Andrzej Silczuk Podcast

Andrzej Silczuk
Andrzej Silczuk Podcast

Pośród 5 milionów podcastów na świecie, Andrzej Silczuk Podcast to propozycja dla osób zainteresowanych prowadzeniem stylu życia korzystnego zarówno dla ciała jak i umysłu. Andrzej Silczuk Podcast to prowadzony przez lekarza psychiatrę i dziennikarza radiowego program o Mental Health Lifestyle. Program tworzony jest we współpracy z Wami, Osobami słuchającymi, dla Was i Waszych bliskich. Zaobserwowanie tego kanału, jego polecanie, ocenianie, a także interakcje w mediach społecznościowych z autorem są mile widziane. "Ja nazywam się Andrzej Silczuk, a to jest mój podcast. Posłuchajcie..."

  1. 8 OCT

    Życie z ADHD | Michał Kuryłek

    Kolejny odcinek na mojej drodze poszukiwań informacji na temat ADHD. Rozmowa z Michałem po raz kolejny zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Michał podzielił się ze mną swoją historią, drogą od dzieciństwa do młodej dorosłości, obserwacjami na temat własnych trudności oraz przemyśleniami na temat współczesności i sytuacji pośród rówieśników. Dyskutowaliśmy na temat wszechobecnej hiperstymulacji, i jej konsekwencji, wymieniliśmy zdanie na temat farmakoterapii ADHD oraz ekonomicznej niedostępności usług terapeutycznych. I najważniejsze, czy trend lub moda może być pożyteczna? Zapraszam Was do wysłuchania, tym razem (o czym mówiłem w poprzednim odcinku), wywiadu z Dobrym Ziomkiem z Internetu, przed Wami Michał Kuryłek! Kanał Michała:  @michal.kurylek  IG: https://www.instagram.com/m.kurylek/ Czy muszę dodać, że Patroni dla mojego kanału są pilnie poszukiwani? Jeśli zechcesz, Ty właśnie możesz stać się nową Osobą Wspierającą moją działalność poprzez zaoferowanie dotacji na moim profilu: https://patronite.pl/andrzejsilczuk Dziękuję! I najważniejsze - ADHD Dorosłych istnieje, to zaburzenie, które przez lata było ignorowane lub niedostrzegane. Zainteresowanych tematem odsyłam m. in. do: https://www.nature.com/articles/s44220-024-00262-w https://www.psychiatriapolska.pl/Randomized-clinical-trial-evaluating-the-effect-of-metacognitive-interventions-on,163595,0,1.html https://www.psychiatriapolska.pl/Correlation-between-attention-deficit-hyperactivity-disorder-and-bipolar-disorder,144050,0,1.html https://www.nature.com/articles/s41588-022-01285-8 https://www.thelancet.com/journals/lanpsy/article/PIIS2215-0366(24)00110-X/fulltext

    1 h y 1 min
  2. 13 AGO

    Higiena Snu [Dlaczego tak często budzimy się w środku nocy?].

    Czy sen można traktować jako zasób? Jako kapitał? W budżecie ciała sen znajduje istotną pozycję. Sam termin Higiena Snu ma już 85 lat. Nie mniej w toku rozwoju technologicznego i immersji środków cyfrowych do naszego życia toczy się wyścig pomiędzy szukaniem równowagi w bezpiecznym używaniu urządzeń mobilnych, a prawdziwie regenerującym snem. Warto nadmienić, że zasady higieny snu nigdy nie uległy standaryzacji, ani nie udało się jednoznacznie potwierdzić, że mają walor leczniczy. Oznacza to, że tą metodą nie wyleczymy bezsenności w depresji lub innych zaburzeniach psychicznych*. Zasady higieny snu stanowią natomiast fantastyczne narzędzie uzupełniające, a ponadto mają znakomite znaczenie profilaktyczne, a także pozwalają na dość wczesne zidentyfikowanie przyczyn zaburzeń snu i zasypiania, które wynikają z naszego stylu życia. Higiena snu jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą szybkiej oceny, czy to jak funkcjonujemy, zwłaszcza w godzinach wieczornych wpływa na to, jak będziemy czuli się następnego dnia. Partnerem odcinka jest firma NoBlue producent okularów ze specjalnym filtrem hamującym dostęp tzw. błękitnego światła. https://www.instagram.com/noblue.pl/ https://noblue.pl/ Mam dla Was niespodziankę, kod zniżkowy na zakupy w sklepie: DOBRYSEN czego serdecznie Wam życzę! *W odcinku celowo pomijam kwestie już omawiane w przeszłości, czyli szkodliwość stosowania substancji, etanolu, czy leków nasennych na własną rękę.

    46 min
  3. 16 JUL

    Zawód Profilaktyk | dr hab. Grzegorz Juszczyk

    Wiosną tego roku rozwinięto spektrum zawodów medycznych o nowy zawód - Profilaktyk. O tym czym jest profilaktyka w ogóle, jakim zasobem może być zdrowie, innej niż powszechnie znana jego definicji oraz drodze do nowych uprawnień w najnowszym odcinku. Moim Gościem jest profesor Grzegorz Juszczyk w Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, partnera tego odcinka. Jeden z najbardziej zasłużonych w Polsce ludzi w Zdrowiu Publicznym. Wkrótce rozpocznie się nabór na kolejny rok akademicki na wszystkich kierunkach w Polsce. Może Ja, jako lekarz wierzę w profilaktykę i jej sprawczą siłę. Stąd i mój podcast. Posłuchajcie… SZCZEGÓŁOWY WYKAZ CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH PROFILAKTYKA* Ocena sytuacji zdrowotnej i społecznej określonej populacji oraz jej potrzeb zdrowotnych. Analiza czynników wpływających na zdrowie w obrębie populacji. Określanie priorytetów zdrowotnych na podstawie dostępnych danych demograficznych i epidemiologicznych (z uwzględnieniem podziału na regiony, grupy wiekowe, płeć lub inne). Opracowywanie schematu interwencji zdrowia publicznego, w tym oszacowanie ryzyka interwencji i sposobów reagowania. Opracowywanie materiałów informacyjnych i edukacyjnych w obszarze zapobiegania i wczesnego wykrywania, a także profilaktyki trzeciej fazy. Współpraca z instytucjami państwowymi, administracją rządową i samorządową oraz organizacjami pozarządowymi w zakresie koordynowania działań dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia, a także z podmiotami uczestniczącymi w edukacji zdrowotnej społeczeństwa (m.in. szkoły, organizacje sportowe, organizacje pozarządowe, pracodawcy). Wykonywanie analiz statystycznych. Planowanie i opracowywanie programów profilaktycznych i promocji zdrowia, na podstawie aktualnej oceny sytuacji zdrowotnej. Planowanie działań mających na celu zintegrowanie działań profilaktycznych oraz wsparcie finansowe i merytoryczne programów profilaktycznych. Ocena sytuacji finansowej podmiotów wykonujących działalność leczniczą i sporządzanie biznes planu. Wdrażanie w jednostkach ochrony zdrowia struktur bezpieczeństwa danych osobowych. Konstruowanie, wdrażanie, koordynowanie i realizowanie programów dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia. Identyfikowanie barier we wdrażaniu edukacji zdrowotnej w populacji oraz stosowanie właściwych metod i umiejętności komunikacyjnych w procesie dydaktycznym. Ocena skuteczności programów profilaktycznych i promocji zdrowia dla różnych środowisk społecznych i ich ewaluacja. Sprawowanie opieki nad pacjentami indywidualnymi – organizacja procesu realizacji badań przesiewowych i innych świadczeń zdrowotnych w opiece profilaktycznej, prowadzenie edukacji zdrowotnej w zakresie rozpoznanych czynników ryzyka. * Blog Zdrowia Publicznego, red. M. Zabdyr-Jamróz, Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM, Kraków: 9 maja 2024

    1 h y 7 min

Calificaciones y reseñas

5
de 5
2 calificaciones

Acerca de

Pośród 5 milionów podcastów na świecie, Andrzej Silczuk Podcast to propozycja dla osób zainteresowanych prowadzeniem stylu życia korzystnego zarówno dla ciała jak i umysłu. Andrzej Silczuk Podcast to prowadzony przez lekarza psychiatrę i dziennikarza radiowego program o Mental Health Lifestyle. Program tworzony jest we współpracy z Wami, Osobami słuchającymi, dla Was i Waszych bliskich. Zaobserwowanie tego kanału, jego polecanie, ocenianie, a także interakcje w mediach społecznościowych z autorem są mile widziane. "Ja nazywam się Andrzej Silczuk, a to jest mój podcast. Posłuchajcie..."

Para escuchar episodios explícitos, inicia sesión.

Mantente al día con este programa

Inicia sesión o regístrate para seguir programas, guardar episodios y enterarte de las últimas novedades.

Elige un país o región

Africa, Oriente Medio e India

Asia-Pacífico

Europa

Latinoamérica y el Caribe

Estados Unidos y Canadá