  Toto všechno a další velmi cenné zkušenosti od špičkového českého pilota a příležitostného instruktora mládeže nebo nadějných pilotů uslyšíte právě v našem podcastu.

  • 1 hr 17 min
  #15 Kristýna Takáčová - Vše o akro paraglidingu s vítězkou Světového poháru

  #15 Kristýna Takáčová - Vše o akro paraglidingu s vítězkou Světového poháru

  Paragliding je relativně mladý sport, ale ještě mladší jedna jeho disciplína - poměrně rychle a organicky se vyvíjející akro paragliding. No a s kým jiným, než s talentovanou českou akro pilotkou, Kristýnou Takáčovou, by měl být dnešní podcast.

  Kristýna vyhrála letošní závody Světového poháru a zúročila tak dřinu nad španělskými svahy v Organye, kde strávila poslední půlrok.

  Trénovat akro, přitom pracovat na dálku a hospodařit s poměrně omezenými finančními prostředky, to je velká výzva, kterou se Kristýna nebála podstoupit.

  Necelou hodinku jsme tak naplnili pohodovým povídáním o tom, jak vypadá život a běžný tréninkový den v Organye, jaké jsou rozdíly mezi běžným XC létáním a akrem a jak vůbec s akro paraglidingem bezpečně začít.

  • 49 min

Top Podcasts In Sports

You Might Also Like